Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od przyszłego roku prąd powyżej zużycia 2000kWh po 2zł


klaudiusz_x

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 396
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest podobnie tylko rządzi ktoś inny.

 

 

 

 

Cieszę się że piszesz takie rzeczy , a może ktoś przeczyta.

 

 

 

 

Urośnie następne.

 

1. Ciekawe jak to wymyśliłeś że w Polsce jest podobnie jak w Białorusi.

Niespotykane spojrzenie na rzeczywistość.

 

2. To prawda, są dla Władzy i dla Kasy.

Wielu przeczyta ale nic to nie zmieni.

 

3. Wiesz ile rośne drzewo żebyś mógł spalić drewno z tego drzewa w piecu?

Spalisz w miesiąc a rośnie może 10 a może 20 -30 lat.

To trzeba zrozumieć ale nie sądzę abyś to zrozumiał.

A może wiesz i rozumiesz ale nie obchodzi Ciebie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tą stronę znalazłem, ale dokumentu najnowszego https://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/4E4565C804D56022C12588CC003E4EA1/%24File/2643-A.pdf nie da się otworzyć ze względu na niezabezpieczone połączenie. Mają jakiś problem z certyfikatem bezpieczeństwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to datowane jest na 27 września. Pewnie jakieś zmiany były jeszcze przed dzisiejszym głosowaniem. No nic to i tak nie jest ostateczna wersja, bo jeszcze senat, a później jeszcze raz sejm i dopiero będzie wiadomo jak to będzie wyglądać.

 

Jestem ciekaw jak będą liczone te niby "tanie" MWh. Ja mam G13 i czy to będzie rozłożone jakoś proporcjonalnie do trwania danej strefy, czy po prostu będą się sumować i po przekroczeniu zsumowanych trzech stref będą już wyższe stawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj również #266 , choć nie wiem czy zrozumiesz.

 

Drzewo rośnie dłużej niż 30 lat. Nie obchodzi mnie to , zajmują się tym nadleśnictwa.

 

Straszenie Bratem lub Wielkim Bratem i już czujesz się lepiej.

Jest na kogo zwalić winę.

 

Drzewo rośnie 20, 50 i 100 lat a Ty je spalisz w 30 dni.

Nie wiem czy to rozumiesz.

Z pewnością nie obchodzi Ciebie to że spalasz coś co jest nam potrzebne przez wiele wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszenie Bratem lub Wielkim Bratem i już czujesz się lepiej.

Jest na kogo zwalić winę.

 

Drzewo rośnie 20, 50 i 100 lat a Ty je spalisz w 30 dni.

Nie wiem czy to rozumiesz.

Z pewnością nie obchodzi Ciebie to że spalasz coś co jest nam potrzebne przez wiele wiele lat.

 

Jak ktoś sobie posadzi wierzbę energetyczną właśnie na drzewo opałowe to też mu zabronisz jego ścięcia i spalenia?

 

Jeżeli chcesz żeby jego drzewo Tobie służyło to przygotuj się na opłatę za tą usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to datowane jest na 27 września. Pewnie jakieś zmiany były jeszcze przed dzisiejszym głosowaniem.

 

Nie może być zmian między pierwszym a drugim czytaniem. Dopiero w czasie głosowania posłowie głosują ewentualne poprawki. I tutaj jedna tylko komisja zarekomendowała pozytywnie (a mamy maszynkę do głosowania, więc to zostało wcześniej ustalone i pewnie zostało przegłosowane). Nie pamiętam, czego dotyczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to datowane jest na 27 września. Pewnie jakieś zmiany były jeszcze przed dzisiejszym głosowaniem. No nic to i tak nie jest ostateczna wersja, bo jeszcze senat, a później jeszcze raz sejm i dopiero będzie wiadomo jak to będzie wyglądać.

 

Jestem ciekaw jak będą liczone te niby "tanie" MWh. Ja mam G13 i czy to będzie rozłożone jakoś proporcjonalnie do trwania danej strefy, czy po prostu będą się sumować i po przekroczeniu zsumowanych trzech stref będą już wyższe stawki...

 

Przecież jest mowa o kWh a nie ich cenie.

Pierwsze 2000kWh będzie po niższej cenie a reszta po wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszenie Bratem lub Wielkim Bratem i już czujesz się lepiej.

Jest na kogo zwalić winę.

 

Drzewo rośnie 20, 50 i 100 lat a Ty je spalisz w 30 dni.

Nie wiem czy to rozumiesz.

Z pewnością nie obchodzi Ciebie to że spalasz coś co jest nam potrzebne przez wiele wiele lat.

 

Liczy się koszt kWh. Sam prewencyjnie nasilę "jaranie" z rekreacyjnego na "ćwierć profesjonalne"

dopóki nie znam kosztów i zasad rozliczania prądu prewencyjnie zimniejsze pobieranie z sieci potencjalnie dużo droższej kWh .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...