Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stało się. Brukselka nakazuje...


Alessandro

Recommended Posts

Na jedno źle, ale dzieki tym mało rozumnym można oferować cudowne grzejniki koalitowe o COP> 1. Ten mało rozumny i tak sie nie zna i mozna mu wmówic kazdą bzdurę.

Widzę, ze szlag cię trafia.. :D

Nie kolego, to są grzejniki COP=3,6. Z wiedzą jesteś do tyłu... starzejesz się. W kwietniu zapraszam na Targi Poznańskie - Instalacje '24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widzę, ze szlag cię trafia.. :D

Nie kolego, to są grzejniki COP=3,6. Z wiedzą jesteś do tyłu... starzejesz się. W kwietniu zapraszam na Targi Poznańskie - Instalacje '24

 

Nic mnie trafia, nic nie wiesz o mojej wiedzy, fakt na fizyce alternatywnej o na podstawie której działają te cudowne grzejniki sie nie znam. Tyle tylko że nikt się na niej nie zna. Jest to wytwór wyobrazni producenta i dystrybutorów tego cuda. Oczywiscie kosztem oszukiwania tych którzy (a raczej ich potomków) pozostali przy zyciu z pogromow wojennych. Naprawde nie wstyd Tobie tak oszukiwać tych ktorych los pokarał trudnoscią w przyswajaniu wiedzy?, czy ten zysk jest najważniejszy? Moze by się zająć czyms uczciwym, jest tyle biznesów gdzie nie trzeba nikogo oszukiwać.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie trafia, nic nie wiesz o mojej wiedzy, fakt na fizyce alternatywnej o na podstawie której działają te cudowne grzejniki sie nie znam. Tyle tylko że nikt się na niej nie zna. Jest to wytwór wyobrazni producenta i dystrybutorów tego cuda. Oczywiscie kosztem oszukiwania tych którzy (a raczej ich potomków) pozostali przy zyciu z pogromow wojennych. Naprawde nie wstyd Tobie tak oszukiwać tych ktorych los pokarał trudnoscią w przyswajaniu wiedzy?, czy ten zysk jest najważniejszy? Moze by się zająć czyms uczciwym, jest tyle biznesów gdzie nie trzeba nikogo oszukiwać.

Pokazać cI fakturę zakupu grzejników?

Kupiłem w styczniu '24. Dystrybutor koło Legnicy, tam się zamawia, a producentem jest Polak ze Ślaska, nazywa się Jaworek Adam z synem Łukaszem. Fabryka grzejników "Koalit" znajduje się w Darmstadt, koło Dortmundu. Wejdż na stronę niemiecką i wygoogluj ...

https://www.jawotherm.de/

Pan Jaworek jest autorem patentu na płytki ceramiczne - szamotowe, wykonane z wysokiego gatunku iły plus z dodatkami przeciwdzialajace piaskowaniu, i coś z czymś.. nie pamiętam. Stąd ta nazwa "Koalit" - po niemiecku "Koalicja"

Wysokie gatunkowe iły w Polsce znajdują są koło Strzegomia i w Świętokrzyskim. W Strzegomiu znajduje się fabryka ceramiki.

Twój post to prowokacja w wydobyciu wiedzy. Chcesz zostać dystrybutorem? Dystrybutorów w Polsce mamy trzech: Legnica, Gorzów Wlkp i kolo Gliwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym jest ten wątek?

Uprzejmie proszę o trzymanie się tematu.

==

Biurokracja rozrasta się wg prawa Parkinsona. Jest to proces nie do powstrzymania. Putin każe! Dzieje się natychmiast. W UE ważne, kluczowe decyzje zabierają miesiące i polegają na zgniłym kompromisie lub na zwycięstwie silniejszych i lobbystów...

==

Szef Narodowego Banku Belgii ostrzega: energia w UE będzie 5-8 razy droższa niż w USA, a transformacja klimatyczna jest negatywnym szokiem podażowym, który radykalnie zmniejszy nasz potencjał wzrostu.

==

Unia Europejska nie ma swoich pieniędzy.

Zaciągane pożyczki (m.in na sławetne KPO) będą spłacane solidarnie - jeśli któreś państw nie będzie stać na spłatę, spłacać będą za nie inne państwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak zarabiasz na tym...

I wiesz - mój znajomy był kierownikiem w Oplu.

