Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kontrola instalacji


ezg2014

Recommended Posts

No i pytanie jaki procent społeczeństwa pracuje zdalnie i takich domokrążców do siebie zaprosi?

 

Tylko ciekawe czy trzeba ich zapraszać, skoro wiedzę o 'wykroczeniu' mają bez wchodzenia za płot?

Pewnie zaraz jakiś paragraf się znajdzie, by tym, którzy po dostaniu pisma nic nie zrobią, wyłączyć instalację :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe czy trzeba ich zapraszać, skoro wiedzę o 'wykroczeniu' mają bez wchodzenia za płot?

Pewnie zaraz jakiś paragraf się znajdzie, by tym, którzy po dostaniu pisma nic nie zrobią, wyłączyć instalację :???:

 

Wiedzę o napięciu owszem, ale nie o liczbie paneli (a to też chcą liczyć).

 

A jak wyłączyć komuś instalację? Załóżmy, że wbiją na serwery producentów falowników (czyli większość chmur ulokowanych w PRC) i co dalej? U mnie nie widziałęm w panelu użytkownika sofar'a opcji wyłączenia, jedynie reset ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekroczenie wysokości napięcia wprowadzonego do sieci jest podstawą do zerwania umowy z dystrybutorem, czyli odłączenia takiego kombinatora od sieci.

Oczywiście możliwe będzie zawarcie nowej umowy, na nowych zasadach.

Może wreszcie zaczną dop...ać januszom ustawiającym za wysokie U.

 

Ps. moc paneli też można zdalnie ustalić, chociaż tutaj dystrybutor ma 'wywalone", problem jest w "wpjnie falowników" u januszy.

Edytowane przez mistalova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumu chcą narobić bo wiedzą że mają bajzel w swoim układzie niskiego napięcia na większości swojego terenu. I aby nie przeznaczyć za dużo na modernizacje lepiej odpiąć jednego czy drugiego jednak nie chodzi tu o instalacje domowe raczej o takie po kilkadziesiąt kWp bo co im da odłączenie Nowaka, Kowalskiego i Iksińskiego którzy w sumie mogą mieć 20kWp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mamy liczniki które zdalnie wysyłają dane, po co mają jechać jak mogą sprawdzić dane "zdalnie". Skoro ma 5kWp na dachu a w sieć licznik określa jako 10 - no to prosta sprawa. Jak pisałem ich nie interesuje 1 Kowalski, i Nowak. Napięcie można określić zdalnie tylko po co jak we wsi jest wiele PV, wiedzą że jest podwyższone bo musi być. Jak pisałem u mnie na wsi jest już jakieś 1000kWp , a napięcie max 242V (na jakieś 4-5 trafo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak "zdalnie" określić ich moc? No chyba, że ktoś zadeklarował, że ma "10 paneli o mocy..." a nagle na dachu jest 20:eek:

 

Ja akurat miałem taką rubrykę we wniosku do ZE, w której trzeba było podać ilość i typ urządzeń, składających się na instalację. Takiej wiedzy bym nie miał, gdyby ktoś w firmie, która mi montowała PV, wysłał wszystko na czas, ale tak nie było( bo się gdzieś mój wniosek zagubił) i musiałem wszystko podawać pani, która była na drugim końcu Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/energetyka-tauron-dystrybucja-prowadzi-kontrole-mikroinstalacji-fotowoltaicznych-7300544

 

 

Tauron kontroluje instalacje. Okazuje się, że ludzie bardzo często samowolnie zmieniają ustawienia , żeby uniknąć wyłączeń.

 

kontrolują już od czasu montażu liczników gsm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem taką rubrykę we wniosku do ZE, w której trzeba było podać ilość i typ urządzeń, składających się na instalację.

Ja ten wniosek składałem 8,5 roku temu myślisz że nadal jest aktualny? A w mojej umowie brak słowa o uaktualnieniach we wniosku co więcej mój inwerter posiadał stare certyfikaty które dziś zostały by na wstępie odrzucone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Dodam że za zmianę ustawień falownika np na inny region Europy lub rozbudowę instalacji (bez zgłoszenia) zwłaszcza powyżej 10kWp grozi 1000zł mandatu oraz zwrot dotacji z odsetkami.

 

Dotacja widmo przed kwietniem 22r.

Przypuszczam, że po długiej walce, nawet niemiecką normę da się u nas obronić w instytucjach EU.

W EU nie tylko Niemcy mają normę do 264V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...