Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

limit 2000kWh


coachu13

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 254
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kaizen mam ten nowszy i tak jak piszesz pewnie da się odczytać ale specjalnie zadzwoniłem do gościa który chodzi spisywać i on mówi tak - nie mają żadnych wytycznych , nie będą nic spisywać szybciej , nie wie jak się odnieś do mojego problemu bo ja jestem ewenementem że akurat teraz mam zmianę na PC i akurat w grudniu będę miał większe zużycie, On jest podwykonawcą w enei tylko do spisywania . Tak że pewnie zrobię tak jak tu kol. radzą - sam podam i dodatkowo zrobię filmik.lub zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

 

przejrzałem wszystkie posty ale nie widzę jak rozliczany jest limit przy taryfie G12W (i pewnie pochodnych).

Pobrałem z sieci w tańszej taryfie 7000kWh a w droższej 4000kWh. Oddałem do sieci w tańszej 3000kWh a w droższej 6000kWh.

Limit liczony jest jako (7000+4000)-(3000+5000)=11000-8000=3000kWh. Czyli do zapłaty w niższej (zakładam, że tak, skoro pobierałem nadmiar energii w tańszej taryfie) stawce za 1000kWh?

 

A może 7000-3000=4000kWh w tańszej czyli do zapłaty za 2000kWh po tańszej cenie oraz 3000-5000=-2000kWh czy brak przekroczenia limitu. Łącznie do zapłaty za 2000kWh po niższych stawkach?

A może 2000kWh w tańszej + (-2000kWh) w droższej równa się zero i bez dopłaty?

 

Albo jeszcze inna kombinacja?

Edytowane przez Maciej Loret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przejrzałem wszystkie posty ale nie widzę jak rozliczany jest limit przy taryfie G12W (i pewnie pochodnych).

Pobrałem z sieci w tańszej taryfie 7000kWh a w droższej 4000kWh. Oddałem do sieci w tańszej 3000kWh a w droższej 6000kWh.

Limit liczony jest jako (7000+4000)-(3000+5000)=11000-8000=3000kWh. Czyli do zapłaty w niższej (zakładam, że tak, skoro pobierałem nadmiar energii w tańszej taryfie) stawce za 1000kWh?

 

A może 7000-3000=4000kWh w tańszej czyli do zapłaty za 2000kWh po tańszej cenie oraz 3000-5000=-2000kWh czy brak przekroczenia limitu. Łącznie do zapłaty za 2000kWh po niższych stawkach?

A może 2000kWh w tańszej + (-2000kWh) w droższej równa się zero i bez dopłaty?

 

Albo jeszcze inna kombinacja?

 

To bez znaczenia bo powyżej 2 MWh stawki się zrównują we wszystkich taryfach w górę do 1,4-1,6 zł /kwh ze wszystkimi składnikami oraz VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie rozumiem.

Dla mnie ma znaczenie czy będzie wynikiem będzie 1000x1,4-1,6 czy 0x1,4-1,6, bo w tym drugim przypadku nie zapłacę nic.

 

Pomyśl a może się uda to ceny średnie wszystkich operatorów w Polsce nie czytam w myślach kto jest twoim .

 

Ale w sumei możesz przeprowadzić się tam gdzie prąd po wykorzystaniu limitu 2000 kwh rocznie jest tańszy o 20 groszy za 1 kwh to za prawdę zajebisty pomysł :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli (w odniesieniu do mojego pierwotnego przykładu) jak wygląda wzór na obliczanie ewentualności przekroczenia limitu 2000kWh)?

 

Wzór jest prosty nie być ginekologiem i nie szukać problemów tam gdzie większość znajduje przyjemność.

 

a obliczenie dla twojego przypadku jest następujące :

 

wszystkie kWh zużyte ponad limit 2000 kWh mają cenę jednakową dla wszystkich taryf G dla danego dystrybutora (OSD) , a to ile kto oddał i czy w net bilingu czy meteringu w pierwszej czy drugiej strefie nie ma to znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś Prosumentem to wg dostępnej wiedzy płacisz proporcjonalnie do zużycia: zużyłeś 11000 kWh (7000 +4000) a oddałeś 9000 kWh (3000+6000). Jeżeli masz instalację poniżej 10kWp to jeszcze odlicz 20% od oddanej energii. Mamy więc 11000 - (9000-20%) = 3800 kWh do rozliczenia! Z tego 2000 kWh wg niższych stawek (tych z limitu) a pozostałe

wg zamrożonej ceny na ten rok przy czym dla taryf G12, G13 itp. masz defacto stałą cenę prądu ale różne opłaty przesyłowe. Te dodatkowe kWh ponad limit 2000 rozliczne wg proporcji zużycia czyli u Ciebie ok. 63,6% wg tańszej taryfy a ok. 36,4% wg droższej. Reasumując prąd ponad limit w tej samej zamrożonej cenie a różnice w innych opłatach wg taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...