Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zgłosiliście swoje PC w bazie CEEB ?


Marco36

Recommended Posts

Jak w temacie, do końca czerwca 2022 r. jest termin na zgłaszanie źródeł ogrzewania domu w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

 

Na 5 mln zgłoszeń, zgłoszono tylko 157 tys. PC - cosik mało się to wydaje.

 

https://globenergia.pl/5-mln-deklaracji-w-ceeb-tylko-150-tys-pomp-ciepla-czemu-tak-malo/

 

Wyliczyli, że tylko w ostatnich trzech latach sprzedano prawie 159 tys. PC, a przecież są forumowicze co od 10-ciu lat grzeją PC gruntowymi.

 

 

Trzeba na gov.pl założyć profil zaufany i przez logowanie na profilu wypełnia się formularz CEEB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też TV nie oglądam.

Na internecie dopiero w ostatnim tygodniu uaktywniły się portale branżowe przypominając o tym obowiązku.

Który trwa od 1.07.2021r. i termin na obowiązkowe zgłoszenia upływa 30.06.2022r.

U nas Ksiądz z ambony ogłaszał to ludziom tydzień temu. Tyle, że mam wrażenie, że ci co tematu nie znają i tak nie bardzo zrozumieli. Dotarła tylko informacja, że coś trzeba wypełnić z ogrzewaniem.

 

Potem zapowiadają kontrole i możliwe kary finansowe.

 

Sam zwlekałem ze zgłoszeniem swojej PC, bo ciągle po głowie chodzi mi dodanie dodatkowego źródła ogrzewania na wypadek dłuższego braku prądu.

A że nadal nie podjąłem decyzji co założyć, to wypełniłem formularz w okolicy 22 kwietnia bieżącego roku.

Edytowane przez Marco36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dom ciągle w budowie więc nic nie zgłaszałem

były debaty na forum czy domy nieodebrane ale ogrzewane mają być zgłaszane

jedne źródła podają że tak,inne że nie

konkluzja była taka, że od zawiadomienia o zakończeniu budowy są 2tygodnie na zgłoszenie

coś się zmieniło?

Edytowane przez boconek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizji niepolskiej przez ostatnie miesiące ze dwa razy trafiłem, jak mówili w Faktach o zbliżającym się terminie na zgłoszenie sposobu ogrzewania budynku. Telewizja czystopolska nie występuje u mnie na pilocie. Kiedyś po zmianie dekodera pokazała mi się jakaś niestrawna tvpinfo, to aż pies się zjeżył jak na wściekłego byka. Weterynarz powiedział że to alergia, że to nieuleczalne u owczarka niemieckiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizji niepolskiej przez ostatnie miesiące ze dwa razy trafiłem, jak mówili w Faktach o zbliżającym się terminie na zgłoszenie sposobu ogrzewania budynku. Telewizja czystopolska nie występuje u mnie na pilocie. Kiedyś po zmianie dekodera pokazała mi się jakaś niestrawna tvpinfo, to aż pies się zjeżył jak na wściekłego byka. Weterynarz powiedział że to alergia, że to nieuleczalne u owczarka niemieckiego.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...