Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła, jaka moc? jaką polecacie?


Lumena

Recommended Posts

Nieźle za Galmeta 8 gt jota w jote co Kasai 8kW zapłaciłem 25000zł ale teraz to zdzierają z ludzi

Sprawdźcie sobie ceny Kasai na allegro okolice 20k zł.

 

Cena robocizny u większości wykonawców jest taka sama różnice w końcowej cenie są wynikiem różnych cen za różne pompy. Wszystko fajnie że na allegro są tylko ja to sobie kupię i co dalej? Mnie interesuje zakup zainstalowanie i późniejszym serwis przeglądy itp. Jeżeli coś nie będzie działać to ja się nie chcę zastanawiać dlaczego, jest gwarancja ma zostać naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może warto dowiedzieć się jakie są ceny z montażem w okolicy Warszawy Daikina zwłaszcza konstrukcji "All in One - wszystko w jednym". Przy montażu dla osoby fizycznej - 8 % VAT.

Taki przykład: pompa 36000 zł netto, to 44280 zł brutto (VAT 23 %) i 38880 zł brutto (VAT 8 %). Pozostaje 5400 zł.

Nie wiem ile wynosi "godziwe" wynagrodzenie przy sprzedaży pompy z montażem, ale końcowa cena chyba nie powinna być "kosmicznie" wyższa od ceny z VAT 23 %.

Na pewno łatwiejszy jest montaż PC All in One od PC gdzie c.w.u. jest osobno.

Osobny zbiornik ze stali nierdzewnej z dodatkiem tytanu i optymalnie dobraną wężownicą pewnie coś kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejsze skoro 8 by wystarczyła? Dalej są 10,11 lub 12 tych samych producentów tylko ceny wyższe.

O tym Panasonicu to się nasłuchałam samych złych rzeczy i on z miejsca był przeze mnie skreślony.

 

super, bo watek o panasie na tym forum ma kilkaset stron i w zasadzie sami zadowoleni userzy :)

 

na dobry poczatek wypad z kazda oferta z buforem. Po co to przy podlogowce?

 

co do uwagi o zapotrzebowaniu to juz pisalem co jest wazne, nie moc znamionowa tylko realna przy temperaturze obliczeniowej np przy -20 czy -15 albo -10. To wszystko wynika z obliczen

 

Dostalas oferte na to co teraz cudem da sie dostac na rynku, nie to co jest dobre i optymalne. Takie czasy.

 

Zrob ozc, dobierz pompe, zamow ja za pol roku a do tego czasu podlacz jakis piec elektryczny. Realnie wyjdzie pewnie taniej jak sie to policzy na czas zycia urzadzenia. Szybki wybor to najcześciej zly wybor.

 

Gdzie jest na liscie lg? Ostatecznie Samsung? Jak juz Panas jest taki be.

Chcesz tanio to ostatecznie Haier nawet by byl lepszy niz te z listy. No moze poza Panasem i Atlantikem. Na nibe wszyscy narzekaja a reszta to klony tych samych pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto dowiedzieć się jakie są ceny z montażem w okolicy Warszawy Daikina zwłaszcza konstrukcji "All in One - wszystko w jednym". Przy montażu dla osoby fizycznej - 8 % VAT.

Taki przykład: pompa 36000 zł netto, to 44280 zł brutto (VAT 23 %) i 38880 zł brutto (VAT 8 %). Pozostaje 5400 zł.

Nie wiem ile wynosi "godziwe" wynagrodzenie przy sprzedaży pompy z montażem, ale końcowa cena chyba nie powinna być "kosmicznie" wyższa od ceny z VAT 23 %.

Na pewno łatwiejszy jest montaż PC All in One od PC gdzie c.w.u. jest osobno.

Osobny zbiornik ze stali nierdzewnej z dodatkiem tytanu i optymalnie dobraną wężownicą pewnie coś kosztuje...

