Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakup węgla w PGG - czytaj sklepie


Recommended Posts

A my z roku na rok nie opracujemy sprzętu sprawdzonego w boju, w którym zastosowano systemy kompatybilne z NATO..

 

A jak już go opracowaliśmy, jak już sprawdził się w boju (Krab) to zarzucamy temat, wydając kasę i sponsorując Koreańczyków

 

No to powiedz to decydentom z Litwy, Łotwy, Estonii, Polski i Ukrainy, a pewnie jeszcze Słowacji i Mołdawii. Pewnie żyją w niewiedzy.

 

No to może wreszcie mi powiesz, który z tych krajów używa FA-50, czy może choć finalizuje transakcję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"marionetka" sam to wymyśliłeś czy powielasz "przekaz medialny" z Moskwy lu b z Konfy ?

 

Nie do końca jestem pewien czy dobrze mnie zrozumiałeś.

 

Byłem przed chwilą w tamtych okolicach. Jak będę następnym razem to cyknę fotkę gór węgla w porcie, bo go widziałem. No chyba, że faktycznie już nie ma.

 

Mam nadzieję że ktoś poszedł po rozum do głowy i jest to węgiel ze wschodu.

Skończmy już te teatrzyki i wróćmy do handlu ze wschodem tak jak cała Europa to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą w tamtych okolicach. Jak będę następnym razem to cyknę fotkę gór węgla w porcie, bo go widziałem.

Dla mnie niczego fotografować nie musisz – na słowie Twym polegam jak na słowie Zawiszy – znaczy się z węglem na wybrzeżu się ruszyło : CENY WĘGLA - https://www.wnp.pl/gornictwo/notowania/ceny_wegla/ , to raczej ceny w detalu powinny spadać a nie rosnąć – do końca promocji to szaleństwo cenowe trwać może – no chyba, że wcześniej pisać o tym zaczną, że z tymi dopłatami, to był pic na kit fotomontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czasem tez na forach czytam podobne do twoich komentarze. Albo z petersbuskim IP, albo siedzących w ruskim portfelu, albo z konfy.

W sumie to prawie to samo.

Usilnie forują teorię, że putin najechał sąsiedni bo zagrał, jak mu Biden kazał :)

Na szczęście posłuch mają zerowy

 

Możesz sprawdzić moje IP ?

Pochwal się w którym portfelu Ty siedzisz ? Wiesz chociaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już go opracowaliśmy, jak już sprawdził się w boju (Krab) to zarzucamy temat, wydając kasę i sponsorując Koreańczyków

A zarzucamy? A to nie jest tak, że podwozie tych koreańskich artylerii samobieżnych posłuży do wielu innych wozów?

Zresztą wszyscy jeszcze niedawno się zachwycali dronami, a teraz temat jakoś ucichł, bo ruscy nauczyli się je neutralizować. Zobaczymy co będzie po zimie. Zresztą, może wystarczy dokręcić kurki z gazem i zaraz Europa się nawróci na stare moskiewskie tory. Umiesz to przewidzieć? Bo ja nie.

No to może wreszcie mi powiesz, który z tych krajów używa FA-50, czy może choć finalizuje transakcję ?

To nie bułki w piekarni. Pisałem: nie wiadomo co się wykluje. Ukraińcy wiedzą jedynie, że chcą ujednolicenia z NATO, ale nie za wszelką cenę (Niemcy paszły won!). Wiadomo też, że USA może nas olać z powodu Chin. Może należy te kontrakty podpisywać pospiesznie, bo za chwilę kolejka się ustawi aż po horyzont po cokolwiek. Nie wiem, dynamika zmian jest olbrzymia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem pewien czy dobrze mnie zrozumiałeś.

...

Mam nadzieję że ktoś poszedł po rozum do głowy i jest to węgiel ze wschodu.

Skończmy już te teatrzyki i wróćmy do handlu ze wschodem tak jak cała Europa to robi.

Może masz racje i ź;e Ciebie zrozumiałem.

Powiedz(napisz) jasno co miałeś na myśli.

 

 

Handel ze wschodem? Czyli z Putinem? PutinHitlerem?

Może też źle rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zarzucamy? .

 

A ile wyprodukujemy przez najbliższe lata ?

 

To nie bułki w piekarni.

 

Ale to ty napisałeś:

podpisywanie kontraktów z Koreą na dostarczanie ciężkiego sprzętu i w perspektywie budowanie w rejonie państw pomostu bałtycko-czarnomorskiego wspólnej platformy militarnej, niekoniecznie opartej na amerykańskich rozwiązaniach,

to myślałem, że już ktoś coś podpisał. A może się okazać, że będziemy jako jedyni w NATO użytkowac taki samolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiesz, że za chwilę możemy być sami pomimo iż jesteśmy w NATO? Już teraz NATO to USA, trochę UK, Polska i ... koniec.

 

Wizja mało realna, biorąc pod uwagę, że NATO się poszerza. Ale OK, biorąc pod uwagę nawet te fantasmagorie postawmy się w sytuacji Ukrainy.

Wróg ze wschodu atakuje nasze terytorium, sojusznikom z NATO nie w smak walczyć, ale przysyłają (tak, jak Ukrainie) sprzęt.

Amerykanie, Brytyjczycy oferują F-16, ale cóż, kiedy połowa naszych pilotów nei potrafi na nich latać, a inny nikt w Europie nie ma FA-50. No taki pech.

