Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wysuwany kosz na smieci z zamocowanym frontem


ololek

Recommended Posts

Mam w kuchni szafkę 30cm szeroka z 1 frontem otwieranym. Chciałbym mieć jakiś patent na kosz na śmieci.

Obecnie kosz jest 30l za drzwiczkami otwieranymi w lewo.

Ale trochę utrudniony jest dostęp by wyrzucić resztki z talerza więc pomyślałem o jakimś wysuwanym koszu połączonym z frontem.

Pomysł aby otwierać najpierw drzwiczki i wysuwać kosz odpada.

Głębokość korpusu szafki to 49cm.

Jest szuflada czy jakiś kosz cargo z zamocowanym frontem?

Ma ktoś jakiś sprawdzony pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kosz nie ma wyjeżdżać po otwarciu drzwiczek tylko ma to robić całość to załatwi sprawę mechanizm Cargo do owej szafki.

Z boku szafki są prowadnice idące do frontu natomiast dno to kosz na którym można umieścić śmietnik. Równie dobrze można go umieścić podwieszając na drzwiach.

 

Radzę dobrze przemyśleć rozwiązanie. Miałem kosz wysówany po otwarciu drzwiczek. Plusem rozwiązania były wyjmowane pojemniki i przykrywka zamykajaca kosze po wsunięciu. Rozwiązanie niewiele się różni od kosza wysówanego razem z drzwiczkami.

Niestety nie sprawdziło się bo jest poprostu nieporęczne.

. Nie piszę o mieszkaniu bo to inna bajka ale w domku segregacja odbywa się na bierząco do workóów podwieszonych na specjalnym stojaku za 50zł stojącym w garażu a odpady biodegradowalne ( kawa, obierki, skorupki itp ) idą na zewnątrz do kompostownika. Prawdziwych śmieci jest po tym tak mało że wystarcza małe wiaderko w szafce pod umywalką które wyjmuje się podczas prac w kuchni.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Poszukaj jeszcze identycznego rozwiązania w którym są 4 prowadnice,

Nie twierdzę że Hettich jest zły ale sam widok rozwiązania rodzi pytania o stabilność.

 

Na moje oko praktyka brał bym jednak to z pierwszej fotki:

 

[ATTACH=CONFIG]467619[/ATTACH]

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na szuflady Blum (dotyk kolanem=wyjezdża, popychasz kolanem=domyka się) To nie jest reklama, to propozycja rozwiązania. Trzy kosze wyjeżdzają, działa kilka lat.

P.S.

Tak mam jak na pierwszej fotce + napęd B.

Tylko większa szuflada, front 80 cm, głębokośc 42, wjeżdża pod zlew (jeszcze musiałem uwzględnić syfon:P)

Edytowane przez Bertha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie trzeba fizycznie zrobić szufladę na dole i wysoki front.

Tylko dla stabilności samego trzebaby go jakiś od góry złapać z szufladą.

Takie rozwiązanie proponuje haftkę z szufladowy i relingami. Może nie 5 a 3 poziomy relingów wystarczą.

Nośność prowadnic to 35kg

[ATTACH=CONFIG]467674[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz relingi oraz tył wysoki podobny jak front o na górnym relingu możesz zrobić także wysuwane prowadnice.

Zamówisz dodatkowy komplet szyn prowadnic do szuflad Blum masz bardzo stabilne rozwiązanie. Z resztą mogą być różne nawet kulkowe prowadnice z Leoya

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...