Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w aranżacji pokoju z aneksem kuchennym


najlepszak

Recommended Posts

Witam,

 

Szukam pomysłu na rozmieszczenie kanapy, okrągłego stolika przy którym można było wygodnie zjeść (4 krzesła) oraz miejsca na TV w wykończonym już pokoju z aneksem kuchennym.

Gniazdo RTV jest umieszczone w dosyć niefortunnym miejscu i nie chciałbym tego gniazda za daleko przenosić (ewentualnie można użyć jakiś przedłużacz).

Prośba o pomoc w rozmieszczeniu wymienionych wcześniej rzeczy (kanapa, stolik + 4 krzesła, TV)

 

Przesyłam wizualizację ze stanem obecnym oraz wymiary pokoju.

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dziękuję za pomysł, ale w takim wypadku korzystanie z telewizora będzie bardzo niewygodne ponieważ zarówno kanapa i fotel są ustawione to telewizora bokiem (oczywiście fotel można obrócić, ale to jest tylko jedno miejsce). Czy istnieje jakaś opcja, aby można było oglądać telewizję wygodnie z kanapy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]460578[/ATTACH]

 

Narysowałam stół o średnicy 100cm a przejście dookoła 80cm ale jeśli boisz się, że będzie za ciasno to można go wysunąć bardziej na środek pokoju i/lub kupić nieco mniejszy stół. Najlepiej jakby krzesła dało się wsunąć pod blat.

 

Ta mi się wydaje być lepszą aranżacją/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]460933[/ATTACH]

 

1.jpg

 

Wymyśliłem jeszcze inny układ.

W tym układzie można by było schować telewizor w szafce niskiej (stworzyć taką "budkę" na TV). Za telewizorem mogłoby stać np. biurko do pracy lub jakaś komoda/szafa. Całość można np. rozdzielić lamelami (tył szafki TV). Pytanie czy to ma sens? Liczę na jakieś sugestie.

2.jpg

8.jpg

Edytowane przez najlepszak
zacytowałem przez pomyłkę inną osobę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak, ze ścianką po skosie. Przynajmniej zasłoni widok na kuchnie z kanapy.

Do tego pionowe listwy od strony części jadalnianej (lub ścianka z płyty meblowej o wysokości 40 cm powyżej blatu)

1.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak, ze ścianką po skosie. Przynajmniej zasłoni widok na kuchnie z kanapy.

Do tego pionowe listwy od strony części jadalnianej (lub ścianka z płyty meblowej o wysokości 40 cm powyżej blatu)

 

Jeżeli chodzi o telewizor po skosie, to był jeden z pomysłów, ale pokój posiada już zainstalowaną kuchnię więc niestety odpada. Udało się przedłużyć nieco tę ścianę w kącie poprzez zmniejszenia przejścia do pokoju (rysunek). Teraz ściana w rogu ma 102 cm czyli telewizor 43 calowy teoretycznie zmieści się.

Osobiście ten róg widzę jako jedyne sensowne miejsce na umiejscowienie telewizora. Teraz tylko pozostaje kwestia jak przybliżyć telewizor nieco bliżej kanapy. Może przykręcić do jakiejś szafki?

 

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 months później...
Ogółem przy takim ograniczonym miejscu to polecam też dać pod tv jakąś szafkę/komodę rtv która będzie jak najbardziej pojemna - to zawsze dodatkowe miejsce do przechowywania. Mam na myśli coś w stylu szafki która dostępna jest tu - [spamer] i moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niż takie otwarte opcje jak powyżej, bo jednak nie 'zagraca' to aż tak wnętrza. Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...