Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotłownia na piętrze


sitari

Recommended Posts

Administracja odrzuca zgłoszenia, już to przerabiałem.

 

Jak widać Redakcja tego forum ma swój wkład w oszustwie. Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. NIe ma nic złego w zarabianiu, ostatecznie ku temu słuzy kazda działalność gospodarcza, tylko dlaczego zysk ma byc osiągany oszukiwaniem? To redakcja powinna dawać przykład, po co te wpisy z prosbami o merytoryczną dyskusję, o porządek na forum, po co bany na niektórych forumowiczów skoro jest brak reakcji na ewidentne oszukiwanie nieświadomych przyszłych uzytkowników tych cudownych grzejników. Po co reklamowac na kanałach podobnych do Mango TV jak mozna na Muratorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj joj joj.... widzę, że te "cudowne grzejniki" Was wkurzają. Fakt, oszczędnie zużywają prądu. Na 1 godzinę grzania, prądu zużywa przez około 15 minut z COP1, albo inaczej ... minuta grzania i 4 minuty przerwa, minuta grzania i 4 minuty przerwa... i tak w kółko Macieju. Jak dobrze pokój nagrzeje, przerwy w grzaniu są dłuższe. To wszystko zależy od stopnia izolacji cieplnej. Mają sterowniki, możesz zaprogramować nastawę temp w różnych godzinach... bez ingerencji, automatycznie uruchamia. Jak Ciebie w domu nie ma, możesz zdalnie wyłączyć poprzez gniazdko inteligentne. No jest super! Super, dla tych co nie stać na pompę ciepła, podłogówkę wodną, folii grzejnej na ścianie czy na suficie etc.W moim przypadku, parkietu nie będę zrywał, a Ty wiesz jak smakuje remont? Mam dosyć! Po otrzymaniu z fabryki, rozpakowujesz karton, wyjmujesz, postawisz, kabel podłączysz do gniazdka i gotowe do grzania. Nie trzeba instalatora, serwisanta, komina, nie ma ruchomych elementów, są ekologiczne... czego chcieć więcej? Podobno udzielają dopłaty... nie byłem w Urzędzie. Nawet się opłaca grzać bez fotowoltaiki, oczywiście przy obecnej cenie 0,85 zł za kWh. Co prawda, nie są tanie, a to dlatego, że w tych kosztach jest pośrednik-dystrybutor, który też chce zarobić. Najtaniej odebrać prosto z fabryki koło Dortmundu, właściciel mówi po polsku, bo pochodzi ze Śląska.

Dla przypomnienia na temat "cudownych grzejników". Pozdrawiam

http://www.jawo-polska.pl

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo działa każdy najprostszy grzejnik elektryczny z termostatem. I tyle samo energii zużywa. A kosztuje dziesięć razy mniej.

Zgadza się... ale bez wkładu ceramicznego-szamotu.

Mam taki na podczerwień, który, przy nastawie 23 st pochłania 2 kWh/h, a te cudowne w m-cu marzec przeciętnie całego piętra, 0,59 kWh/h. Pręty grzejne chromowane grzeją szamot, w którym się magazynuje ciepło. Szybko nagrzewa i powoli oddaje... rozumiesz tę zasadę?

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj joj joj.... widzę, że te "cudowne grzejniki" Was wkurzają. Fakt, oszczędnie zużywają prądu. Na 1 godzinę grzania, prądu zużywa przez około 15 minut z COP1, albo inaczej ... minuta grzania i 4 minuty przerwa, minuta grzania i 4 minuty przerwa... i tak w kółko Macieju. Jak dobrze pokój nagrzeje, przerwy w grzaniu są dłuższe. To wszystko zależy od stopnia izolacji cieplnej. Mają sterowniki, możesz zaprogramować nastawę temp w różnych godzinach... bez ingerencji, automatycznie uruchamia. Jak Ciebie w domu nie ma, możesz zdalnie wyłączyć poprzez gniazdko inteligentne. No jest super! Super, dla tych co nie stać na pompę ciepła, podłogówkę wodną, folii grzejnej na ścianie czy na suficie etc. Po otrzymaniu z fabryki, rozpakowujesz karton, wyjmujesz, postawisz, kabel podłączysz do gniazdka i gotowe do grzania. Nie trzeba instalatora, serwisanta, komina, nie ma ruchomych elementów, są ekologiczne... czego chcieć więcej? Podobno udzielają dopłaty... nie byłem w Urzędzie. Nawet się opłaca grzać bez fotowoltaiki, oczywiście przy obecnej cenie 0,85 zł za kWh. Co prawda, nie są tanie, a to dlatego, że w tych kosztach jest pośrednik-dystrybutor, który też chce zarobić. Najtaniej odebrać prosto z fabryki koło Dortmundu, właściciel mówi po polsku, bo pochodzi ze Śląska.

