Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła, jaka moc? jaką polecacie?


Lumena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie projekt indywidualny i parametry okien drzwi i bram były brane konkretne po wybraniu dostawcy do tej charakterystyki. Mam tam taki punkt jak PROJEKTOWE OBCIĄŻENIE CIEPLNE BUDYNKU [W] 7 768,8

przy temperaturze pomieszczeń 23 i 24 stopnie.

 

Dlaczego to nie było podane w pierwszym poscie nie wiadomo, moze po to aby sie wątek rozwinął. Taka dziwna przypadłość pytających na forum aby te najbardziej istotne informacje dozowac powoli, nie od razu. Tak jakby była to jakas wielka tajemnica. Niezaleznie od intencji pytającej optymalna by była Daikin Altherma 3 8 kW/ 9 kW- grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to nie było podane w pierwszym poscie nie wiadomo, moze po to aby sie wątek rozwinął. Taka dziwna przypadłość pytających na forum aby te najbardziej istotne informacje dozowac powoli, nie od razu. Tak jakby była to jakas wielka tajemnica. Niezaleznie od intencji pytającej optymalna by była Daikin Altherma 3 8 kW/ 9 kW- grzałki.

Po prostu nie wiedziałam czy to ten parametr jest istotny skupiałam się na tym słynnym EP.

Charakterystyka była robiona 2 razy za pierwszym razem dla pieca peletowego i drastycznego zimna w domu czyli 20 stopni ☺️ a potem dla 23 stopni i pod pompę ciepła. Przy tych 23 stopniach wychodzi te 7.7 a przy 20 stopniach wychodziło w tym parametrze 6.8/6.9 tak zaokrąglając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie wiedziałam czy to ten parametr jest istotny skupiałam się na tym słynnym EP.

Charakterystyka była robiona 2 razy za pierwszym razem dla pieca peletowego i drastycznego zimna w domu czyli 20 stopni ☺️ a potem dla 23 stopni i pod pompę ciepła. Przy tych 23 stopniach wychodzi te 7.7 a przy 20 stopniach wychodziło w tym parametrze 6.8/6.9 tak zaokrąglając.

 

Ep nie ma nic wspolnego z projektowym obciązeniem cieplnym budynku. Dla doboru mocy pompy wazne jest tylko to obciązenie cieplne.

Odnosnie drastycznego zimna przy 20 oC i odczuwalnej przy podłogówce ok 22 oC to te 23 oC i odczuwalne ok 25 to juz tropiki a przy okazji niezdrowe bo generujace niewielki szok termiczny przy wyjsciu z domu. Kazdy ma inny prog odczuwania, ale miałem przypadki gdy klienci na początku w nowym domu ustawiali sobie 23 a po pewnym czasie temperatura zadana wedrowała do 21 lub 20.5 oC, jedynym wytłumaczeniem był fakt przechodzili z grzejników na podłogówkę i doswiadczenia w materii nie mieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podam, bo znanej mi literaturze nie znalazłem zadnych wsp. korekcyjnych które by tę moc urealniały.

 

Ale się nie przyznasz, że 100W to wydziela osoba lekko pracująca?

Osoba odpoczywająca w pozycji siedzącej w pomieszczeniu o temperaturze 21* to 82W.

Śpiąca na pewno mniej. Walnąłeś babola z tymi 100W. W sumie nie byłoby to nic niezwykłego gdyby nie to, że z tego żyjesz więc powinieneś wiedzieć, ze 100W jest dalekie od rzeczywistości

 

attachment.php?attachmentid=462911

 

Nie odnosiłem się do tego, co przez pozostałe 2/3 życia i w którym pomieszczeniu robi człowiek - odnosilem się do Twojego stwierdzenia:

prawie 1/3 zycia przesypiamy a kazdy dorosły człowiek to grzejnik o mocy ok 100W,

ZyskiOdOsoby.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ep nie ma nic wspolnego z projektowym obciązeniem cieplnym budynku. Dla doboru mocy pompy wazne jest tylko to obciązenie cieplne.

Odnosnie drastycznego zimna przy 20 oC i odczuwalnej przy podłogówce ok 22 oC to te 23 oC i odczuwalne ok 25 to juz tropiki a przy okazji niezdrowe bo generujace niewielki szok termiczny przy wyjsciu z domu. Kazdy ma inny prog odczuwania, ale miałem przypadki gdy klienci na początku w nowym domu ustawiali sobie 23 a po pewnym czasie temperatura zadana wedrowała do 21 lub 20.5 oC, jedynym wytłumaczeniem był fakt przechodzili z grzejników na podłogówkę i doswiadczenia w materii nie mieli

 

Czujnik temperatury będzie na wysokości 1.2m nad podłogą, i w takim miejscu ma wykryć czy jest 23 stopnie jak będzie 25 to też nie pogardzę. Przy 20 stopniach w spoczynku jest mi zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się nie przyznasz, że 100W to wydziela osoba lekko pracująca?

Osoba odpoczywająca w pozycji siedzącej w pomieszczeniu o temperaturze 21* to 82W.