Jak kupował Opla też dostał rachunek

 

W zarabianiu nie ma nic złego pod warunkiem ze sie sprzedaje uczciwie. Zachecanie do zakupu poprzez przekazywanie nieprawdziwych informacji jest oszukiwaniem potencjalnych klientów, jest żerowaniem na ich niewiedzy. Nie kazdy zna zasadę zachowania energii albo jest specjalistą w tym zakresie. Nie twierdzę ze te grzejniki są złe, ze nie są akumulacyjne, ale zaden grzejnik jakikolwiek by on nie był, ile by nie miał patentów nie moze miec sprawosci wiekszej niz 1. Dokladnie tyle ile ma kazdy inny grzejnik elektryczny, czy to zwykła farelka czy to olejak, czy jakis akumulacyjny. Tylko tylko i az tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania... przy pompie ciepła, ciepło magazynuje w buforze z którego są rozprowadzone na podłogówkę czy na grzejniki, a w grzejnikach z wkładem koalitowym, ciepło magazynuje w ceramice z ktorego są oddane do pomieszczenia.

Mam farelkę w łazience, rzeczywiście z COP=1. Mam też grzejnik elektryczny na podczerwień o mocy 900W, który pobrał w m-cu stycznia 500 kWh przy nastawie 23 st.C w jednym pokoju o pow. 22 m2. ... też z COP=1, czyli w farelce i na podczerwień nie ma magazynowania ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania... przy pompie ciepła, ciepło magazynuje w buforze z którego są rozprowadzone na podłogówkę czy na grzejniki, a w grzejnikach z wkładem koalitowym, ciepło magazynuje w ceramice z ktorego są oddane do pomieszczenia.

 

Tylko, że pompa pracuje z COP=3 i magazynuje enerrgę w kilku tonach betonu, a grzejnik energię wyprodukowaną z COP=1 w kilkudziesięciu kg ceramiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak zarabiasz na tym...

I wiesz - mój znajomy był kierownikiem w Oplu.

Jak kupował Opla też dostał rachunek

Nie zarabiam, jestem zwykłym userem.. ogrzewnictwo traktuję jako hobby, ot tak.. wymieniam doświadczenia jako użytkownik kotła dwupaliwowego... na drewno gazowane i pellet, i na grzejnikach z wkładem ceramicznym, bo mam fotowoltaikę 9,9 kWp, więc... darmocha. W tym roku za dwa m-ce, za zużycie prądu zapłaciłem ponad 50 zł.

Dom 185 m2 po podłodze. II strefa klimatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że pompa pracuje z COP=3 i magazynuje enerrgę w kilku tonach betonu, a grzejnik energię wyprodukowaną z COP=1 w kilkudziesięciu kg ceramiki

Od 1 marca '24 z 6 grzejników z wkładem, przeciętnie zużycie dziennie do dzisiaj 14 kWh na pow. 93m2

14 kWh x 0,85 zł = 11,90 zł,

11,90 zl x 30 dni = 357,00 zl za 1 miesiac. Grzeję od 4 lutego 2024 r za darmo... z nadwyżką zeszloroczna 1600 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania... przy pompie ciepła, ciepło magazynuje w buforze z którego są rozprowadzone na podłogówkę czy na grzejniki....

 

Dziwne, ja nie montuje zadnych buforów przy PC, a jezeli juz to tylko i to rzadko na powrocie szeregowo dla odszraniania, lub równolegle jak sprzęgło hudrauliczne. Stosowanie bufora jako bufora przy PC to nieporozumienie. NIby ogrzewnictwo traktujesz jako hobby ale mało wiesz na ten temat, co kontrastuje z rewelacjami na temat sprawnosci grzejników koalitowych jakoby porównywalnej z pompą ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja nie montuje zadnych buforów przy PC, a jezeli juz to tylko i to rzadko na powrocie szeregowo dla odszraniania, lub równolegle jak sprzęgło hudrauliczne. Stosowanie bufora jako bufora przy PC to nieporozumienie. NIby ogrzewnictwo traktujesz jako hobby ale mało wiesz na ten temat, co kontrastuje z rewelacjami na temat sprawnosci grzejników koalitowych jakoby porównywalnej z pompą ciepła.

 

Przemyślałeś problem?

Ja stosuję bufory z PC.

I te zmierzwione włosy, mimo, że powietrzna, też stosują bufory.

 

Z tego co przypadkiem tu wyczytałem wydaje mi się, że niewielu tu zna się na ogrzewnictwie...

Kaoliny, faktycznie, mamy koło Strzegomia! :lol:

Różne rzeczy z tego wypalano.

Głownie ceramikę użytkową, filiżanki, talerze ale i izolatory WN

A teraz ogrzewacze z COP>1

:lol:

 

Fajny wątek i ciekawe mniemanologie !

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałeś problem?

 

A teraz ogrzewacze z COP>1

:lol:

 

Fajny wątek i ciekawe mniemanologie !

