Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka? Czy to dobry pomysł?


lexyy86

Recommended Posts

Cześć.

Mieszkam w mieszkaniu w starej kamienicy (ponad 100 lat) na półparterze (ni to parter ni pierwsze piętro). Aktualnie mam w mieszkaniu zastosowany piec kondensacyjny Ariston Cares Premium oraz do tego grzejniki aluminiowe. Co roku mam ten sam problem, a mianowicie bardzo "ciągnie" zimno od podłogi (szczególnie tam gdzie są płytki oraz w pokojach na skraju budynku). Dodam jeszcze że pode mną są piwnice i to pewnie z tego też względu jest zimniej. Myślałem aby zrobić remont i zastosować ogrzewanie podłogowe suche (szczególnie tam gdzie są płytki - czyli przedpokój, kuchnia, łazienka, może pokój dziecka). Jak myślicie czy jest to dobry pomysł?

Jeszcze wpadło mi do głowy aby zrobić z wyjścia z grzejnika wężownice i rozprowadzić z każdego po danym pomieszczeniu i wrócić. Może to jest dobre wyjście?

Jak myślicie?? Jesteście w stanie coś doradzić?

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamienica to i wysokie sufity = zapas. Zrób porządną izolację podłogi. Minimum to 10 cm styro. Jeśli mocno zimno ciągnie od dołu, to bym zastanowił się nad 15 cm grafitu na podłodze. Inaczej będziesz grzał też piwnicę. Ergo sucha podłogówka nie będzie efektywna.

przerabianie grzejnika na hybryde - grzejnikopodlogowke, to jak z świnką morską = ani to świnia, ani morska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podłogę daj kolejno: folia kubelkowa /kubelki na stropie/, fola alu zbrojona, płyta PIR z lambdą 0,022 10 cm lub płyta XPS z lambdą 0,036 15 cm, folia alu, mata filcowa i płyta OSB.

Mata filcowa 1 cm zagłusza odglosy kroków.

Podwójna folia aluminiowa zatrzymuje promieniowanie cieplne.

Izolacja cieplna na cebulke jest pewna i taką mam na stropie poddasza

Plyta OSB... najlepiej frezowana

Folia kubelkowa przeciwdziała zawilgoceniu stropu... po prostu strop oddycha.

Podana grubość plyt uwzgledniona na podstawie oporu cieplnego... nie mniej R=4,0

Możesz sprawdzic w kartach technicznych.

To tyle...aż tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płyta PIR nadaje sie na podłogę? Raczej nie!

XPS... jak najbardziej na podlogę. Wytrzymują nacisk 300 kPa.... i więcej

U mnie np. 15 cm /10 cm + 5 cm/ XPS ma opór termiczny R=4,2

-10 cm R=2,75

- 5 cm R=1,45

czyli razem =4,2, polecają nie mniej niz R=4,0

Chyba, że w piwnicy ociepli sufit plytą PIR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płyta PIR nadaje sie na podłogę? Raczej nie!

XPS... jak najbardziej na podlogę. Wytrzymują nacisk 300 kPa.... i więcej

...

 

Płyta PIR jak najbardziej nadaje sie na podłogę, niestety powszechnosci stosowania w takim celu stoi jej cena. Twardosc to mniej wiecej EPS 150.

XPS mozna stosowac na podłogę szczegolnie w garazach, warsztatach, parkingach, czyli wszedzie tam gdzie wazna jest duza obciazalnosc podłogi. W normalnym domu stosowanie jako izolację pod podłogówke bez sensu ze wzgledu na na wysoki koszt i wcale nie najnizszą lambdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...