Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jakie ogrzewanie do mieszkania 32m


polepiony

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 134
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Asolt, nie reaguj... brak mu piątej klepki
Z tego co widać po tym, to negocjacje na pw spełzły na niczym acz jeszcze pewnie nadzieją się łudzisz, że jak dobrze się podliżesz, to coś dzięki temu wyłudzisz.

On w przeciwieństwie do ciebie płaci za to o czym tu pisze i dlatego bez oporów żadnych może lansować siebie i to czym się zajmuje a ty jak długo jeszcze będziesz FM okradać reklamując za free te piecyki do tego w tak bezczelny i nachalny sposób.

Mądre narody chodzą na wybory i dokonują mądrych wyborów. Wybierają polityków, którzy dbają, aby żyło im się lepiej, ludzi mających godność i honor.
A cóże to nazywasz :
ludzi mających godność i honor

Mądre narody chodzą na wybory i dokonują mądrych wyborów.

A że jakiej to narodowości jesteś, że 'polakiem' się nie czujesz i za 'polaka' się nie uważasz jak z niżej załączonego wynika.

Z pustego i Salamon nie naleje, a Obajtek z pensji wójta zgromadził majątek prawie 9 mln złotych. Rzeczywiście Kaczyński miał racje i Obajtek musi mieć jakiś dar od Boga. :D
Jedźcie na Ukrainę tam jest nasz węgiel, cukier i paliwo - wszystko tańsze niż u nas! W Niemczech natomiast jest nasz cukier oraz węgiel i też są tańsze niż u nas! A do nas płyną statki z węglem z Indonezji, RPA i Kolumbii co TVP Info przedstawia jako wielki sukces rządu Pinokia!
Włosi budują klimatyzacje z pompami ciepła, wymieniają okna - 110% inwestycji finansowane z KPO.

Miliardy pompowane w inwestycje.

U nas 3000 zł dopłaty jak ktoś ma piec na węgiel - z tym, że może tą kasę wydać na piwo i czipsy - nikt tego sprawdzać nie będzie.

Prawackie trolle nie mają lekko, najpierw ich guru zdezerterował z objazdu Polski, bo prawda zaczęła go dosięgać. Potem było po plaskaczu od Neonówki i Stinga, a teraz jeszcze Pani Wanda im dołożyła.
I tak samo jak wtedy, ludzie, którzy na Polsce pasożytują, dla zachowania własnych przywilejów i bezkarności, stroją się w szaty obrońców "odwiecznych" polskich obyczajów, religii i wolności. I znów mają Kościół po swojej stronie.
Wtedy Rosja interweniując w Rzeczypospolitej spełniała tylko prośby „prawdziwych polskich patriotów”. Teraz "prawdziwi polscy patrioci" chcą nas wyprowadzić z UE.
Coraz większe szkody górnicze i coraz bardziej uciążliwy smog - przywiązanie do węgla powoli kończy się nawet na Śląsku.

Mieszkam w poludniowej Wielkopolsce, mieszkam na węglu kamiennym, tak słyszeli rodzice od geologów, którzy badali jakość gruntu pod budowę bloków... oby nie drugi Śląsk.

Mam nadzieję, że kiedyś wyjaśni się dlaczego Szydło tak bardzo nie lubiła wiatraków, a Morawiecki teraz paneli słonecznych. A przy okazji okazało się też że nie lubią węgla. Ile i kto zarobił na takiej gospodarce energetycznej?
Gdyby dziś rządził Donald Tusk, nie byłoby problemu z węglem. Polska energetyka wiatrowa i fotowoltaika byłyby na takim poziomie rozwoju, że trochę węgla na uzupełnienie potrzeb energetycznych, znalazłoby się bez problemu.

„Nasz człowiek w Warszawie” Film Marcina Tulickiego https://www.youtube.com/watch?v=qBdy_4DVcGw Rozmowa premierów RP i FR po Katastrofie Smoleńskiej

Cała konferencja Donalda Tuska po wyborze na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej

Rozdawnictwo - najpierw kazali przejść na gaz a teraz dopłacają tym co mają węgiel

Ustawa z dnia 15 lipca 1987 r. o Rzeczniku Praw Obywatelskich.