 

 

na moim podwarszawiu bralem w zeszle wakacje panasa 7kw spilia ze zbiornikiem 300l emalia z cala wymiana orurowania az do rozdzielacza, plus wystawienie na zewnatrz starej pompy i zbiornika 500l. Calosc 28 tys brutto, Tylko ze wtedy pompy jeszcze byly na rynku.

 

Tu w zasadzie nie ma wyboru bo pojawialo sie to na rynku co jest dostepne

 

galmety, kasai itd. wszysto to samo z roznymi naklejkami. Czemu sie pojawia w ofertach? Bo nic innego nie ma dostepnego. Znalezc teraz pompe u kogos na stanie to cud i cena to odzwierciedla.

 

Z podanych ofert bralbym panasa i cieszyl sie jak dojedzie i stanie w domu. Bo moze juz byc sprzedany. Tylko taki Panas bedzie mial przy -20 z grzalkiami moze z 6 -6,5 kw? Jak to zwykla HP. Moja ma 5,5kw przy -20 z tego co pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eMdzeJ

 

Ja swojego ostatniego Daikina złożyłem z części. Mam "zaprzyjaźnionego" f-gazowca, ale on jak na razie ma autoryzację na Haiera i inne klony z tej samej rodziny.

Nie wiem jak długo się czeka na zrealizowanie zamówienia na "markową" PC. Może jednak warto trochę poczekać, a nie kupować byle czego.

Po ostatnich podwyżkach cen "C" nie dziwi mnie że wielu rodaków rzuciło się na pompy ciepła.

Do tego skoro sąsiad ma PC, to "mnie też na coś takiego" stać, zwłaszcza jeśli widać z ulicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena robocizny u większości wykonawców jest taka sama różnice w końcowej cenie są wynikiem różnych cen za różne pompy. Wszystko fajnie że na allegro są tylko ja to sobie kupię i co dalej? Mnie interesuje zakup zainstalowanie i późniejszym serwis przeglądy itp. Jeżeli coś nie będzie działać to ja się nie chcę zastanawiać dlaczego, jest gwarancja ma zostać naprawione.

 

To chyba nie do końca tak jest. Montaż zarówno poprzedniej na R410A i tej na R32 wykonałem sobie sam.

Dużo więcej pracy wymaga zmontowanie hydroboxa na ścianie i podłączenie do niego osobnego zbiornika wody (u mnie zbiornik trzeba było wstawić do piwnicy).

Obecna jednostka wewnętrzna stoi sobie "grzecznie" na korytarzu, a przy niej Junkers - te same rury, tylko doszło kilka zaworów i trójników. Odpada zawór trójdrożny, bo wszystko jest w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę spokojnie poczekać 6 miesięcy na pompę, chciałam ją po prostu kupić przed kolejnymi podwyżkami od nowego roku. R410 trzeba zgłaszać do dt. Vr5 bardzo proszę o kontakt do kogoś kto w takiej cenie da tą pompę. Samsung nie przyjmuje już zamówień, jeżeli pompy nie ma na stanie u monterów to nikt nie daje gwarancji że ona dojedzie nawet za 6 miesięcy. I bądźmy realistami ja Was Panowie bardzo podziwiam że umiecie sami to złożyć podłączyc i działa ale ja tego nie zrobię. I realnie moja pompa powinna mi przy temp. -20 stopni dać 7.7 kw energii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę spokojnie poczekać 6 miesięcy na pompę, chciałam ją po prostu kupić przed kolejnymi podwyżkami od nowego roku. R410 trzeba zgłaszać do dt. Vr5 bardzo proszę o kontakt do kogoś kto w takiej cenie da tą pompę. Samsung nie przyjmuje już zamówień, jeżeli pompy nie ma na stanie u monterów to nikt nie daje gwarancji że ona dojedzie nawet za 6 miesięcy. I bądźmy realistami ja Was Panowie bardzo podziwiam że umiecie sami to złożyć podłączyc i działa ale ja tego nie zrobię. I realnie moja pompa powinna mi przy temp. -20 stopni dać 7.7 kw energii?