Będziesz liczył na Koreę ? :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizja mało realna, biorąc pod uwagę, że NATO się poszerza. Ale OK, biorąc pod uwagę nawet te fantasmagorie postawmy się w sytuacji Ukrainy.

Wróg ze wschodu atakuje nasze terytorium, sojusznikom z NATO nie w smak walczyć, ale przysyłają (tak, jak Ukrainie) sprzęt.

Amerykanie oferują F-16, ale cóż, kiedy połowa anaszych pilotów nei potrafi na nich latać. No taki pech.

Będziesz liczył na Koreę ? :)

To poszerzenie NATO jest cenne dla naszego rejonu - przecież chodzi o Szwecję i Finlandię. To kompletnie zmienia kalkulacje na Bałtyku. Dużo trudniejsze jest oflankowanie tych "trzech kawałków mięsa na widelcu", a co za tym idzie i Polski od północy. Zastanawiam się, czy Ty w ogóle rozumiesz choć trochę geografię :)

 

Amerykanie nie oferują nam F16 - kolejka jest za długa jak na potrzeby naszego rejonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby miałeś lekcje logiki, ale coś tam chyba poszło nie tak, bo w ogóle jej nie stosujesz.

Nie wiem skąd to pytanie:

Zastanawiam się, czy Ty w ogóle rozumiesz choć trochę geografię

Nie wiem, skąd taki przytyk do prostego stwierdzenia "NATO się poszerza", tym bardziej, ze napisałeś przed chwileczką, że:

uż teraz NATO to USA, trochę UK, Polska i ... koniec.

 

 

Amerykanie nie oferują nam F16 - kolejka jest za długa jak na potrzeby naszego rejonu.

Znowu nie zrozumiałeś, może przeczytaj mój ostatni post uważniej.

Nie chodzi mi o zakup w trakcie pokoju, ale przekazanie sprzetu w trakcie wojny - tak, jak my przekazaliśmy Ukraińcom MiG-29.

Bo na innych nie potrafią latać

 

I kończąc temat, wygląda na to, że Błaszczak trochę oprzytomniał, bo oprócz wcześniejszych HIMARsów dziś poszła taka informacja

https://geekweek.interia.pl/technologia/news-polska-zakupi-96-smiglowcow-szturmowych-apache-drudzy-na-swi,nId,6273247#iwa_source=newsfeed_next

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już go opracowaliśmy, jak już sprawdził się w boju (Krab) to zarzucamy temat, wydając kasę i sponsorując Koreańczyków

 

 

 

No to może wreszcie mi powiesz, który z tych krajów używa FA-50, czy może choć finalizuje transakcję ?

 

Bo te samolociki można mieć na już a od Amerykanów dopiero za 15 lat to na miotłach mają bronić granic ci wojskowi ? zresztą my i tak niczego nie wiemy a powody pewnie są chociażby z tym że po USA jesteśmy drugim sponsorem UA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z F-16 są odległe terminy, można mieć szybciej F-35, lub F-15 Advanced Eagle (droższe), albo choć Eurofightery, na których lata część krajów NATO.

A my w razie konfliktu części będziemy z Korei sprowadzac, bo offsetu w tym zakupie nie ma żadnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy przerypane, przez kilka dziesięcioleci staliśmy prawie w miejscu gdy zachód się rozwijał. Pod koniec lat ’80 i na początku ‘90 zrobiliśmy krok w dobrą stronę (ustawa Wilczka, plan Balcerowicza). Niestety potem znowu naród polski stwierdził, że sam nie potrafi o siebie zadbać i znowu skręcił w lewo. I tak dalej tkwimy do dzisiaj.

Super, zamiast większać produkcję KRABow (tak chwalonych przez Ukraińców) u siebie kupujemy koreański sprzęt - wydajemy, zamiast zarabiać.

Te samoloty też nie mają właściwości porównywalnych z najnowszymi wersjami F16 i na pewno ta platforma jest bardziej rozpowszechniona, nie wiem,.po co tworzyć nową...

Jak typowy Polak powinienem znać się na wszystkim. Też mam takie zastrzeżenia jakie wypisałeś. Ale być może HSW nie jest w stanie wytworzyć potrzebnej nam ilości sprzętu (przez te 30lat nieudolnej „samodzielnej?” polityki), a samoloty może były najlepsze z aktualnie i szybko dostępnych? Nie wiem, w sumie to nie znam się.

Zbroimy się – to dobrze, oby nie za późno.

Węgla nie ma, z nie wiadomo jakich przyczyn https://filarybiznesu.pl/ekolodzy-uzaleznili-europe-od-rosyjskiego-gazu-poszly-przelewy-z-kremla/a14426

Swoją drogą jak to było z łupkami?

inflacja idzie na 20, a rząd dolewa benzyny w formie 3000+ 13 i 14 emerytur czy innych 500+. Ale nikt nie powie że to benzyna.

Ludzie są albo tak głupi, albo tak leniwi że samym nie chce się myśleć. Tak jak z elektrowniami atomowymi w Niemczech, czy o fotowoltaice która niszczy sieć. Albo teraz – miał - coś strasznego

NIE dla węgla, drewna i innych świństw stałopalnych.

Część ludzi być może z naiwności chciałoby aby inna część zamarzła –byleby nie kopcili.

Żebyśmy tylko o te opony do palenia się nie bili…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...