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19870210123/U/D19870123Lj.pdf

Ktoś rozważał, to może lub jest w trakcie czy już po rozpatrzonej przez inć mości skardze a jeśli tak, to podzieli się tą info i ujawni co napisał i jaką odpowiedź otrzymał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać po tym, to negocjacje na pw spełzły na niczym acz jeszcze pewnie nadzieją się łudzisz, że jak dobrze się podliżesz, to coś dzięki temu wyłudzisz.

.....

 

Dlaczego tak bezczelnie kłamiesz, Alessandro nie pisał do mnie nigdy. Napisz do moderatora aby to potwierdził ze nigdy nie dostałem zadnej PW od Allesandro. Nie wiem, nie rozumiem dlaczego jest tyle róznych pomówien i hipotez bez pokrycia. Kolejny troll?, aczkolwiek prosby o nie karmienie trolla nie dotyczyły Ciebie. Naprawdę chcesz dołaczyc do tej niesławnej grupy forumowych trolli którzy namietnie rozwalają kazdy mozliwy wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj – jedyna okazja ku temu – może za free Ci odpowie by pokazać, że na forum jest nie tylko z pobudek zarobkowych.

 

NIe miałem kiedys PP, było zle, teraz mam tez jest źle, od kiedy jest dyskryminacja posiadaczy PP, a od kiedy gloryfikacji forumowych trolli, którzy rzekomo dbaja o interes (własciciela) forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wczoraj co za różnica od zawsze były, ograniczenia temperatury podłogi o ile dobrze pamiętam max 29st.

 

Wiesz a łazience to takie moje subiektywne 35 to dopiero jest cieplusio dobrze że mogę tak podkręcić :)

W łazience moim zdaniem podłoga 28st to lodownia :(

 

W mojej pipidówce plus sąsiednie nieco większe miasto znam 7 domów, w których są grzejniki + podłogówka, montowane przez INSTALATORÓW z papierami i w których temperatura wody wchodząca do podłogówki jest taka sama jak w grzejnikach a temperaturą sterują zwykłe zawory z termostatem. Ostatnia taka instalacja była zrobiona 5 lat temu. Jestem pewien że takich "cudów" jest więcej, bo skąd inwestor ma wiedzieć jak to ma być zrobione? Poza ceną ludzi niewiele interesuje a brak mieszacza cenę znacząco obniża. Skutek oczywisty - opuchnięte nogi i opinia, że podłogówka jest fu i be :rolleyes:

PS - rozumiem, że do łazienki z samymi grzejnikami byś nie wszedł bo podłoga zimna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak bezczelnie kłamiesz, Alessandro nie pisał do mnie nigdy. Napisz do moderatora aby to potwierdził ze nigdy nie dostałem zadnej PW od Allesandro. Nie wiem, nie rozumiem dlaczego jest tyle róznych pomówien i hipotez bez pokrycia. Kolejny troll?, aczkolwiek prosby o nie karmienie trolla nie dotyczyły Ciebie. Naprawdę chcesz dołaczyc do tej niesławnej grupy forumowych trolli którzy namietnie rozwalają kazdy mozliwy wątek?

No dobra – kolejny raz poświęcam się Tobie i w ten syf się zanóżam by pokazać Tobie, że zaś się mylisz.

Szkoda ze ten przedstawiciel nie policzył jakie bedą koszty eksploatacji czyli zuzycia energii w przypadku pompy i tych cudownych grzejników. Sam koszt instalacji to nie wszystko.

A tak przy okazji jak długo liczył to zapotrzebowanie?

Piszesz cudowne grzejniki... bo nie widziałeś na żywo i nie zobaczyć w Polsce, przysłali mi prosto z fabryki... Darmstadt. Zamówiłem na ryzyko... ku zaskoczeniu działa fajnie. :D.

