Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie zamontować czujnik CO przy kominku


bols86

Recommended Posts

Hejka, poradźcie mi proszę gdzie według Was powinienem zamontować czujnik CO dla kominka opalanego drewnem. Kominek jest używany naprawdę sporadycznie, bardzo długo odwlekałem w czasie zakup czujnika bo wydawał mi się zbędny, ale mając na uwadze bezpieczeństwo domowników chciałbym go zamontować. W instrukcji jest napisane że 2 metry od źródła i na wysokości ok 1,5m co trochę kłóci mi się z numerem 2 i 3. Jako że kominek jest narożny to ta ściana nr. 1 też nie wydaje się zbyt dobra. Czy to nie ma w ogóle znaczenia przy tak bliskiej odległości i dać go gdzie mi się podoba?.

 

IMG-1878.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ścianie nr1 w okolicach telewizora. 2 i 3 będą po pierwsze za blisko a po drugie to na klatce schodowej często są jakieś przeciągi więc to ciepło wraz z ewentualnym CO2 będzie szybko wędrowało na poddasze. Właśnie z tego drugiego względu i bezpieczeństwa przydał by się drugi czujnik na piętrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, a może zamiast montowania dwóch czujników zamontuje ten jeden na początku klatki schodowej?. Tam w okolicach włącznika światła?. Ogarnie on wtedy dół i górę?.

 

IMG-1885.jpg

 

Nie ucierać dupy szkłem!

Opatrunki sporo kosztują!

Może pół czujnika na 4 kondygnacje?

 

To ma BYĆ czy to ma DZIAŁAĆ?

 

W pomieszczeniu z jakimś paleniskiem czujkę umieszczamy na wysokości OCZU (ok. 1,5m) w miejscu bez przeciągów.

Ma "widzieć" to,co dzieje się w pomieszczeniu.

 

I ŻEBY CI SIĘ NIE POPIERMYLIŁO!!!

CO2 To nie to samo co cichy zabójca - czad - CO

Inny gaz i inna czujka...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, a może zamiast montowania dwóch czujników zamontuje ten jeden na początku klatki schodowej?. Tam w okolicach włącznika światła?. Ogarnie on wtedy dół i górę?.

 

IMG-1885.jpg

 

Zamiast oszczędności proponuję samemu zgłębić temat CO2. Czym jest, czy jest lżejszy czy cięższy od powietrza,Czy dobrze się z nim miesza, jakie są charakterystyczne warunki w domu, czyli czy faktycznie istnieje przeciąg na klatce schodowej, czy gdy otworzysz drzwiczki kominka aby podłożyć drewna to dym ulatnia się, kiedy mamy do czynienia z twożeniem się czadu, czy istnieje osobne doprowadzenie powietrza do paleniska z zewnątrz

Wtedy sam zoriętujesz się czy jest sens a jeśli tak to w którym miejscu go zamontować.

 

Moim zdaniem miejsce włącznika światła ma ten feler iż omija drogę którą może wędrować powietrze wraz z czadem. Albo więc mierzymy jego wielkość gromadzącą się w pomieszczeniu, albo montujemy gdzie jest nam wygodnie i udajemy że czujemy się bezpieczniej.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...