Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Okap czy pochłaniacz? Pomoc jak fajnie ukryć rury


Kiki129

Recommended Posts

Hej doradźcie co robić. To podglądowy rysunek mojego aneksu kuchennego, wszystko będzie na jednej ścianie tylko mam problem z okapem i wentylacją. Znajdują się one po prawej stronie (tam gdzie strzałka), natomiast okap chciałabym po lewej i problem jak ukryć rurę. Nie chciałabym robić sufitu podwieszanego bo chce, żeby szafki tworzyły jedną całość pod sufit, plus po lewej jest kolumna a sufit żeby był równo z szafkami i wszystkim to musiałby nachodzić na nią.

 

Ogólnie rozważam dwie opcje:

- albo ukrycie rury w szafkach kuchennych, na górze po prostu za listą a szafki byłby odpowiednio niższe

- zamiast okapu pochłaniacz, ale nie wiem czy jest ok. Wizja filtrów do mnie nie przemawia ale obok aneksu jest okno balkonowe i w bloku też brak gazu

 

Dodatkowo nad lodówką obok wentylacji pod okap jest też kratka wentylacyjna. Czy jest jakaś szansa, żeby to jakoś zakryć, w szafce? Chodzi mi, żeby to rozwiązanie było dobre w przypadku kontroli kominiarza. Nie ma u nas gazu

 

A może jesteście w stanie zaproponować coś innego, jestem chętna na propozycje!

 

a26f28e541c9a6da.png

Edytowane przez Kiki129
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź w pochłaniacz - będziesz żałował.

Głośne, uciążliwe, nieefektywne.

Kratki wentylacyjnej nie wolno zakrywac - zaburzysz wentylację we wszystkich pomieszczeniach. Tu raczej nie chodzi o gaz a zwyczajnie o wyciąg powietrza z pomieszczenia.

To co proponuję to zamknięcie wyciągu w szafce i nacięcie minimalistyczne frontu w ramach zachowania wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...