Nie było mowy o kosztach instalacji... no właśnie, dobre pytanie. :yes: Zużycie energii gdzieś blisko 6000 kW. Na temat cudownych grzejników nie wspomniałem, potem po tym wszystkim, pokazałem Jawo i opowiadałem o działaniu... lekko się poddenerwował :D Powiedziałem, że Jawo w połączeniu PV jest poważnym konkurentem PC

Jak długo liczył? miałem gotowe dane i wnosił do programu w laptopie ... trwało gdzieś około pół godziny, nie patrzyłem na zegar. Pewnie Tobie o chodzi współczynnik ciepła materiałów... No mam z pełnych cegieł w połączeniu z dociepleniem 12 cm wełny mineralnej. Piętro pasywne, a na parterze brak izoalacji nad piwnicą. Na poddaszu strop ocieplony na cebulkę

------------------------

Będę potrzebował Twojej pomocy, obliczyć mi zapotrzebowanie ciepła na piętro i na parter i do tych obliczeń dobiorę odpowiednie moce Jawo. Na priv się zgłoszę, projekt piętra gotowy a na parter zaprojektuję.

Tak napisałem i nie wiem skąd Ci się wzięło, to co mi odpisałeś.

Z tego co widać po tym, to negocjacje na pw spełzły na niczym acz jeszcze pewnie nadzieją się łudzisz, że jak dobrze się podliżesz, to coś dzięki temu wyłudzisz.
Ale skoro jak człowiek pisać zaczynasz, to ja w język się gryzę i szpony chowam.

NIe miałem kiedys PP, było zle, teraz mam tez jest źle, od kiedy jest dyskryminacja posiadaczy PP, a od kiedy gloryfikacji forumowych trolli, którzy rzekomo dbaja o interes (własciciela) forum?
W psychologi jak zauważyłem też biegły jesteś – z tych też względów - idąc za ciosem nie jako tak to napisałem sobie, bo i jak raz do kontekstu pasowało – jeśli Twe słowa są szczere do mnie a czujesz się dotknięty, to ja szczerze PRZEPRASZAM za to a jeśli chcesz mnie tym sposobem po raz już któryś po brzytwie spuścić to jeszcze będziemy do tego wracać ale już przeprosin nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej pipidówce plus sąsiednie nieco większe miasto znam 7 domów, w których są grzejniki + podłogówka, montowane przez INSTALATORÓW z papierami i w których temperatura wody wchodząca do podłogówki jest taka sama jak w grzejnikach a temperaturą sterują zwykłe zawory z termostatem. Ostatnia taka instalacja była zrobiona 5 lat temu. Jestem pewien że takich "cudów" jest więcej, bo skąd inwestor ma wiedzieć jak to ma być zrobione? Poza ceną ludzi niewiele interesuje a brak mieszacza cenę znacząco obniża. Skutek oczywisty - opuchnięte nogi i opinia, że podłogówka jest fu i be :rolleyes:

PS - rozumiem, że do łazienki z samymi grzejnikami byś nie wszedł bo podłoga zimna ?

 

W ciepłych krajach... Malta, San Diego etc, modne są grzejniki na podczerwień zamontowany na suficie. Podłogówek nie mają...

Na początku czerwca, grzejnik Jawo zamontowany na środku wysokości łazienki grzało podłogę... trudno uwierzyć, ale to prawda. Ciepło pięknie rozprowadzało w łazience.. zobaczymy zimą.

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciepłych krajach... Malta, San Diego etc, modne są grzejniki na podczerwień zamontowane na suficie. Podłogówek nie mają...

Na początku czerwca, grzejnik Jawo zamontowany na środku wysokości łazienki grzało podłogę... trudno uwierzyć, ale to prawda. Ciepło pięknie rozprowadzało w łazience.. zobaczymy zimą.

 

Tak daleko jechać nie muszę, bo właściciel domu, od którego kupiłem działkę ma promienniki podczerwieni. Po dwóch sezonach mój kolega ,elektryk, ciągnął przewody do ściennych grzejników, bo na parterze zimnawo było.

 

Moje pytanie było nieco przekorne, bo 28stC w podłodze wystarczy, kiedy powierzchnia + zagęszczenie rurek czyli moc 'grzejnika' jest wystarczająca, by odpowiednio nagrzać łazienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

W psychologi jak zauważyłem też biegły jesteś – z tych też względów - idąc za ciosem nie jako tak to napisałem sobie, bo i jak raz do kontekstu pasowało – jeśli Twe słowa są szczere do mnie a czujesz się dotknięty, to ja szczerze PRZEPRASZAM za to a jeśli chcesz mnie tym sposobem po raz już któryś po brzytwie spuścić to jeszcze będziemy do tego wracać ale już przeprosin nie będzie.