Dla przypomnienia na temat "cudownych grzejników". Pozdrawiam

http://www.jawo-polska.pl

Kto powiedział ze wkurzają nas te grzejniki. Nie znalazłem ani jednego takiego wpisu. Po co kłamac?, jezeli juz to wkurza oszukiwanie potencjalnych klientów. Tyle i tylko tyle.

Koszt ogrzewania tymi cudownymi grzejnikami jest dokladnie taki sam jak zwykłych konwektorów przy jednej taryfie (G11) róznice będą tylko i wyłacznie przy G12, G12w, G13.

Po otrzymaniu konwektorów ze sklepu, rozpakowujesz karton, wyjmujesz, postawisz, kabel podłączysz do gniazdka i gotowe do grzania. Nie trzeba instalatora, serwisanta, komina, nie ma ruchomych elementów, są ekologiczne... czego chcieć więcej?

Czyli zwykłe konwektory będą super dla tych których nie stac pompe ciepła czy podłogówkę wodną. Bedą nawet bardziej super bo są duzo duzo tansze od koalitów. Konkluzja jest taka, kto nie rozezna tematu, kto da sie nabrac na oszustwo zapłaci wielokrotnie wiecej za towar który jest dobry, ale nie cudowny. Oczywiscie jak kto chce tak przepłacic to nie ma problemu. Wazne jest to zeby wiedział za płaci.

Tak marginesie jak masz platny profil to sie przyznaj. Przynajmniej nikt nie zarzuci ze sie reklamujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się... bez wkładu ceramicznego-szamotu. Mam taki na podczerwień, który, przy nastawie 23 st pochłania 2 kWh/h

 

Któz Tobie uwierzy?, kazde wielkosci które podajesz są oszukane. Oszukane, bo jeszcze nikt nie udowdnił ze zasada zachowania energii jest nieprawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział ze wkurzają nas te grzejniki. Nie znalazłem ani jednego takiego wpisu. Po co kłamac?, jezeli juz to wkurza oszukiwanie potencjalnych klientów. Tyle i tylko tyle.

Koszt ogrzewania tymi cudownymi grzejnikami jest dokladnie taki sam jak zwykłych konwektorów przy jednej taryfie (G11) róznice będą tylko i wyłacznie przy G12, G12w, G13.

Po otrzymaniu konwektorów ze sklepu, rozpakowujesz karton, wyjmujesz, postawisz, kabel podłączysz do gniazdka i gotowe do grzania. Nie trzeba instalatora, serwisanta, komina, nie ma ruchomych elementów, są ekologiczne... czego chcieć więcej?

Czyli zwykłe konwektory będą super dla tych których nie stac pompe ciepła czy podłogówkę wodną. Bedą nawet bardziej super bo są duzo duzo tansze od koalitów. Konkluzja jest taka, kto nie rozezna tematu, kto da sie nabrac na oszustwo zapłaci wielokrotnie wiecej za towar który jest dobry, ale nie cudowny. Oczywiscie jak kto chce tak przepłacic to nie ma problemu. Wazne jest to zeby wiedział za płaci.

Tak marginesie jak masz platny profil to sie przyznaj. Przynajmniej nikt nie zarzuci ze sie reklamujesz.

Forum nie jest dla sprzedawców czy handlujących, jest też dla zwykłych userów, którzy wymieniają doświadczenia. Jestem tylko użytkownikiem "cudownych grzejników" (tak nazwał tu z któryś userów) więc przekazuję, jak u mnie działa. W przeszłości skorzystałem z porad @Karoka65 i kogoś z info na temat wyboru palnika pelletowego i jestem za to im wdzięczny. Dlaczego, ja jako użytkownik nie mogę przekazać doświadczenia. Mnie jest szkoda chłopaków, którzy się męczą z PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby na fizyce, zamiast wyprowadzeń wzorów, wbijać do głów czym jest zasada zachowania energii i co z niej wynika, to by takich "pomocnych użytkowników" zabijali śmiechem prawie wszyscy, a nie tylko niektórzy.

 

Najmniejszy grzejnik, ledwie do łazienki wystarczający, za 3,5 tysiąca? :rotfl:

[ATTACH=CONFIG]468659[/ATTACH]

Edytowane przez Juan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są grzejniki wersji jawotherm z Wifi, z czujnikami temp na ścianie, i z czujnikami otwierania okien... ja mam wesje Lamina bez tych wymienionych w jawotherm. W Laminie czujnik temp znajduje na dole, przy podłodze, a przy otwarciu okien wyłącza się grzejnik. Lamina jest tańsza, udało mi się w grudniu w cenie promocyjnym... 300 zł od sztuki, a kupiłem 4 grzejniki, więc zaoszczędziłem 1200 zł. Ceny w zalężności od wielkości mocy grzejnika, teraz np lamina 1500 W kosztuje 3000 zł. Nie żałuję, trzymanie w banku nie wiem po co... nie zarobisz, a tak masz odsetki w postaci zaoszczednego prądu. Faktura z Energa za styczeń i luty opiewała na 50 zł oczywiście z nadwyżka zeszłoroczną 1631 kWh. W styczniu grzejnik na podczerwień "zeżarł" 500 kWh... nie było mnie w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tania" Lamina do łazienki za jedyne 2,5 tysiąca. Do innych pomieszczeń od trzech do prawie czterech za sztukę. Weź przestań, bo mnie już przepona boli.

