Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

limit 2000kWh


coachu13

Recommended Posts

4 000kWh/r x 55gr/kWh = 2200zł/r

 

40 000 zł na PV / 2200zl/r = 18,18 r czas zwrotu. Bez żadnych dodatkowych kosztów w tym czasie.

 

Z 40.000 zł siebie nie zainstalowałeś 4 kWp na dachu ale słyszałeś że tyle można zapłacić.

Źle słyszałeś.

 

4 kWp można było zainstalować za 20.000 zł lub jeszcze taniej.

20.000 zł minus dotacja 3.000 zł = 17.000 zł

Po odliczeniu 17% PD realny koszt to 14.100 zł

14.100 zł / 2.200 zł /roku = 6 lat i 5 m-cy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 254
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chcę namiary na takich, co mi za tyle teraz zamontują. Nie co ktoś kiedyś gdzieś komuś.

 

To jednak nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Oferta jest aktualna a nie stara i z opowieści.

Lubisz zaklinać rzeczywistość jeżeli Tobie coś nie pasuje.

 

Te 40.000 zł za instalację PV 4 kWp to teraz wymyśliłeś czy masz "stare wiadomości" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza różnica. Szkoda moich kontaktów.

 

Jak odpowiadasz na taka prośbę, to odpowiedz wreszcie w temacie. A nie trolujesz...

 

attachment.php?attachmentid=460975

 

Odpowiadaj na temat, albo siedź cicho. W ignorowanych, bo znowu zmarnowałem trochę czasu...

 

A jakby ktoś chciał się wypowiedzieć NA TEMAT, to albo tutaj, albo tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7000kWh (2000 droga, 5000 tania) PV 4,55

Optymistyczny scenariusz.

Zostaje do płacenie 2600kWh z ulgą 400kWh bez ulgi w taniej

Pesymistyczny

Ulgę wciągnie droga taryfa a potem pokryje PV i do zapłacenia będzie 3000kWh w taniej powiedzmy po 1 zł.

 

Bólu wielkiego niema. Asekuracyjnie w tym roku kominek zamiast 0,5mp spali 1mp

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 40.000 zł siebie nie zainstalowałeś 4 kWp na dachu ale słyszałeś że tyle można zapłacić.

Źle słyszałeś.

 

4 kWp można było zainstalować za 20.000 zł lub jeszcze taniej.

20.000 zł minus dotacja 3.000 zł = 17.000 zł

Po odliczeniu 17% PD realny koszt to 14.100 zł

14.100 zł / 2.200 zł /roku = 6 lat i 5 m-cy :)

 

W 2020 za 4,55 zapłaciłem 12,6k (po ulgach) czas zwrot wtedy wyszedł ok 5,2 roku (szacunkowy bez podwyżek) .Już jest zarobione ok 7280 jak dowalą podwyżki to pewnie w przyszłym roku zarobi na siebie i będzimy odcinać 50% kupon.

 

Jednej rzeczy nie uwzględniasz w wyliczeniach i ja również nie uwzględniałem. Zysk alternatywny( stopę wolną od ryzyka) Można tutaj przyjąć CPI (obligacje 10letnie indeksowane inflacją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja - pytaj tego, komu odpowiadałem:

 

 

 

Czytaj cytaty i kontekst. Ze zrozumieniem, jak potrafisz.

 

I daj mi namiary na tych, co zainstalują mi 10kW za 40K zl.

 

No, ale przy zużyciu 4MWh wystarczy instalacja 4kWp, a ta nie kosztuje 40k zł

Złapałeś @mitch za słówko (o tych 40tys zł inwestycji) i z lubością się w tym babrzesz, biorąc taką kwotę do obliczeń..

Instalacja 4kWp kosztuje mniej, ja za 4.3kWp zapłaciłem 13tysięcy.

Od momentu instalacji wyprodukowała 13MWh

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Towarzystwo,

jak się poszuka , to się znajdzie dobrą cenę na PV.

W marcu mój syn (i kuzyn trochę później) mieli uruchomienie swoich PV 9,9kWp za 32 000pln brutto-cena była dogadana pod koniec grudnia i lokalsi dawali "w promocji" ok 45 000pln...

Niedawno szukałem oferty do firmy na 50kWp i też udało mi się znaleźć w bardzo dobrych cenach.

Warunki minimalne to panele z TIER 1 (Ja Solar) i znane inwertery (mam Sofara i Sofara poleciłem).Szukałem ofert u najtańszych w sieci , a potem ich weryfikowałem (dzwoniłem po ich klientach , sprawdzałem czy firma wogóle istnieje-nawet do firmy po sąsiedzku dzwoniłem czy aby firma od PV działa).

Co też ważne -instalacje działają jak należy (choć złośliwi mogą dodać ,że zobaczymy jak długo...).

Można ? A można.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ? A można.

 

Jakoś nie mogę znaleźć. Jak dotąd najtańsza oferta to 42K zł za 9kWp - ale już nie ważna, bo oferenci twierdzą, że ceny tak szaleją, że oferta tylko dwa tygodnie obowiązuje.

Dlatego powtarzam - nie interesuje mnie co ktoś, gdzieś, kiedyś. Tylko poproszę namiary na takich, co mi teraz złożą ofertę, na 10kWp za 40K zł. Za wszystko oczywiście - z uziomem i zabezpieczeniami AC i DC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już jest o ptakach , głupi kablarze (w tym główny Kajzen) dla których PV była nieopłacalna faktycznie obecnie będą płacili za PV o wiele więcej. Za złotych czasów (np w zeszłym roku) spokojnie za 40 tysi się 10kW założyło (nie licząc późniejszych zwrotów itp). W sumie dobrze, kto miał założyć PV to już to zrobił - wiele lat było na podjęcie decyzji. Natomiast teraz jak ceny energii szaleją to pozostali będą płacić jak za zboże i w dodatku rozliczać się z tego o wiele mniej korzystnie.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę znaleźć. Jak dotąd najtańsza oferta to 42K zł za 9kWp - ale już nie ważna, bo oferenci twierdzą, że ceny tak szaleją, że oferta tylko dwa tygodnie obowiązuje.

Dlatego powtarzam - nie interesuje mnie co ktoś, gdzieś, kiedyś. Tylko poproszę namiary na takich, co mi teraz złożą ofertę, na 10kWp za 40K zł. Za wszystko oczywiście - z uziomem i zabezpieczeniami AC i DC.

 

Ależ proszę-puszczam na priv namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zażarta dyskusja.

Tu https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/vUMF/ są namiary na firmę, która w lutym 2022 robiła u mnie 3,95kWp na ekierkach na dachu za 18000zł(żadnych odliczeń, dotacji ani nic nie miałem), u męża teściowej zrobili 6,3kWp na gruncie za 28500zł. W linku sa oferty 10kWp i 20kWp ale to lubelsczzyzna więc w innych rejonach może byc inaczej ale da się TERAZ zrobić 10kWp za 31900zł, a 20kWp za 49900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...