 

Skąd w Tobie tyle podejrzliwości, a skoro nie wierzysz w moje słowa, to upowazniam moderatora do potwierdzenia braku korespondencji od Alessandro. Jezeli i moderator jest niewiarygodny to trudno, bo to by sie kwalifikowało do leczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej pipidówce plus sąsiednie nieco większe miasto znam 7 domów, w których są grzejniki + podłogówka, montowane przez INSTALATORÓW z papierami i w których temperatura wody wchodząca do podłogówki jest taka sama jak w grzejnikach a temperaturą sterują zwykłe zawory z termostatem. Ostatnia taka instalacja była zrobiona 5 lat temu. Jestem pewien że takich "cudów" jest więcej, bo skąd inwestor ma wiedzieć jak to ma być zrobione? Poza ceną ludzi niewiele interesuje a brak mieszacza cenę znacząco obniża. Skutek oczywisty - opuchnięte nogi i opinia, że podłogówka jest fu i be :rolleyes:

PS - rozumiem, że do łazienki z samymi grzejnikami byś nie wszedł bo podłoga zimna ?

 

Wiesz jak dla mnie przyjemniej jest oczywiście, (tylko piszę o łazience) mieć cieplusią podłogę jak np. wychodzisz z kąpieli na boso :yes:. Jakoś nikomu jeszcze od tego nogi nie spuchły :D

Oczywiście że mam również grzejniki, w łazienkach ogrzewają pomieszczenie i suszą się na nich ręczniki. Nie jest jakiś cud :no:. No chyba że masz na myśli zwykłe zawory termostatyczne grzejnikowe to fakt nie wiem czy by to działało.

 

Z tego co się orientuję to do podłogówki są specjalne zawory termostatyczne RTL. Kiedy się je stosuje a kiedy mieszacze, murator popełnił artykuł na ten temat.

 

https://www.muratorplus.pl/technika/ogrzewanie/zawor-rtl-w-instalacji-grzewczej-jak-dziala-zawor-rtl-kiedy-stosowac-zawor-rtl-a-kiedy-mieszajacy-aa-7ZJA-UnGL-QFE3.html

 

U mnie akurat zawory RTL są dla obiegów na małych powierzchniach w łazienkach i zasilane z obiegów grzejnikowych. Moim zdaniem do tego się nadają, przy kotle kondensacyjnym i niskotemperaturowej instalacji nie ma ryzyka że coś będzie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd w Tobie tyle podejrzliwości, a skoro nie wierzysz w moje słowa, to upowazniam moderatora do potwierdzenia braku korespondencji od Alessandro. Jezeli i moderator jest niewiarygodny to trudno, bo to by sie kwalifikowało do leczenia
Skąd dalej stoisz przy tym, że nie wierzę – wierzę i sprawdzać tego nie muszę i nawet gdyby moderator napisał mi, że @Alessandro pisał, to by mu w to nie uwierzył.

 

Proste – po tym co zaczął o tych piecykach pisać przy Twoim współudziale i co bezpośrednio do Ciebie napisał : „Będę potrzebował Twojej pomocy, obliczyć mi zapotrzebowanie ciepła na piętro i na parter i do tych obliczeń dobiorę odpowiednie moce Jawo. Na priv się zgłoszę, projekt piętra gotowy a na parter zaprojektuję.”

W międzyczasie przestał o tym pisać a jak dymy bitewne zaczęły opadać, to zaś zaczął o tych piecykach pierdzielić.

 

Z powodu wyżej nadmienionych – pretensją powodowany – jak wyżej napisałem – co z odzewem @Alessandro takim a nie innym się spotkało – do tego jeszcze @ KamilaLis na temat tego co tu przeczytała opinię swą wyraziła – no i co – rozumiesz już to teraz czy zaczynasz próbować mnie na brzytwę wciągnąć tymi słowy : „Jezeli i moderator jest niewiarygodny to trudno, bo to by się kwalifikowało do leczenia”

 

Między innymi to forum ma swoje cele i zadania oraz zasady – jeśli pamiętasz co i w jaki sposób było tu na FM-ie przez lata forsowane, to teraz z namacalnymi skutkami tego do czynienia mamy i dalej dokładnie w taki sam sposób to się dzieje jak się działo do tej pory, bo mało do tego wszystkiego jest jeszcze : wynaolejopałowywanych, wywęglowanych, wypelletowanych, wygazowanych. Do kompletu brakuje wypvłowanych, wypctowanych i wynaeeowanych a do tego się pojawiać zaczynają głosy nowe :