Nie stać Cię, mówi się trudno... drewnem grzej, niezłe ciepło i tanio. Bez bufora trzeba latać do kotłowni... co dwie godziny dokładać.

Mając Laminę, mam więcej czasu, mogę wyjechać na narty... na trzy miesiące. Nie muszę dokładać paliwa do kotła.

U mnie nieżyjący lekarz wmawiał pacjentom "nie masz pieniędzy? Umrzyj!"

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum nie jest dla sprzedawców czy handlujących, jest też dla zwykłych userów, którzy wymieniają doświadczenia. Jestem tylko użytkownikiem "cudownych grzejników" (tak nazwał tu z któryś userów) więc przekazuję, jak u mnie działa. W przeszłości skorzystałem z porad @Karoka65 i kogoś z info na temat wyboru palnika pelletowego i jestem za to im wdzięczny. Dlaczego, ja jako użytkownik nie mogę przekazać doświadczenia. Mnie jest szkoda chłopaków, którzy się męczą z PC

 

Nie jestes zwykłym userem, zwykli userzy nie są naganiaczami korzystającymi z opieki Redakcji, nie są oszustami. Ty jesteś. Nie wylewaj krodyl łez na niedolą posiadaczy PC bo ci nie tego potrzebują, potrzebują za to ci którzy grzeją czystym prądem. Oni z PC mieliby 3 razy mniejsze zuzycie energii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej tam... klienci czekają u Ciebie pod sklepem... zajmij się nimi. bzdury piszesz, oszuście!

Ileś lat temu zleciłem Tobie meilowo na wyliczenie obciązenia ciepła piętrowego domu. Kazałeś mnie przygotować projekty i jakieś tam inne dane. Za sprawą @Liwko kazałem Tobie zlikwidować moje zlecenie... podałeś wtedy koszt, gdzieś w granicach 250 zł za robotę.

Wyliczenia w jakimś programie, którego widziałem w Biurze Projektów. W tym programie, w bazie lista towarów ze współczynnikami przenikania ciepła. Wystarczyło podać namiary z projektu i po robocie.

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmawiasz oszustwo, bo masz działalność gospodarczą. Boisz się bankructwa! Sprzedaż pompy ciepła Ci spada? czy inne towary związane z PC? Przyznaj się!

 

Prawa fizyki są niezmienne i niezalezne od tego czy ktos ma działalnosc gospodarczą czy jej nie ma. Moje bankructwo z powodu reklamowania i sprzedazy grzejników kolaitowych?

Ponosi Ciebie fantazja, co ma sprzedaz tych grzejników do sprzedazy hurtowej wentylacji bo to jest głowna dziedzina mojej działalnosci tego nie wiem. Jaki jest związek przyczynowo skutkowy pomiedzy tymi zdarzeniami? Jestes bardzo ciekawym przypadkiem bo nie dosc ze oszukujesz to do tego wypisujesz takie bzdury ze brakuje komentarza do tego. Jezeli chodzi o te pompy to owszem mam klika na stanie czekają na montaz w ramach czystego powietrza. W ramach tego programu nie jest dofinansowana modernizacja systemu grzewczego ktory wykorzystuje grzejniki elektryczne, wszystkich typów. Najlepszą obroną jest atak, atak z sensem a nie wypisywanie bzdur.

Tak na marginesie, jezeli pisze na temat OZC to od razu są komentarze od forumowiczów twego pokroju ze spada ilosc zamówien na te obliczenia, a faktycznie nie za bardzo mam czasu sie tym zajmowac, jak pisze na temat oszustw zwiazany z grzejnikami kolatowymi to od razu "troska" o spadającą sprzedaz PC, jak o swiadectwach to znowu uwaga o braku zamowien na nie. W zasadzie na który temat bym nie napisał to zawsze pojawi sie grono zatroskanym o moje finanse i nie tylko. Pamietasz swoją wypowiedz o moich bardzo niedokladnych obliczeniach?, user R&K podał tu na forum wyniki i pomiary zuzycia energii w ciągu 12 lat eksploatacji swojego domu. Co wyszło? róznica pomiedzy moimi obliczeniami a zmierzonym zuzyciem to tylko 3,7%. Ty stwierdziłes ze moje obliczenia są niedokladne, przeprosisz? Nie spodziewam sie tego bo jestes nie dosc ze oszustem to jeszcze kłamcą. Zastanawia mnie i nie tylko mnie ta opieka Redakcji, która nie reaguje na Twoje ewidentne oszukiwanie, przeinaczenia i kłamstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej tam... klienci czekają u Ciebie pod sklepem... zajmij się nimi. bzdury piszesz, oszuście!

