Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Płyty pir na ocieplenie


Ciekawska1

Recommended Posts

Witajcie,

 

mam dom z poddaszem, parter, nad nim strop betonowy, nad stropem poddasze użytkowe, nad poddaszem strop drewniany ocieplony wełną 20 cm.

 

Nad poddaszem jest strych nieogrzewany, dach jest nieocieplony.

 

I teraz chciałabym ocieplić dodatkowo ten strop drewniany - tzn. na podłodze z płyt położyć płyty PIR, Po prostu położyć, połączyć taśmą i tak zostawić. One są podobno twarde. Rzadko tam wchodzimy, ale w razie czego można po nich przejść, co o tym myślicie?

 

Teraz aktualnie latem, w pokojach na poddaszu jest dużo cieplej, stąd wnioskuję, że jest trochę słaba izolacja ...

 

Jaka grubość byłaby optymalna, zamierzam wymienić kopciucha na pompę ciepła.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam dom z poddaszem, parter, nad nim strop betonowy, nad stropem poddasze użytkowe, nad poddaszem strop drewniany ocieplony wełną 20 cm.

 

Nad poddaszem jest strych nieogrzewany, dach jest nieocieplony.

 

I teraz chciałabym ocieplić dodatkowo ten strop drewniany - tzn. na podłodze z płyt położyć płyty PIR,

Czyli strop nad poddaszem jest tak ocieplony wełną, że wciśnięto ją między jętki?

Po prostu położyć, połączyć taśmą i tak zostawić. One są podobno twarde. Rzadko tam wchodzimy, ale w razie czego można po nich przejść, co o tym myślicie?

Czy od strony poddasza zastosowano folię paroiolacyjną? Jeśli tak, to trzeba by przeliczyć, czy w wełnie nie zacznie się kondensować woda z pary wodnej. Jeśli nie, to dawanie płyt PIR jest ryzykowne.

Teraz aktualnie latem, w pokojach na poddaszu jest dużo cieplej, stąd wnioskuję, że jest trochę słaba izolacja ...

Napisałaś, że dach jest nieocieplony. Czy połacie nad poddaszem są nieocieplone?

Jaka grubość byłaby optymalna, zamierzam wymienić kopciucha na pompę ciepła.

Im grubiej tym lepiej, ja dałbym raczej tańszy materiał (styropian), ale za to grubiej w dwóch warstwach.

 

W ogóle skąd pomysł, żeby dawać PIR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc w pokojach na poddaszu jest tak: płyty gipsowe, folia żółta, wełna 2 warstwy i podłoga z płyt typu OSB.

Dach na stryszku nieużytkowym jest nieicieplony, widać folię paroprzepuszczalną, a za folią są dachówki. Nie ma deskowania.

Myślałam o styropianie, ale boję się, że myszy będą grasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...