Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakup węgla w PGG - czytaj sklepie


Recommended Posts

nawet Kaszubi po 150 latach poddanych Niemcom z zadowoleniem przyjeło do wiadomości że w końcu są w wolnej Polsce i po miesiącu stwierdzili że tyle szykan przez 150 lat nie dostali ile przez miesiąc od swoich czyli Polaków

Całe życie mam kontakt z Kaszubami i nie słyszałem od nich narzekań na szykany ze strony Polaków. Możesz podać jakieś źródło tej informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Całe życie mam kontakt z Kaszubami i nie słyszałem od nich narzekań na szykany ze strony Polaków. Możesz podać jakieś źródło tej informacji?

 

Jest sporo opracowań na ten temat a akcje rozpoczęły się tuż po odzyskaniu Państwowości jak nowa Polska wysłała swoje wojska do pilnowania niby przed Niemcami a de fakto te wojska dały w kość tym biednym Kaszubą dodam że wojska głównie ze wschodu więc chyba jasniej się robi co ? pominę już sam fakt że za Niemca mieli robotę i jakieś tam interesy a za Polski już tak różowo nie było , sporo jest opracowań nawet owczesnych posłów sprawozdania pozostały i włos się jeży jak się to czyta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo opracowań na ten temat a akcje rozpoczęły się tuż po odzyskaniu Państwowości jak nowa Polska wysłała swoje wojska do pilnowania niby przed Niemcami a de fakto te wojska dały w kość tym biednym Kaszubą dodam że wojska głównie ze wschodu więc chyba jasniej się robi co ? pominę już sam fakt że za Niemca mieli robotę i jakieś tam interesy a za Polski już tak różowo nie było , sporo jest opracowań nawet owczesnych posłów sprawozdania pozostały i włos się jeży jak się to czyta .

Jeśli to historia sprzed 100 lat, to się nie dziwię. Cały 20 wiek to triumf śmierci i przemocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to historia sprzed 100 lat, to się nie dziwię. Cały 20 wiek to triumf śmierci i przemocy.

 

"Ty Kaszubie" było takie powiedzenie i niestety obraźliwe. Język Kaszubki był tępiony, a sami kaszubi starali się nie używać swojego języka w obcym towarzystwie.

Czasy niedawne bo to jeszcze lata dziewięćdziesiąte, a i teraz jest sporo szykan dla nauki języka Kaszubskiego w szkołach w okolicy. Kaszubi są jednak twardzi i przetrwali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ty Kaszubie" było takie powiedzenie i niestety obraźliwe. Język Kaszubki był tępiony, a sami kaszubi starali się nie używać swojego języka w obcym towarzystwie.

Czasy niedawne bo to jeszcze lata dziewięćdziesiąte, a i teraz jest sporo szykan dla nauki języka Kaszubskiego w szkołach w okolicy. Kaszubi są jednak twardzi i przetrwali :)

E tam, na całym Świecie szykanowano rdzenne ludności. Ajnów, Indian, Aborygenów, Eskimosów (Innuitów), itd itp. To jest zderzenie dwóch światów. Kaszubi nie są wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy "E tam" jest tu na miejscu ;)

To było odnośnie "Czasy niedawne bo to jeszcze lata dziewięćdziesiąte, a i teraz jest sporo szykan dla nauki języka Kaszubskiego w szkołach w okolicy. Kaszubi są jednak twardzi i przetrwali".

 

Byłem wczoraj na Kaszubach, mogłem zapytać przydrożną sprzedawczynię jagód, czy ledwo przetrwała i czy dalej jest szykanowana przez Polaków:lol2:

Żyję w czasach, w których już nie można drugiemu człowiekowi okazać niechęci. Wszyscy muszą być życzliwi i zadowoleni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co chcesz tym udowodnić – dlaczego nie wklejsz jeszcze do tego mapki z czasów zimy stulecia lub z czasów świetności Gierka – wklej mapkę z dnia w którym ją będziesz wklejał – czyli teraźniejsza a nie będziesz się odnosił do tego co było a czego już nie ma.

 

Dobrze, poczekamy do sezonu grzewczego, znajdę jakiś wątek o węglu i będę ci codziennie robił aktualnego print screena z airly, z naszych "płuc Europy"

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kto się kompromituje nie tobie oceniać.

 

PS.

Z twoich mapek wynika że niedługo wszyscy tam gdzie bardzo zielono zaczną umierać gdyż dwutlenek węgla jest w rzeczywistości bardziej podstawowym składnikiem materii żywej niż tlen.

 

Tylko to czerwone to nei dwutlenek węgla, tylko PM10 i PM2.5, dyletancie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, poczekamy do sezonu grzewczego, znajdę jakiś wątek o węglu i będę ci codziennie robił aktualnego print screena z airly, z naszych "płuc Europy"
A jak to się mieć będzie do tego :

To jak jest u nas wszyscy wiemy doskonale i na cholerę jasną wbijać się w przestrzeń, że u nas to tylko bieda, smród, kiła, mogiła i zabobon oraz, że niczego nie da się zmienić a skoro tak, to na cholerę próbować coś zmieniać.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nazwać zielonymi płucami miasta, które emitują tyle syfu

Ty nie podałeś żadnych danych, zę powierzchnia zieleni polskich miast jest większa, niż w miastach europejskich.

Ja zaś wkleiłem dane, ze przez pół roku powietrze jest tu znacznie gorsze.

Weź ten swój ręcznik i znikaj

 

EDIT:

Proszę, sprawdziłem i widzę, że w Polsce pd-wsch wodę na kąpiel grzeją

Clipboard01.jpg

 

Nawet latem jest gorzej...

Widzę, że żółte obejmuje też Radom, więc DUNIA.MD też się nie ceregieli

:lol:

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południu Francji też grzeją wodę węglem? :lol2:

 

Na południu Francji to akurat mogą mieć pożar lasu.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pozary-we-Francji-Ograniczenia-w-dostepie-do-wody-w-86-departamentach-8380000.html

Trudno wyciągać wnioski z danych przekazanych przez dwa czujniki których wskazania odbiegają od reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo opracowań na ten temat a akcje rozpoczęły się tuż po odzyskaniu Państwowości jak nowa Polska wysłała swoje wojska do pilnowania niby przed Niemcami a de fakto te wojska dały w kość tym biednym Kaszubą dodam że wojska głównie ze wschodu więc chyba jasniej się robi co ? pominę już sam fakt że za Niemca mieli robotę i jakieś tam interesy a za Polski już tak różowo nie było , sporo jest opracowań nawet owczesnych posłów sprawozdania pozostały i włos się jeży jak się to czyta .
Mądrego i dobrze ułożonego – poczytać warto i dobrze.

Kaszubi, druga wojna światowa. O czym nie wiemy…https://magazynkaszuby.pl/2017/09/kaszubi-druga-wojna-swiatowa-o-czym-nie-wiemy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...