Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

źle doprowadzony dolot do kominka


pryczu

Recommended Posts

Po zakończeniu SSO zwrócono mi uwagę, że dolot powietrza do kominka został "przestrzelony". Załączam zdjęcia projektu i faktycznego umiejscowienia dolotu względem kominka.

Niestety ani kierownik budowy od wykonawcy, ani mój inspektor nie zwrócili na to uwagi, w związku z czym chciałem zapytać, czy Waszym zdaniem to faktycznie jest błąd, a jeżeli tak to jak go naprawić - czy poprzez skuwanie podłogi i przełożenie rury, czy jest jakiś inny sposób.

 

IMG20220528113454.jpg

IMG20220528184700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że komin niezgodnie z projektem się nie przejmujesz, jak rozumiem, ale doprowadzanie ma być zgodne z projektem?

Kup profile prostokątne i dociągnij po chudziaku.

Inny problem to brak hydroizolacji między fundamentem, a ścianą. Widać, że jakość poziom deweloper.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że komin niezgodnie z projektem się nie przejmujesz, jak rozumiem, ale doprowadzanie ma być zgodne z projektem?

 

Czemu komin jest niezgodnie z projektem? Bardziej niż samą niezgodnością z projektem (zamieściłem poglądowo), przejmuję się tym, że zamiast pod miejscem na wkład dolot został zrobiony na samym wejściu do salonu.

 

(kup profile prostokątne i dociągnij po chudziaku)

 

Dociągnąć od istniejącego dolotu czy trzeba przebić przez ścianę i cały kanał zrobić po chudziaku?

 

Inny problem to brak hydroizolacji między fundamentem, a ścianą. Widać, że jakość poziom deweloper.

 

Zmartwiłeś mnie, ale chyba już nic z tym na tym etapie nie zrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu komin jest niezgodnie z projektem?

 

Bo w projekcie jest daleko od ściany.

 

 

 

Dociągnąć od istniejącego dolotu czy trzeba przebić przez ścianę i cały kanał zrobić po chudziaku?

 

Jakaś pomroczność mnie dopadła. Przecież to nie jest piwnica i stopa jak jest to z metr niżej - więc spokojnie możesz kuć chudziaka i dociągnąć tak, jak rura idzie (dołożyć kawałek i przesunąć kolanko i część pionową).

 

Zmartwiłeś mnie, ale chyba już nic z tym na tym etapie nie zrobię...

 

Najpierw obadaj dokładnie. Może jest, tylko przykryte betonem czy zaprawą i wystarczy wyczyścić czy trochę odkuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Tym, że komin niezgodnie z projektem się nie przejmujesz, jak rozumiem, ale doprowadzanie ma być zgodne z projektem?

Kup profile prostokątne i dociągnij po chudziaku.

Inny problem to brak hydroizolacji między fundamentem, a ścianą. Widać, że jakość poziom deweloper.

 

Jest papa fundamentowa, tylko tak uwalona betonem że ledwo miejscami ją widać jak się przyjrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...