Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

limit 2000kWh


coachu13

Recommended Posts

Na mój post:

Rząd powinien zablokować nieuzasadnione podwyżki cen energii a nie dać jakieś limity z niską ceną ee a później ściągać z ZE i podobnych ekstra podatek.

 

odpowiedziałeś

 

więc to Ty rozwijasz temat w kierunku konfliktu z Unią.

 

 

https://energetyka24.com/elektroenergetyka/analizy-i-komentarze/w-kampanii-o-cenie-pradu-jest-60-manipulacji-komentarz

 

To Ty zacząłeś politykowanie pisząc że jesteśmy w konflikcie z Unią.

Żeby to był jedyny konflikt naszego rządu z Unią.

To by było pięknie.

 

Ja jedynie zwróciłem Ci uwagę że to co proponujesz może doprowadzić do konfliktu z UE.

Powinieneś również zrozumieć że KE to nie UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 254
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A w przeciwieństwie do większości nie jest mi szkoda gospodarstw domowych a szkoda mi firm. Bo to one będą płacić chore ceny za gaz/prąd/węgiel i przestaną być konkurencyjne.

 

Bogactwo bierze się z pracy a firmy wykonują pracę. Ja wolę w domu mieć "ciemno", ale aby firma pracowała. Gospodarka musi się rozwijać bo to każdemu obywatelowi tego kraju polepszy życie.

 

Jak firmy będą musiały płacić więcej za energię to podniosą ceny swoich produktów a Ty będziesz i tak siedział po ciemku w domu bo nie będzie Cię stać na prąd po zapłaceniu za żywność i nie tylko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z projektu Ustawy wynika, że cena prądu(do limitu) będzie inna niz obecnie obowiązująca w PGE wedle art.3.1 "– w punkcie poboru energii w 2023 r., równe cenom zawartym w taryfie obowiązującej na dzień 1 stycznia 2022 r., dla poszczególnych grup taryfowych" , bo 8 lutego 2022 PGE miało zatwierdzona podwyżkę/zmianę przez URE, a projekt gwarantuje ceny równe taryfom obowiązującym na 1 stycznia 2022. Edytowane przez Dariusz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty zacząłeś politykowanie pisząc że jesteśmy w konflikcie z Unią.

 

 

Ja jedynie zwróciłem Ci uwagę że to co proponujesz może doprowadzić do konfliktu z UE.

Powinieneś również zrozumieć że KE to nie UE.

 

Pierwsze i jedyne politykowanie to Twoje wpisy.

Pierwszy był Twój post #109 i to Ty coś napisałeś o konflikcie rządu z UE.

Później rozwijasz się w kierunku KE.

Czyli chcesz żeby rząd wszedł w konflikt z UE.

Przecież to UE wymusiła ustalanie ceny energii na giełdzie.

Żeby zrobić to co sugerujesz, a się z tym zgadzam, trzeba zamknąć giełdę.

 

Nic nie piszę o polityce.

Ja tylko piszę o tym, że rząd powinien ukrócić horrendalne zyski i sztuczne pompowanie cen które służą tylko nabijaniu kabzy kosztem wszystkich pozostałych.

Wszelkie rządowe dotacje są pudrowaniem choroby.

Chorobę należy leczyć u źródła a nie dopłacać do leczenia pacjentów (konsumentów energii elektrycznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No dopiero w zeszłym roku sumarycznie wyszli na plus po stratach z 2015 i 2020. Widać że chodzą w kratkę. Zresztą JSW wydobywa węgiel koksowy a nie energetyczny wiec nie ma znaczenia dla tej dyskusji. Zobacz sobie wyniki dla sektora:

 

2020: 4.33mld strat

2021: 2.3mld strat (za I-III kwartał)

Edytowane przez marvinetal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze i jedyne politykowanie to Twoje wpisy.

Pierwszy był Twój post #109 i to Ty coś napisałeś o konflikcie rządu z UE.

Później rozwijasz się w kierunku KE.

 

Nic nie piszę o polityce.

A to kto napisał:

Żeby to był jedyny konflikt naszego rządu z Unią.

To by było pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że tak. Dlatego mnie strasznie śmieszą te rządowe pomoce, za które i tak wszyscy zapłacimy.

Rozwiązaniem jest budowa elektrowni atomowej a nie jakieś głupie rozdawnictwo.

 

Myślisz że Niemcy nam pozwolą postawić EA?

Ja bym ją zaplanował przy granicy z Niemcami i wtedy byśmy się dowiedzieli kto rządzi w Unii. :)

 

W przyszłych wyborach mój głos ma jedyna partia, która nie chce rozdawać nie swojej kasy - konfederacja.

Zaraz d7d dostanie znowu słowotoku na temat politykowania. :)

Konfederacja jest na straconej pozycji tak długo jak Korwin odzywa się publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu o polityce.

Welu takich znanych i uznanych autorytetów w swoich dziedzinach zdobyło mandat posła i nic nie zrobiło.

Niektórzy dostali się na drugą kadencję a po drodze zmienili poglądy. :)

Nie wspomnę już o piosenkarzach (muzykach) czy sportowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin jest bardzo słabym politykiem, natomiast nie można powiedzieć, że w tym co mówi nie ma racji.

 

Nadzieję wiążę z Sławomirem Mentzen. On nie jest nawet teraz posłem, ale liczę na to, że w przyszłych wyborach dostanie się do sejmu.

 

Popularność Korwina rośnie jak się publicznie nie wypowiada. :)

Sławomira Mentzena też lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być rozliczane te 2k kWh dla pv?

Jaki okres?

Zabraknie mi około 1000-1500kWh. Licznik założony początkiem marca tego roku.

Rozliczenie ma być 1 styczeń -31 grudzień.

Mam już dokupione 2 dodatkowe moduły. Będą zamontowane do końca października.

Jeśli będą rozliczać 01.01 do 31.12, to powinienem się zmieścić już w przyszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na youtubach pełno takich domysłów np. kanał Panele fotowoltaiczne i inne podobne. Na dziś cena kWh po nowym roku to niewiadoma wielka ale trzeba pamiętać, że obecnie zniesiono obligo giełdowe, zapowiedziano 50% podatki od nadmiernych zysków i co by nie było URE na nowy rok taryfy nadal zatwierdza+wybory więc nie będzie tak źle jak straszą. Nawet teraz patrząc na PSE.pl widać od wielu dni, że energia kosztuje zwykle poniżej 50 groszy za kWh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cukrem było podobnie skoczył do ponad 8 zł a później spadł do 5zł. A wcześniej kosztował 2,5zł/kg. Paliwo to samo... Pepsi i Cola dziś w sklepie za 2l ponad 8 zł wcześniej 4,5zł/2l.

Z prądem będzie tak samo skoczy do 3 zł a później obniżą do 2 zł i ludzie powiedzą że Oooo ale staniał... a to że dziś kosztuje 0,7zł/kWh to już zapomną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cukrem było podobnie skoczył do ponad 8 zł a później spadł do 5zł. A wcześniej kosztował 2,5zł/kg. Paliwo to samo... Pepsi i Cola dziś w sklepie za 2l ponad 8 zł wcześniej 4,5zł/2l.

Z prądem będzie tak samo skoczy do 3 zł a później obniżą do 2 zł i ludzie powiedzą że Oooo ale staniał... a to że dziś kosztuje 0,7zł/kWh to już zapomną

 

Nie ma co porównywać bo cukru czy coli się używa mało ( a można nie używać ) . Natomiast cena prądu każdego dotknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...