Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KDWJ budują - komentarze


KDWJ

Recommended Posts

  • 1 year później...

Isomur chwali się wszędzie lambdą 0,245 [W/m*K]. Ale jak wgryziesz się w deklarację, to wygląda to tak:

 

attachment.php?attachmentid=466091

 

W poziomie, gdzie izolacyjność załatwia EPS na ścianie nieźle (porównywalny z BK500). Ale w pionie, a niby w tym celu jest skonstruowany, podobna jak silki (gorsza od E18, która ma 0,32) i 2,35x gorzej, niż BK500.

 

Tak Isomur jak i ocieplanie fundamentu od wewnątrz, gdzie temperatura jest w takim domu grubo powyżej zera w największe mrozy, to czysta rozrzutność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Tak Isomur jak i ocieplanie fundamentu od wewnątrz, gdzie temperatura jest w takim domu grubo powyżej zera w największe mrozy, to czysta rozrzutność.

 

Odnosnie Isomuru masz rację, ale ocieplanie fundamentu daje pewne korzysci i da sie obliczyc ile zmniejszamy straty stosując takie ocieplenie, fakt ze bardzo rzadko spotykane. Czy sie opłaca to kwestia cen energii do ogrzewania tego budynku i ewewntualnego zmniejszenia kosztów instalacji grzewczej wynikajacego ze zmniejszonych strat. Kazdy ma inne kryteria opłacalnosci a niektóre z nich ciezko przeliczyc na złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem wątek i:.

Dodałeś styropian do środka i dodatkowo dałeś na pierwszą warstwę isomur, może mi się wydaje ale dużo tego :o

Przydałby sie w końcu jakiś projekt domu ;)

Pozdrawiam,

 

Za 5 lat te pieniądze będą warte tyle co dziś butelka dobrego whisky a projekt nie wiem czy pokazywać bo sam go narysowałem :)

 

Ocieplam od środka bo nie chcę grzać w zimie gruntu pod domem.

 

Iw pionie, a niby w tym celu jest skonstruowany, podobna jak silki

 

Jestem mega pozytywnie zaskoczony tym do czego one służą czyli redukcją powierzchni styku. Na moje oko redukcja 40% powierzchni - zapraszam do obejrzenia. Dla osób technicznych nie powinno być tajemnicą, że przewodnictwo w pionie elementów konstrukcyjnych jest porównywalne dla najmocniejszych materiałów, a tam w isomurze jest beton. Liczy się ile tej powierzchni jest, dla sceptyków polecam dotknąć, obejrzeć. Oczywiście nie mają sensu jak ktoś buduje z gazobetonu albo ceramiki ale przy budowie z silki nikt mi nie powie, że nie dają oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...