Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Czy ktoś przerabiał temat ogrzewania domku letniskowego klimatyzatorem. Jestem na etapie kończenia domku letniskowego. Z letniskowego w trakcie prac zrobił się całoroczny, do którego muszę zainstalować ogrzewanie. Widziałem u znajomego ogrzewanie pomieszczenia gospodarczego klimatyzatorem i pod pewnym względami zrobiło to na mnie wrażenie, duża ilość gorącego powietrza wydmuchiwana przez klimatyzator, przy naprawdę niewielkich obrotach licznika.

 

Jednocześnie dostrzegłem minus tego rozwiązania, a mianowicie, w pomieszczeniu tym było gorąco pod sufitem, podczas gdy przy podłodze dalej było bardzo zimno.

 

Proszę o informację, czy:

 

Jeżeli głównym przeznaczeniem mojego klimatyzatora będzie ogrzewanie, to czy mogę jednostkę wewnętrzna umieścić w pobliżu podłogi, a co najważniejsze, czy mogę jednocześnie jednostkę zewnętrzną klimatyzatora umieść powyżej jednostki wewnętrznej i czy nie będzie to rodziło problemów z ucieczką oleju ze sprężarki.

 

Czy są na to jakieś sposoby?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JW możesz powiesić gdzie ci się spodoba i nic złego stać się nie może i nie stanie , masz do zrobienia podłogi ? jeśli tak to bym się pokusił o to i tą klimę przerobić na pompę ciepła dołożysz do tej klimy max 2 tys w porywach i masz ogrzewanie podłogowe plus grzana ciepła woda w bojlerze za nieduże pieniądze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...