Już też pisałem, u nas na ulicy jest ze 100kWp i napięcie trzyma się w okolicach 240v. Nawet w nocy;) Nic się nie wyłącza nie pali. Parę km dalej jest miejscowość w której z powodu 80% refundacji praktycznie każdy ma pv, dodatkowo na jakimś Dino położyli że 30kW. Napięcia ponad 250, prawie nie ma dni żeby instalacje się nie wyłączały. I co? Nic. Wszyscy prąd mają tylko są wkur.. że im pv kWh nie produkują.

O problemie z pompami PW nie mówię w kontekście nowych domów z podłogową na relatywnie nowych osiedlach. Tam nie będzie problemu. Problemy mogą się pojawić w mniejszych miejscowościach w bardziej energochłonnych budynkach z kaloryferami. Jak tych kilka pomp na wsi zacznie się wspomagać grzałkami podczas większych mrozów... Pompy nie dbają o zabezpieczenia sieci jak pv.

PC nie są problemem, jak pisał przedmówca. Bo ile taka PC pobierze na pełnych obrotach, niewiele i jest ich bardzo mało. Natomiast boję się czegoś innego co spowoduję upadek sieci. Za prąd płaci sie po zużyciu lub wcale a komornik niczego nie zabierze bo bajan niczego niema dżesika tez nie a za węgiel którego nie ma i drewno po wysokich cenach ich nie stać, ale jak się zrobi zimno włączą po prostu grzejniki marketowe po 2 kw i będzie ok , tyle że nie dla sieci. I o ile grzejniki zawsze grzeją o tyle jak napięcie krytycznie spadnie PC nie wystartują po prostu,
Może być tak jak piszesz. Właśnie problemem nie są pompy a te grzałki w nich zamontowane;) Instalatorzy je montują jak wcześniej kotły gazowe, przez sprzęgła i z podmieszaniem. I niestety sama pompa zmuszona do pracy w wysokich temperaturach będzie musiała się wspomagać. W porównaniu do tego wyłaczające się falowniki to pikuś.

Na domiar tego te ciągłe w optymistycznym tonie zapowiedzi - jak na naszych oczach wszystko na twarz pada. Antagonizmy zaczynają narastać – co raz silniejsze podziały zaczynają się panoszyć.

 

Wisienką na torcie do tego wszystkiego jest @KamilaLis – jak sądzisz – dlaczego zrezygnowała z zadania pytania – czy gdzie indziej na nurtującą ją sprawę odpowiedź znalazła czy może nas wszystkich za palantów uznał od których niczego dowiedzieć się nie można, bo że „forum” to tylko takie cóś jak pic na wodę fotomontaż.

 

Ja pomny jestem jak lata temu problem z ogrzewaniem miałem i znikąd pomocy ni wsparcia, bo na FM-ie i na Info podobnie się działo, więc jak wychylić się mogłem z problemem moim.

Filozofia to żadna – zadać pytanie by w odpowiedzi usłyszeć : zmień źródło ciepła – cudzą kieszenią łatwo się szasta – no i mamy : wynaolejopałowywanych, wywęglowanych, wypelletowanych, wygazowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzycie? Mogę Wam podać nr kontaktowy do Pana Gliwy

 

Zalatuje dość nachalnym marketingiem. Handlujesz tym? Daj spokój.

Przecież przeciętnemu Kowalskiemu to się kompletnie nie opłaca.Jak już ktoś napisał prędzej, za te same pieniądze albo nawet taniej założysz klimę i grzejesz 3-4 razy taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie handluję... jedyny dystrybutor w Polsce koło Legnicy.

Ile potrzeba klimy na powierzchnię 185 m2?

Mnie się opłaca PV z enerooszczędnymi grzejnikami - calkowicie darmowe grzanie wraz na cele bytowe.

Koszt grzejników, po podwyższe, 35 tys. zl

Grzanie pelletem 6,5 t po 2000 zł = 13 tys zl czyli koszt grzejników zwróci się po 3 sezonach grzewczych.

