Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Net-billinng opłacalność


Patatay

Recommended Posts

Na dobrą sprawę, to wychodzi taniej niż zakup i obróbka np. drewna na elewację, o jakichś płytach czy kamieniu nie wspominając... Więc kupujmy wszystko!

Gdybym nie miał płotu w cieniu, to 300 stówki za przęsło VS. panel PV bifacial? 😎

Edytowane przez Rupicapra
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rupicapra napisał:

Na dobrą sprawę, to wychodzi taniej niż zakup i obróbka np. drewna na elewację, o jakichś płytach czy kamieniu nie wspominając... Więc kupujmy wszystko!

Gdybym nie miał płotu w cieniu, to 300 stówki za przęsło VS. panel PV bifacial? 😎

Ja będę stawiał wiatę i gont na nią to 3000zł :D

Zatem bedzie dach z paneli... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chcialbympompe napisał:

Ale w przeliczeniu na koszt 1W mocy ta twoja taniość wyszła drożej niż Jasolar 595W 😬

Wiem ale te akurat są do falownika hybrydowego i chodzi o napięcia konkretnie do 450 volt , ongrid 8,4 kw już mam a to teraz to narazie taka przymiarka do magazynu oczywiście DIY. a te duże panele mają wysokie napięcia ,wiem że mógłbym dać mniej aby zmieścić się z napięciem ale i tak to zadziała a te parę groszy hm no cuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gb987t napisał:

W Niemczech nie wolno w ogóle wysyłać prądu z magazynu do sieci. Więc może to idzie w tym kierunku? 

Hm, a tak wieszczono, że dzięki domowym magazynom będzie można równoważyć obciążenie sieci podczas nadprodukcji z PV. Ups, niestety pewnych rzeczy się nie przeskoczy, jak np dziury budżetowej:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będzie to samo. Energii będzie o dużo za dużo , a jak wybudują elektrownię jądrową to może być już do niczego nie potrzebna... ( chyba że zimą ). Także to co pisałem od zawsze się spełni, przeciętny Kowalski nie będzie żadnym producentem ani handlarzem. Pozwolą mu tylko korzystać na własne potrzeby ( całkiem zresztą słusznie ). Opłaty stałe będą rosły, będą wymyślać kolejne nowe pozycje na fakturze a sama kWh będzie nikomu niepotrzebnym "odpadem". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...