Śpiąca na pewno mniej. Walnąłeś babola z tymi 100W. W sumie nie byłoby to nic niezwykłego gdyby nie to, że z tego żyjesz więc powinieneś wiedzieć, ze 100W jest dalekie od rzeczywistości

 

attachment.php?attachmentid=462911

 

Nie odnosiłem się do tego, co przez pozostałe 2/3 życia i w którym pomieszczeniu robi człowiek - odnosilem się do Twojego stwierdzenia:

 

Ten bład niech bedzie po 25 W na osobę co wnosi do doboru mocy pompy? Od kiedy moc pompy dobieramy z dokladnoscią do dziesiątek watów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam kaloryfery. W domu będzie 100 procent podłogowka. Dostałam ciekawa ofertę na pompę ricom

 

biedni ludzie kupuja rzeczy po kilka razy.

 

Następna firma na zasadzie gwarancja do bramy i się nie znamy. Zaraz po "gwarancji" kupisz sobie drugą pompę

 

masz podane tańsze pompy które warto założyć, ale jak ktoś lubi życie na krawędzi to śmiało :) Można basenową wstawić to już by był większy hardcore. ta na pewno będzie tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to napiszę jakie mam opcje i poproszę o poradę .

POMPA CIEPŁA KAISAI 6 kW SPLIT LUB MONOBLOK - Cena 39855 zł brutto

POMPA CIEPŁA KAISAI 8 kW SPLIT LUB MONOBLOK - Cena 40824 zł brutto

w cenie :

Pompa ciepła

Bufor C.O. 50L

Zasobnik C.W.U. 200L

Grupa bezpieczeństwa C.O.

Grupa bezpieczeństwa C.W.U.

Zawór trójdrogowy przełączeniowy

Filtr magnetyczny wraz z separatorem zanieczyszczeń

Montaż

Uruchomienie i odbiór

Gwarancja 5 lat

 

 

Atlantic EXTENSA AI DUO 8 kw za 43tyś w tym montaż gwarancja 5 lat, cała kotłownia i bufor 80/100litrów

 

Nibe AMS 10- 8 za 39 tyś ale tej nie chcę bo ma czynnik r410 i nie będę się bawić w dozory

 

Fujitsu, comfort R32 7,5kW cała kotłownia gwarancje bufor 100litrów za 44 tyś

 

AIWA JAPAN. 9 kw za 42800

 

Panasonic Aquarea High Performance

SPLIT nr kat. KIT-WC09J3E5-1-SM o mocy nominalnej 9 kW

Hisense HI-THERMA 8 41 tyś

 

SPLIT nr kat. AHW-080HCDS1 / AHM-080HCDSAA mocy nominalnej 8 kW

Panasonic Aquarea High Performance 35tyś

 

ALL IN ONE ECOFLEX nr kat. WH-ADF0309J3E5CM mocy nominalnej 8 kW - 48 tyś

 

 

 

To tyle tak na początek :rolleyes:

 

 

Wstawiłam to co jest najbliżej zapotrzebowania domu nie wstawiałam 10,12 itp mocy.

Edytowane przez Lumena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to napiszę jakie mam opcje i poproszę o poradę .

POMPA CIEPŁA KAISAI 6 kW SPLIT LUB MONOBLOK - Cena 39855 zł brutto

POMPA CIEPŁA KAISAI 8 kW SPLIT LUB MONOBLOK - Cena 40824 zł brutto

w cenie :

Pompa ciepła

Bufor C.O. 50L

Zasobnik C.W.U. 200L

Grupa bezpieczeństwa C.O.

Grupa bezpieczeństwa C.W.U.

Zawór trójdrogowy przełączeniowy

Filtr magnetyczny wraz z separatorem zanieczyszczeń

Montaż

Uruchomienie i odbiór

Gwarancja 5 lat

 

 

Atlantic EXTENSA AI DUO 8 kw za 43tyś w tym montaż gwarancja 5 lat, cała kotłownia i bufor 80/100litrów

 

Nibe AMS 10- 8 za 39 tyś ale tej nie chcę bo ma czynnik r410 i nie będę się bawić w dozory

 

Fujitsu, comfort R32 7,5kW cała kotłownia gwarancje bufor 100litrów za 44 tyś

 

AIWA JAPAN. 9 kw za 42800

 

Panasonic Aquarea High Performance

SPLIT nr kat. KIT-WC09J3E5-1-SM o mocy nominalnej 9 kW

Hisense HI-THERMA 8 41 tyś

 

SPLIT nr kat. AHW-080HCDS1 / AHM-080HCDSAA mocy nominalnej 8 kW

Panasonic Aquarea High Performance 35tyś

 

ALL IN ONE ECOFLEX nr kat. WH-ADF0309J3E5CM mocy nominalnej 8 kW - 48 tyś

 

 

 

To tyle tak na początek :rolleyes:

 

Chętnie się dowiem czy jest ktoś polecany z województwa mazowieckiego kto sprzedaje i montuje pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawijają Ci makaron na uszy;

- oprócz Panasa 9 kW,

- pozostałe są słabiutkie dla Twojego OZC = 7,8 kW

Pokaż te mocniejsze

Mocniejsze skoro 8 by wystarczyła? Dalej są 10,11 lub 12 tych samych producentów tylko ceny wyższe.

O tym Panasonicu to się nasłuchałam samych złych rzeczy i on z miejsca był przeze mnie skreślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...