Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kabele grzewcze + kominek z plaszczem wodnym


konradszef

Recommended Posts

Hej,

Tak jak w temacie. Buduje dom i wybralem opcje grzania domu. Beda to kable grzewcze plus kominek z plaszczem wodnym. Kable grzewcze beda rozlozone w prawie kazdym pomieszczeniu. Dodatkowo bede montowal podlogowke tez w wiekszosci pomieszczen ktora bedzie zasilal kominek z plaszcza wodnego. Chce byc zabezpieczony na wypadek gdy ceny pradu skocza do gory lub nie bedzie pradu.

Pytanie moje brzmi jak takie ogrzewanie montowac? Mozna ulozyc wszystko na jednej plaszczyznie? Kabel plus rurki od podlogowki czy trzeba to zrobic moze tak, ze najpierw kabel ktory zaleje sie cienka warstwa i potem podlogowka od kominka i na to tez wylewka? Mial ktos moze taki pomysl jak ja i moze doradzic? Dodam, ze jest GWC oraz rekuperacja

Pozdrawiam

Edytowane przez konradszef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moje brzmi jak takie ogrzewanie montowac? Mozna ulozyc wszystko na jednej plaszczyznie? Kabel plus rurki od podlogowki czy trzeba to zrobic moze tak, ze najpierw kabel ktory zaleje sie cienka warstwa i potem podlogowka od kominka i na to tez wylewka? Mial ktos moze taki pomysl jak ja i moze doradzic? Dodam, ze jest GWC oraz rekuperacja

Pozdrawiam

Przeszukaj forum, ktoś tu opisał jak zrobił taką kombinację. Nie wiem o tu wnosi GWC i rekuperacja, bo przecież chyba (chyba!?) nie będziesz kładł przewodów od tych urządzeń w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć, że jedno i drugie urządzenie bez prądu nie pociągnie. Ja bym jednak zamienił kable na maty grzewcze, są dostępne te pod płytki jak i te pod panele. Będziesz miał alternatywę na okresy przejściowe bo maty ogrzewają powierzchnię podłogi już po kilkunastu minutach.

Kable może położyć po prostu między rurkami pamiętając o ich odpowiedniej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć, że jedno i drugie urządzenie bez prądu nie pociągnie. Ja bym jednak zamienił kable na maty grzewcze, są dostępne te pod płytki jak i te pod panele. Będziesz miał alternatywę na okresy przejściowe bo maty ogrzewają powierzchnię podłogi już po kilkunastu minutach.

Kable może położyć po prostu między rurkami pamiętając o ich odpowiedniej mocy.

 

mam kable w wylewce wszedzie poza lazienka na poddaszu gdzie jest mata pod plytkami. Na razie grzeje klima, ale moje pierwsze obserwacje nt podlogowki po paru testowych odpaleniach:

* w lazienkach dawaj wylacznie maty, niestety na parterze w lazience dalem kable w wylewce. Mata jest do lazienki idealna bo mozna ja zaprogramowac na grzanie na full rano i wieczor (albo i wlaczyc pare min wczesniej) i od razu dziala.

* z drugiej strony kable myslalem ze beda bardziej bezwladne niz sa. Mam na parterze 170W co 10-12cm w 8cm wylewki i wystarczylo ok 7h grzania zeby z 15st do 23st weszla temperatura, przynajmniej wg wskazan czujnika i podloga byla wyczuwalnie ciepla (albo nie-zimna). Moze zaraz Kaizen policzy mase betonu i dzule i stwierdzi ze to niemozliwe;-) ale taka szybkosc nagrzewania dla pomieszczen stale ogrzewanych wydaje mi sie calkiem ok i daje mozliwosc optymlizacji z taryfa nocna (czego jeszcze nie przetestowalem).

* gdybym drugi raz robil u siebei to wybralbym jednak wszedzie maty (ale przede wszystkim dlatego ze lepiej sie nadaja do domku letniskowego do szybkiego podbicia temperatury - klima tez daje tu rade ale nie zmienia temp podlogi a ta jest jednak kluczowa do samopoczucia dobrego. chyba ze bym odpuscil nocna taryfe to wtedy chyba nie ma zadnego powodu isc w kable).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...