 

Lepsza sprawdzona/markowa na R410 niż te chińskie g...a na R32.

Ale ja jednak stawiam na to, że te posty to spam reklamowy.

Gdzie te "skreślające Panasonica" opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza sprawdzona/markowa na R410 niż te chińskie g...a na R32.

Ale ja jednak stawiam na to, że te posty to spam reklamowy.

Gdzie te "skreślające Panasonica" opinie?

 

Nie powiedziałam że tu były takie posty. Mój kolega z pracy ma tą pompę i od samego początku miał z nią problemy. Jakie nie wnikam bo się nie znam. I proszę mnie tu o spam nie posądzać nie chcesz to się nie wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R410 trzeba zgłaszać do dt.

 

to jest kompletnie nieprawdziwe stwierdzenie. Należy zgłaszać kazda pompe która przekracza ilość (ekwiwalent) czynnika przewidziany ustawa.

 

Weźmiesz np jakiegos malego T-capa i mimo ze bedzie na r410 nie musisz go zgłaszać.

 

Jak mowilem placem nie kiwnalem przy zamowieniu. Natomiast dokladnie wiedzialem co chcialem, policzylem to sobie wczesniej, zasiegnalem opnii i zrobilem casting na ofercie konkretnego jednego modelu pompy. To ma wiekszy sens, niz zbieranie z rynku ofert na wszystko co na drzewo nie ucieka.

 

Nie pamietam tabel doboru z glowy ale zagooglalem, zwykla (nie 3 fazowa 9ka od panasa) ma laczna wydajnosc (z grzalkami) przy -20 na poziomie 8,4kw wiec da rade

 

99% problemow z pompami to kwestia zlej instalacji np za male przekroje rurek do rozdzielaczy, albo pomodzone na sztuke inne rzeczy. Pompa to klimatyzator tylko dziala odwrotnie. To sa sprawdzone wypracowane latami konstrukcje. Liczy sie dostepnosc serwisu i dostepnosc czesci zeby nie czekac 3 miesiace zima na plytke z elektronika. Psuje sie wszystko, pytanie za ile mozna to naprawic i w jakim czasie

Edytowane przez eMdzeJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałam że tu były takie posty. Mój kolega z pracy ma tą pompę i od samego początku miał z nią problemy. Jakie nie wnikam bo się nie znam. I proszę mnie tu o spam nie posądzać nie chcesz to się nie wypowiadaj.

 

Nie mam Panasonica. Osobiście uważam, że ich PC mają lepszy marketing niż jakość/parametry. Ale porównywanie ich do jakiegoś RIC** wskazuje ewidentnie na spam bo chyba żaden rozsądny człowiek nie wybierze "producenta z komosu" mając zbliżoną ofertę na produkt firmy o ugruntowanej od dziesiątków lat historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Mnie interesuje zakup zainstalowanie i późniejszym serwis przeglądy itp. Jeżeli coś nie będzie działać to ja się nie chcę zastanawiać dlaczego, jest gwarancja ma zostać naprawione.

 

