Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Osiadająca posadzka


Recommended Posts

Witajcie, mam problem. Mieszkam w nowo wybudowanym domu od 2 lat. Dom wybudowany w niecały rok. Około 8 miesiecy po wprowadzeniu na piętrze w łazience pomiędzy płytkami na ścianie, a płytkami na podłodze zaczął pękać silikon. Poczekałem i w marcu 2023 fachura ściągnał stary i nałożył nowy silikon, choć powiedział, że nie wie czy to się będzie trzymać bo szczelina zrobiła się spora. Najmocniej usiadło w roku pomiędzy dwoma ścianami działowymi, a posadzką, ale pęknięcie poszło także w dwie strony. Mija 10 miesięcy od kiedy silikon trzymał się i dziś zauwazyłem kilka nowych pęknięć na silikonie, więc albo ten silikon jednak nie wytrzymał takiej różnicy, albo znów coś siada. Proszę pomóżcie bo spędza mi to sen z powiek.

Łazienka ma 4,5m szerokości, różnica między dwoma końcami łazienki to 1cm, strop teriva, posadzka na styropianie, nie pamiętam czy 5cm czy więcej i nie pamiętam jaki to był styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej usiadło w roku pomiędzy dwoma ścianami działowymi,

 

Przyczyn może być kilka.

Najbardziej prawdopodobna:

 

2. Wątpię, by to była kwestia EPS, bo tu nie ma dużych obciążeń.

 

3. Wylewka była mokra przed przyklejeniem płytek i uniesiona. Z czasem wyschła i opadła. Zwłaszcza przy wylewce grzewczej to istotne, żeby zrobić wygrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu 3. Dodam, że przy jednej z tych ścian działowych, które schodzą się do tego wadliwego narożnika stoi pralka i suszarka, stąd też nie ma tam rur od ogrzewania podłogowego

 

standard. Drgania pralki. Jeśli sięgnie Ci doprowadzenie wody oraz odprowadzenie to przestaw ją w przeciwległy narożnik pomieszczenia i osiądzie tak samo. Następnie kolejna warstwa płytek i wrócisz poziomem do pierwotnego :)

Edytowane przez Hipka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak płaskości podkładu powoduje miejscowe wgniecenia styropianu i całość osiada. Paradoksem jest to, że bardziej miękki styropian jest mniej problematyczny, ponieważ szybciej i łatwiej dostosowuje się do nierówności podkładu. Twardszy styropian wymaga czasu i większych obciążeń, szczególnie drgań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...