Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DREWNIANA ELEWACJA - doświadczenia, porady, sugestie


Recommended Posts

Szanowni formumowicze! Proszę o poradę. Czy sposób montażu jak na załączonym zdjęciu (http://bi.gazeta.pl/im/a6/d6/d0/z13686438Q,Elewacja-z-rusztem-zamocowanym-do-sciany-poprzez-w.jpg) jest możliwy w przypadku elewacji pionowej (łaty poziomo, długość deski elewacyjnej powyżej 3 metrów) przytwierdzone do ściany nośnej kotwami przechodzącymi przez warstwę styropianu? Proszę o poradę.

z13686438Q,Elewacja-z-rusztem-zamocowanym-do-sciany-poprzez-w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szanowni formumowicze! Proszę o poradę. Czy sposób montażu jak na załączonym zdjęciu (http://bi.gazeta.pl/im/a6/d6/d0/z13686438Q,Elewacja-z-rusztem-zamocowanym-do-sciany-poprzez-w.jpg) jest możliwy w przypadku elewacji pionowej (łaty poziomo, długość deski elewacyjnej powyżej 3 metrów) przytwierdzone do ściany nośnej kotwami przechodzącymi przez warstwę styropianu? Proszę o poradę.

[ATTACH=CONFIG]362462[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam,

 

czy gres typu deska ktoś stosował zamiast drewna na elewacji?

czy jesteście zadowoleni z takiego rozwiązania?

jest tak dużo gresów, które wiernie odzwierciedlają drewno, że kusi mnie ten pomysł

wydaje się, że pod względęm montażu i użytkowania też byłoby dużo mniej skomplikowane

Edytowane przez asbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam, w czasie ocieplania położyliśmy styropian g20cm, a w niektórych miejscach 18cm pod deskę -miała być natryskowa, ale po zobaczeniu takich desek nie spodobały się nam i chcemy jednak zamontować naturalną w poziomie. Czy te 2 cm wystarczy na listwy nośne pionowe g0,5 cm i deskę ok. g1.7cm?

Czy deska mogłaby nie licować z elewacją i np. wystawać 1 cm? -wydaje mi się, że z różnych względów nie.

Poradźcie co teraz zrobić -zdzierać siatkę i styropian? -też bez sensu chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w czasie ocieplania położyliśmy styropian g20cm, a w niektórych miejscach 18cm pod deskę -miała być natryskowa, ale po zobaczeniu takich desek nie spodobały się nam i chcemy jednak zamontować naturalną w poziomie. Czy te 2 cm wystarczy na listwy nośne pionowe g0,5 cm i deskę ok. g1.7cm?

Czy deska mogłaby nie licować z elewacją i np. wystawać 1 cm? -wydaje mi się, że z różnych względów nie.

Poradźcie co teraz zrobić -zdzierać siatkę i styropian? -też bez sensu chyba...

 

Zobacz deskę Greinplast .

Albo u PH albo zdjęcia na moich realizacjach,

fighter1983.med-bud.pl

Myślę , że "zrobi Ci robotę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fighter1983, to jakaś nowość? Bo 2 lata temu robiliśmy przegląd rynku i zamawialiśmy nawet próbki, ale Greinplast nie spotkaliśmy. Jak to jest zbudowane, na styrodurze, styropianie i w czym jest lepsze od innych tego typu desek? No i nie ma bejcy palisander -można zakupić innego producenta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fighter1983, to jakaś nowość? Bo 2 lata temu robiliśmy przegląd rynku i zamawialiśmy nawet próbki, ale Greinplast nie spotkaliśmy. Jak to jest zbudowane, na styrodurze, styropianie i w czym jest lepsze od innych tego typu desek? No i nie ma bejcy palisander -można zakupić innego producenta?

zadnaw sumie nowosc

przygody z deseczkami masz opisane tu:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?230834-Panele-RODEO-imitacja-drewna-na-elewacji-dyskusja-z-Producentem&highlight=rodeo

panel ma 3mm

co do koloru: tak jak w tym watku: ja bym sugerowa jednak cos wybrac z bejcy takiej jaka ma byc a nie kombinowac, bo moze byc smutno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

zastanawiam się właśnie nad rodzajem elewacji domu szkieletowego. Bardzo podoba mi się elewacja drewniana, ale firma która ma budować dom odradza ze względu na wysokie koszty późniejszej konserwacji - ok. 15 tys. złotych za konserwację, którą trzeba wykonywać co 5 - 8 lat!!!. Nie ukrywam, że kwota ta mnie nieco przeraziła. Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć w tym temacie? Wiem, że elewacja drewniana wymaga konserwacji ale czy tak często i za aż taką kwotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Stoje przed wyborem desek na elewacje. Egzotyki odpadaja (cena).

Na shortliscie mam: swierk krajowy bezseczny, modrzew krajowy lub swierk skandynawski. Deski polozone poziomo, na pioro-wpust.

To beda raczej wstawki z desek na elewacji miedzy oknami - latwo dostepne, ale bedzie tez miejsce dosc trudne do konserwacji - spora lukarna. Czy jakis spec od drewna moglby sie wypowiedziec jaki wybor bylby najsluszniejszy? Pozniej bede robic taras, ale tutaj raczej na pewno zdecyduje sie na modrzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno jest bardzo różnej jakości, nawet tego samego gatunku. Stolarz musi wziąć deskę w rękę, popatrzeć z obu stron i wtedy wybierze. Deska sucha, ale ciężka, żywiczna, z małymi przyrostami i dobrze wycięta z pnia, żeby nie pękała. Powinna mieć w miarę możliwości pionowe słoje, wtedy się mniej paczy. Nie bierz desek z poziomymi słojami (deski boczne z końcówki pnia), bo się powykręcają.

Deska świerkowa i modrzewiowa się nadają, są niekończące się kłótnie, które drewno lepsze, chociaż stare dworki zazwyczaj są z modrzewia. Ja bym patrzył na klasę i jakość materiału.

Czasami robimy ze świerka skandynawskiego coś na budowie. To bardzo dobry materiał o konkretnej wytrzymałości, zgodnie z normami. Ale to poza Polską, nie wiem, co idzie do kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...