To dlaczego nie szukasz pomopy z serwisem fabrycznym? Serwis instalatorski nie daje zadnej gwarancji szybkiego usuniecia awarii. Ostatnio miałem do czynienia z dwiema drobnymi awariami o ile to tak mozna nazwac pomp Daikina. W jednym przypadku po zgloszeniu awarii o 8 rano w niedziele, serwis po niemoznosci zdalnego usuniecia awarii pojawia sie u klienta po 8 godz. (niedziela!!!) i po kilkunastu minutach pompa zaczyna pracowac. W drugim przypadku po zgłoszeniu serwis chciał sie pojawic po 6 godz. od chwili zgłoszenia ale klienta nie było w domu. Naprzeciw inny przypadek dotyczący Panasonica który akurat serwisu fabrycznego nie ma, ale jak pompy schodzą na pniu po co zmniejszac zyski, niech martwi sie klient w przypadku awarii. Do rzeczy otóz zadzwonił do mnie klient który ma niedawno zainstalowaną pompe z prosbą o odpłatne powtórne skonfigurowanie ustawien oraz sprawdzenie dlaczego jest mało nagrzanej wody. Autoryzowany instalator zle umiescił czujnik temperatury (w gornej czesci zasobnika) przełozenie pomogło, co do ustawień to klient chciał je poprawic ale tak sie zapętlił ze pojawiły sie błedy i pompa stanęła. Instalator nie odpowiada, a klient pozostał bez działajacej pompy. Reasumując gdyby instalator poprawnie ustawił parametry, nie wspominajac o cwu to by i klient grzebac nie musiał. Rozumiem ze zabawa z pompą moze kosztowac ale podejscie instalatora tez niewłasciwe notabene znajomego owego klienta. Kiedyś tu na forum była mowa o awarii Panasonica ale pech chciał ze instalator zmarł, nieszczęsny klient musiał szukac pomocy w centrali Panasonic Polska, dostał namiar na innego instalatora i po kilku tygodniach (a była to zima) awarię usunieto. Oczywiscie takie przygody mogą sie zdarzyc w przypadku kazdego producenta ktory serwis zrzuca na instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie szukasz pomopy z serwisem fabrycznym? Serwis instalatorski nie daje zadnej gwarancji szybkiego usuniecia awarii. Ostatnio miałem do czynienia z dwiema drobnymi awariami o ile to tak mozna nazwac pomp Daikina. W jednym przypadku po zgloszeniu awarii o 8 rano w niedziele, serwis po niemoznosci zdalnego usuniecia awarii pojawia sie u klienta po 8 godz. (niedziela!!!) i po kilkunastu minutach pompa zaczyna pracowac. W drugim przypadku po zgłoszeniu serwis chciał sie pojawic po 6 godz. od chwili zgłoszenia ale klienta nie było w domu. Naprzeciw inny przypadek dotyczący Panasonica który akurat serwisu fabrycznego nie ma, ale jak pompy schodzą na pniu po co zmniejszac zyski, niech martwi sie klient w przypadku awarii. Do rzeczy otóz zadzwonił do mnie klient który ma niedawno zainstalowaną pompe z prosbą o odpłatne powtórne skonfigurowanie ustawien oraz sprawdzenie dlaczego jest mało nagrzanej wody. Autoryzowany instalator zle umiescił czujnik temperatury (w gornej czesci zasobnika) przełozenie pomogło, co do ustawień to klient chciał je poprawic ale tak sie zapętlił ze pojawiły sie błedy i pompa stanęła. Instalator nie odpowiada, a klient pozostał bez działajacej pompy. Reasumując gdyby instalator poprawnie ustawił parametry, nie wspominajac o cwu to by i klient grzebac nie musiał. Rozumiem ze zabawa z pompą moze kosztowac ale podejscie instalatora tez niewłasciwe notabene znajomego owego klienta. Kiedyś tu na forum była mowa o awarii Panasonica ale pech chciał ze instalator zmarł, nieszczęsny klient musiał szukac pomocy w centrali Panasonic Polska, dostał namiar na innego instalatora i po kilku tygodniach (a była to zima) awarię usunieto. Oczywiscie takie przygody mogą sie zdarzyc w przypadku kazdego producenta ktory serwis zrzuca na instalatora.

