Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Połączenie węża odpływowego w pralce i syfonu w


miodas007

Recommended Posts

Cześć,

do tej pory miałem przez długi czas wsadzony wąż bezpośrednio do odpływu pod pralkę. Ostatnio zaczęło to lekko cieknąć, więc postanowiłem kupić syfon.

Wsadziłem wąż na syfon, ledwo co wszedł. Dodatkowo zacisnąłem opaską jak na zdjęciu i cieknie bardzo. Powinienem zastosować jeszcze jakąś uszczelkę ? W jaki sposób to uszczelnić ?IMG_20230102_215656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie powinno przeciekać. Sprawdź wewnątrz czy kulka nie jest zablokowana czy lekko się podnosi. To jest szczelne nawet bez tej opaski zaciskowej a głównym powodem jest zanieczyszczenie syfonu, które jeśli się pamięta jest bardzo rzadkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt jest ta guma, nie zwróciłem uwagi.

Może da się na syfon nawinąć jakąś gumową taśmę izolacyjną na to wąż karbowany i ponowić zaciskanie. Trzeba wypełnić karbowanie tego węża by było szczelne.

Może być też taśma teflonowa do gwintów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz zapasu tego węża, tzn. ile może wejść do odpływu w ścianie? Jeśli 5cm lub więcej, to ja bym się nie bawił w żadne syfony (swoją drogą widzę coś takiego pierwszy raz na te pięć podłączeń pralki które w życiu widziałem :p), tylko kupił nowy ten pierścień gumowy wchodzący do odpływu, u mnie on tak ciasno opina wąż od pralki, że trzeba się szarpać żeby go wyjąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Ile masz zapasu tego węża, tzn. ile może wejść do odpływu w ścianie? Jeśli 5cm lub więcej, to ja bym się nie bawił w żadne syfony (swoją drogą widzę coś takiego pierwszy raz na te pięć podłączeń pralki które w życiu widziałem :p), tylko kupił nowy ten pierścień gumowy wchodzący do odpływu, u mnie on tak ciasno opina wąż od pralki, że trzeba się szarpać żeby go wyjąć.

 

No też tak miałem, ładnych parę lat i było spoko, ale ostatnio zaczęło walić z pralki dość konkretnie - nie wiem czy z instalacją w bloku coś się podziało, ale pomimo nawet "syfonu"/kolanka na rurze wygiętej w U dość mocno "gazy" się przedzierały (po wyjęciu rury wciśniętej w uszczelkę zaczęło mocno dmuchać wiadomo czym). Syfon załatwił sprawę.

Edytowane przez p666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak miałem, ładnych parę lat i było spoko, ale ostatnio zaczęło walić z pralki dość konkretnie - nie wiem czy z instalacją w bloku coś się podziało, ale pomimo nawet "syfonu"/kolanka na rurze wygiętej w U dość mocno "gazy" się przedzierały (po wyjęciu rury wciśniętej w uszczelkę zaczęło mocno dmuchać wiadomo czym). Syfon załatwił sprawę.

 

Zgłoś do administracji, żeby sprawdzili odpowietrzenie kanalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...