Na razie, to tylko zamierzanie... najgorsze jest to, że nie ma dotacji na wspomniane grzejniki. Może kiedyś z czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie pelletem 6,5 t po 2000 zł = 13 tys zl czyli koszt grzejników zwróci się po 3 sezonach grzewczych.

 

6,5t pelletu nawet przy sprawności 80% i wartości opałowej 17.5 MJ/kg to 25 277 kWh. To niby jaką instalacją PV tyle produkujesz prądu po uwzględnieniu 30% potrąceń?

 

Mogłeś za 3,5K zł kupić kocioł elektryczny albo za 500zł zrobić sobie "kocioł" z rury, pompy obiegowej i grzałki. Efekt znacznie lepszy, bo podłogówka to najbardziej komfortowy grzejnik.

Mogłeś kupić dwie klimy i do łazienek dać maty pod płytki albo jeszcze lepiej kable w wylewce. Znacznie taniej.

 

Podjąłeś bardzo rozrzutną decyzję. Przekonuj siebie po cichu. Nie pakuj innych w takie bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,5t pelletu nawet przy sprawności 80% i wartości opałowej 17.5 MJ/kg to 25 277 kWh. To niby jaką instalacją PV tyle produkujesz prądu po uwzględnieniu 30% potrąceń?

 

Mogłeś za 3,5K zł kupić kocioł elektryczny albo za 500zł zrobić sobie "kocioł" z rury, pompy obiegowej i grzałki. Efekt znacznie lepszy, bo podłogówka to najbardziej komfortowy grzejnik.

Mogłeś kupić dwie klimy i do łazienek dać maty pod płytki albo jeszcze lepiej kable w wylewce. Znacznie taniej.

 

Podjąłeś bardzo rozrzutną decyzję. Przekonuj siebie po cichu. Nie pakuj innych w takie bagno.

 

Taka prawda,nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,5t pelletu nawet przy sprawności 80% i wartości opałowej 17.5 MJ/kg to 25 277 kWh. To niby jaką instalacją PV tyle produkujesz prądu po uwzględnieniu 30% potrąceń?

 

Mogłeś za 3,5K zł kupić kocioł elektryczny albo za 500zł zrobić sobie "kocioł" z rury, pompy obiegowej i grzałki. Efekt znacznie lepszy, bo podłogówka to najbardziej komfortowy grzejnik.

Mogłeś kupić dwie klimy i do łazienek dać maty pod płytki albo jeszcze lepiej kable w wylewce. Znacznie taniej.

 

Podjąłeś bardzo rozrzutną decyzję. Przekonuj siebie po cichu. Nie pakuj innych w takie bagno.

 

Żadna rozrzutność... tyle płacę, i za tyle zwróci się po 3 sezonach. Nie namawiam w bagno, każdy ma swój rozum, i wie jakie są możliwości finansowe.

Na piętrze mam parkiet... żadnego zrywania wylewek. W marcu temp. sufitu 22,5 st., a na podłodze 22,0 st... nie wiem po co podłogówka.

Na parterze czeka mnie modernizacja docieplenia podłogi. Owszem, w łazience ocieplę kablami grzejnymi w odległości nie mniej niż 10 cm. Czy w pokojach ocieplę kablami ? raczej nie. Wystarczy podłogę porządnie ocieplić na cebulkę, Przy kablach grzejnych, trzeba wylewką anhydrytową etc. Meble trzeba opróżnić z pokojów... Nie wiesz co to jest remont, i jak "smakuje". Wybudowałeś od podstaw, to ci poszło fajnie, i z głową.. A najbardziej byłem zdziwiony Twoją chęć na foto glebową. Może i to lepiej z magazynem energii...

Ciekawe, dlaczego Twoją domeną są kable? Lobbysta? ani słowa o ekonomicznych grzejnikach, ani.bee...ani dobre. Tu na forum jest wątek o grzejnikach z wkładem ceramicznym... Ciebie tam nie ma.. cicho trza..

 

Tu mowa o grzejnikach z wkładem ceramicznym

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?242369-AeroFlow-grzejniki-akumulacyjne-pomoc-opinie

 

Fotowoltaika + Ekonomiczne grzejniki, darmowe ogrzewanie, to jest TO !

 

lamina1.jpg

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...