 

a takie pytanie przy okazji - zakładając, że PC jest poprawnie zamontowana i ustawiona to ile lat powinna podziałać ? - mam na myśli marke daikin, mitsubishi, panasonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie szukasz pomopy z serwisem fabrycznym? Serwis instalatorski nie daje zadnej gwarancji szybkiego usuniecia awarii. Ostatnio miałem do czynienia z dwiema drobnymi awariami o ile to tak mozna nazwac pomp Daikina. W jednym przypadku po zgloszeniu awarii o 8 rano w niedziele, serwis po niemoznosci zdalnego usuniecia awarii pojawia sie u klienta po 8 godz. (niedziela!!!) i po kilkunastu minutach pompa zaczyna pracowac. W drugim przypadku po zgłoszeniu serwis chciał sie pojawic po 6 godz. od chwili zgłoszenia ale klienta nie było w domu. Naprzeciw inny przypadek dotyczący Panasonica który akurat serwisu fabrycznego nie ma, ale jak pompy schodzą na pniu po co zmniejszac zyski, niech martwi sie klient w przypadku awarii. Do rzeczy otóz zadzwonił do mnie klient który ma niedawno zainstalowaną pompe z prosbą o odpłatne powtórne skonfigurowanie ustawien oraz sprawdzenie dlaczego jest mało nagrzanej wody. Autoryzowany instalator zle umiescił czujnik temperatury (w gornej czesci zasobnika) przełozenie pomogło, co do ustawień to klient chciał je poprawic ale tak sie zapętlił ze pojawiły sie błedy i pompa stanęła. Instalator nie odpowiada, a klient pozostał bez działajacej pompy. Reasumując gdyby instalator poprawnie ustawił parametry, nie wspominajac o cwu to by i klient grzebac nie musiał. Rozumiem ze zabawa z pompą moze kosztowac ale podejscie instalatora tez niewłasciwe notabene znajomego owego klienta. Kiedyś tu na forum była mowa o awarii Panasonica ale pech chciał ze instalator zmarł, nieszczęsny klient musiał szukac pomocy w centrali Panasonic Polska, dostał namiar na innego instalatora i po kilku tygodniach (a była to zima) awarię usunieto. Oczywiscie takie przygody mogą sie zdarzyc w przypadku kazdego producenta ktory serwis zrzuca na instalatora.

 

Wiesz co Asolt? Bezinteresownie polecałem cię wielokrotnie do wykonania OZC. Ale teraz widzę, że teraz sprzedajesz PC Daikin'a i twoja wiarygodność spadła do zera :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie przy okazji - zakładając, że PC jest poprawnie zamontowana i ustawiona to ile lat powinna podziałać ? - mam na myśli marke daikin, mitsubishi, panasonic

 

with a professionally maintained Ecodan heat pump unit offering an average lifespan of 15 - 20 years

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Asolt? Bezinteresownie polecałem cię wielokrotnie do wykonania OZC. Ale teraz widzę, że teraz sprzedajesz PC Daikin'a i twoja wiarygodność spadła do zera :(

 

Co ma piernik do wiatraka? OZC jest calkiem niezalezne od pomp które montuję, montujemy tez rekuperatory i wykonujemy inne instalacje. Co wykonawstwo ma do obliczeń OZC? Kazdy ma prawo do własnego osądu, ale sugerowanie ze dokladnosc moich obliczen sie zmniejszyła z powodu montazu PC czy innych instalacji jest nie na miejscu. Zawsze mozesz podac przyklady takich własnie błedów wynikłych z montazu PC, będziesz wiarygodny, krytykowac kazdy moze bo to forum, ale trzeba miec podstawę do tej krytyki.

Swego czasu Arturo72 nazwał mnie dzi...ką dlatego ze wykonałem kilka obliczen ozc dla inwestorów którzy zainstalowali kotły na ekogroszek. Prosze, nie idz tą drogą.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Asolt? Bezinteresownie polecałem cię wielokrotnie do wykonania OZC. Ale teraz widzę, że teraz sprzedajesz PC Daikin'a i twoja wiarygodność spadła do zera :(

 

no niekoniecznie, już o tym pisałem - mam niezbyt dobre doświadczenia jeżeli chodzi o kompetencje serwisu instalatorskiego , teraz wybrał bym PC z serwisem fabrycznym. Trzeba popierać rozwiązania korzystne dla obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...