Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Puszka sufitu podwieszanego


Recommended Posts

Witam. Mam małą zagwozdkę, będę wdzięczny za pomoc.

Otóż mam strop teriva i będę podwieszał sufit jakieś 15-17cm gdzie będą schowane rurki od wentylacji mechanicznej, oraz instalacja elektryczna. Czy pusta przestrzeń między płytą gk, a stropem musi być wypełniona wełną/styropianem...? W projekcie jest ocieplenie stropu 35cm od góry stropu, oraz brak sufitów podwieszanych. Zdecydowałem się na "podniesienie" ścian o jeden bloczek żeby okna nie wchodziły pod okap dachu, no i żeby "upchać" instalacje. Poddasze nieużytkowe, będzie tam nieocieplona graciarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, czy te wygłuszanie jest konieczne? Co tam będzie słychać? Wolałbym ocieplać od góry, z tym że nie mam drugiego wieńca tylko jeden równo lany ze stropem i na to murłata nie wiem jak to ugryźć z drugą warstwą styropianu na górze, bo pierwsza warstwa mi się zlicuje z murłatą, a co z drugą? Przy krawędziach już przeszkadzają krokwie... docinać i chować krokwie w drugiej warstwie styropianu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być słyszany pogłos z wnętrza, spod płyty GK.

 

Dojeżdżasz styropianem elewacyjnym do połaci i od strony poddasza dosuwasz do niego styropian na wieńcu i za murłatą. Wszelkie szczeliny uszczelniasz pianką z pistoletu. Tam się zmieści tak mało otuliny wokół wieńca, że każdy cm styropianu jest na wagę złota. Czasem murłata nie leży równo na wieńcu - wszelkie szczeliny pianujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli praktycznie chowam murłatę w styropianie, dzięki za cenne wskazówki, a co sądzisz o ociepleniu na stropie 35cm + od spodu np 10cm wełny? Jest sens? I jak ją mocować do terivy na drewnianym stropie to wiem że się sznurkuje, a tutaj bezpośrednio się kładzie na stelaże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chowasz murłatę i wieniec i tworzysz ciągłą izolację między elewacją i stropem.

 

Musisz przeliczyć, czy te 10 cm wełny od dołu nie spowoduje zbytniego obniżenia temperatury pary wodnej i przekroczenia punktu rosy, zwłaszcza przy wieńcu Umiesz? :)

 

Z dwojga złego lepiej mieć ucieczkę ciepła niż grzyba w narożnikach pokoi.

 

Mocujesz wełnę klejąc ją do stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem z grzybem, który opisujesz może w takiej sytuacji rozwiązać rekuperacja?

Tak, moze, ale czy nie lepiej dać podwójną płytę GK, a nie bawić się w wełnę i jakieś docieplenia dzielone między górę i dół?

 

Ja nie twierdzę, że ta wełna musi być pod stropem, tylko że przy pojedynczej GK może dochodzić do pogłosów i w takim wypadku możesz dać te 5 cm wełny.

 

Postaraj się jednak przy tej murłacie, zrób szczelnie. Nie wiem, czy masz wentylowane połacie w projekcie. Jak nie, to jedziesz styropianem do połaci i wszystko szczelnie opianowujesz. Inaczej musisz zostawić kilku cm szczelinę między murłatą a połacią. Z tego wszystkiego najwazniejszy jest wieniec, bo tam najtrutniej ocieplić i jednocześnie najwięcej wieje. Poszukaj w sieci "ocieplenie murłaty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...