 

Adam M.

 

EEE tam większe od jeden - proszę doczytać - większe od 3. Prosze ja pana Adama aż mi żal dupę ścisnął iz wyrzuciłem w błoto 15 kafli na idiotyczną pompę ciepła której scop oscyluje ledwo w okolicy 3,5 . A tu wystarczy pokupić trochę kaolitu i mamy mega sprawność. Nigdy ale to nigdy nie przypuściłbym że kaolit produkuje energię i to w atkich ilościach. Trochę tylko martwi mnie matematyka tego cudownego ogrzewania otóż dom ledwo 96 m kw pookladany na maxa styropianem z rekuperacją wpieprza w najgorętszym lutym w historii prawie 50 kwh na dobę (14x3,6 deklarowane przez szczęśliwego posiadacza )

Hmm mam ponad 120 m kw biednie ocieplone 10 tka z potężną piwnicą ciągnącą jak smok i PC zjadła mi w lutym 310 kwh ze sprawnosćią COP 4,5.

To oznacza że dom zeżarł ponad 1300 kwh stara połówka bliżniaka piętrowa z piwnicą a tu niestary fajny dom i tyle samo lub więcej bom 1500 - to durszlak czy jednak ten COP idiotycznie policzony bo w sumie nie wiem z czego niby on wynikać ma ale ... chętnie się dowiem bo mam do ogrzania mieszkanie siostrzeńca w bloku i szukamy pomysłu. Alessandro plis pokaż obliczenia .

No bo jak ta Brukselka nakazuje a ja z uni wyjść nie chcem bo lubię hiszpańskie pomidory włoskie sery i holenderskie coffee shopy - więc jesli jest sposób na COP 3,6 któren da nam spokój od zielonego bezładu to ja rencamy i nogamy bym głosował .

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałeś problem?

Ja stosuję bufory z PC.

I te zmierzwione włosy, mimo, że powietrzna, też stosują bufory.

 

Z tego co przypadkiem tu wyczytałem wydaje mi się, że niewielu tu zna się na ogrzewnictwie...

....

 

Adam z całym szacunkiem dla twojej wiedzy ale poprawianie zalecen producenta, a w tym przypadku Daikina leży poza Twoimi kompetencjami. Nie masz laboratorium, ani całej wiedzy którą przez ponad 50 lat badan i produkcji klimatyzatorów czy pomp ciepła zgromadził Daikin, a z ktorych badan i pomiarów wynikają zalecenia do montażu swoich produktów. Nie mądrze sie i przy montażach ktore wykonuję stosuję sie scisle do zalecen i wytycznych producenta. Skoro Daikin nie wymaga buforów to oznacza ze sprawdził to doswiadczalnie ze nie są one bezwzglednie potrzebne, bo po co dublować pompe obiegowa ze sterowaniem PWM na wysciu z bufora, skoro tak a własnie jest zamontowana w pompie, co bufora ma dac skoro Altherma III 8 kW schodzi z poborem mocy do 300 W, ale to moje tylko moje przypuszczenia, dokladnych powodów nie wymagania buforów nie znam. Owszem są przypadki gdzie bufor jest nie tyle konieczny co zalecany. Bedzie to przypadek malego bufora szeregowe na powrocie gdy mamy regulatory strefowe i ich zamkniecie spowoduje uruchomienie grzałki dla defrostu. Mamy tez przypadki starych mieszanych instalacji gdzie jest podłogówka i grzejniki, gdzie czasem są małe srednice rur zasilajacych instalacje, gdzie az sie prosi by bufor równoległy jednak był. Kazdy przypadek jest inny, ale dal nowych domów gdzie jest 100% prawidłowo zaprojektowanej i wykonanej podłogówki bufor jest zbedny.

Na drugim biegunie mamy innego producenta jak chociazby NeoHeat, który wymaga montażu bufora równległego pod grozbą nie odebrania przez jego autoryzowanego przedstawiciela montażu pompy i udzielenia 5 letniego serwisu fabrycznego. I takim przypadku tez nie wymądrzam sie i montuję tak jak podane w instrukcji instalatorskiej.

Jezeli producent ma takie czy inne wymagania to sie donich dostosowuje i zadnych przypadku ich nie kwestionuję. Uważam ze producent ma mozliwosci badawcze, pomiarowe do tego aby wydac takie zalecenia montażu aby jego produkty pracowały tak jak były zaprojektowane. O ile pompy z niskiej pólki nie sa moze dopracowane w 100% bo zasada CCC obowiązauje to poprawianie zaleceń Daikina jest raczej poprawianiem swojego ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...