Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki odkurzacz z funkcją mopa?


Recommended Posts

Witam,

Szukam odkurzacza do ok 2500 zł, który jednocześnie będzie odkurzał i mył podłogi. Czytając różne rankingi i opinie stwierdzam, że zdecydowana większość z nich jest sponsorowana i nie da rady wyciągnąć z nich potrzebnych informacji. Czego mi trzeba:

 

- jednoczesne odkurzanie i mycie podłóg

- końcówka myjąca, której nie trzeba myć co 3 minuty (przy mopach parowych doszedłem do wniosku, że one muszą mieć co chwila wymieniane albo myte końcówki, gdyż się szybko brudzą i wtedy myje się podłogę brudną wodą, jak przy tradycyjnym mopie)

- konstrukcja, która nie ma problemów ze sprzątaniem przy krawędziach ścian - co udaje mi się znaleźć jakieś sensowne info, to wychodzi mi, że prawie wszystkie konstrukcje zostawiają pasek ok 1 cm przy krawędzi ściany

- fajnie by było, jakby stacja dokująca myła automatycznie końcówkę myjącą itp.

- mile widziany kabel, bo akumulatory jednak nie pozwalają na długi czas pracy.

 

Bardzo proszę o polecanie sprawdzonych modeli, bo od czytania poradników i komentarzy już mi łeb pęka i mam większy mętlik w głowie, niż przed rozpoczęciem szukania.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Myjąc podłogę mopem na kiju, można zaobserwować na jak długo starcza jedno zamoczenie i to, ile razy trzeba przetrzeć, by zmyć zabrudzenie, najczęściej wyschnięte.

Można więc mieć nadzieję, że mop automatyczny, który miałby spełnić funkcję mycia, jeszcze czeka w kolejce na jego wynalezienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjąc podłogę mopem na kiju, można zaobserwować na jak długo starcza jedno zamoczenie i to, ile razy trzeba przetrzeć, by zmyć zabrudzenie, najczęściej wyschnięte.

Można więc mieć nadzieję, że mop automatyczny, który miałby spełnić funkcję mycia, jeszcze czeka w kolejce na jego wynalezienie.

 

Mam robota mopującego i jestem zdania, że urządzenie służy do utrzymania czystości, a nie sprzątania per se. Oddali w czasie konieczność sprzątania / mycia, ale go nie wyeliminuje.

 

Szwagierka kupiła robota ROIDMI EVA i jest zachwycona, ale ona korzysta z niego w małym mieszkaniu, więc ciężko porównać do domu (zwłaszcza dużego). Plus jest taki, że czyści mopa co 20 min i dodaje wody na okrągło. Muszę pożyczyć i wypróbować u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...