Ileś lat temu zleciłem Tobie meilowo wyliczenia obciązenia ciepła piętrowego domu. Kazałeś mnie przygotować projekty i jakieś tam inne dane... za sprawą @Liwko kazałem Tobie zlikwidować moje zlecenie... podałeś wtedy koszt, gdzieś w granicach 250 zł za robotę.

Wyliczenia w jakimś programie, którego widziałem w Biurze Projektów.

 

Jak myslisz, obliczenia OZC wykonuje sie na podstawie danych z projektu, gdy dom nie wybudowany. Skoro tych danych nie chciałes przekazac to o co masz pretensje. Liwko? ale mentora zes znalazł.

Wszelkie obliczenia wykonuje sie przy pomocy programów. Twoje wiadomosci w tym zakresie są zerowe. Nikt tego recznie nie liczy, Liwko tego nie wytłumaczył?, a niedobry. Prowadził slepy kulawego. Gdzie i czy w ogóle gdzies doszli nie wiem

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa fizyki są niezmienne i niezalezne od tego czy ktos ma działalnosc gospodarczą czy jej nie ma. Moje bankructwo z powodu reklamowania i sprzedazy grzejników kolaitowych?

Ponosi Ciebie fantazja, co ma sprzedaz tych grzejników do sprzedazy hurtowej wentylacji bo to jest głowna dziedzina mojej działalnosci tego nie wiem. Jaki jest związek przyczynowo skutkowy pomiedzy tymi zdarzeniami? Jestes bardzo ciekawym przypadkiem bo nie dosc ze oszukujesz to do tego wypisujesz takie bzdury ze brakuje komentarza do tego. Jezeli chodzi o te pompy to owszem mam klika na stanie czekają na montaz w ramach czystego powietrza. W ramach tego programu nie jest dofinansowana modernizacja systemu grzewczego ktory wykorzystuje grzejniki elektryczne, wszystkich typów. Najlepszą obroną jest atak, atak z sensem a nie wypisywanie bzdur.

Tak na marginesie, jezeli pisze na temat OZC to od razu są komentarze od forumowiczów twego pokroju ze spada ilosc zamówien na te obliczenia, a faktycznie nie za bardzo mam czasu sie tym zajmowac, jak pisze na temat oszustw zwiazany z grzejnikami kolatowymi to od razu "troska" o spadającą sprzedaz PC, jak o swiadectwach to znowu uwaga o braku zamowien na nie. W zasadzie na który temat bym nie napisał to zawsze pojawi sie grono zatroskanym o moje finanse i nie tylko. Pamietasz swoją wypowiedz o moich bardzo niedokladnych obliczeniach?, user R&K podał tu na forum wyniki i pomiary zuzycia energii w ciągu 12 lat eksploatacji swojego domu. Co wyszło? róznica pomiedzy moimi obliczeniami a zmierzonym zuzyciem to tylko 3,7%. Ty stwierdziłes ze moje obliczenia są niedokladne, przeprosisz? Nie spodziewam sie tego bo jestes nie dosc ze oszustem to jeszcze kłamcą. Zastanawia mnie i nie tylko mnie ta opieka Redakcji, która nie reaguje na Twoje ewidentne oszukiwanie, przeinaczenia i kłamstwa.

 

To czemu tak gorączkujeś na temat Laminy, coś Ci nie pasuje? Opisuje wszystkim jak działają Laminy, tak dla rozeznania w wyborze żródła ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Tobie w stopce @Liwko był napis ostrzegawczy przed @asolt, a Ty nawet nie protestowałeś, ani nie kazałeś usunąć... dziwny z Ciebie chłop, starzejesz się! Ziółka pijesz?

 

To ze nie protestowałem oznacza ze Liwko miał rację? Nie pisz o ziólkach, bo twoje posty swiadczą ze te ziołka nie są ci obce. Wracając do Liwka to należał grupy hejterów którzy postawili sobie za punkt honoru (tak sądze) napisac jak najwiecej nieprawdy o mnie. Po co nie wiem, są rózne odchyłki, dewiacje, ogolnie postawy odbiegające od ogolnie przyjetych norm postepowania. Nie jestem psychologiem czy psychiatrą, nie lezy w moich zainteresowaniach ocena zachowan i zaburzen innych. Jezeli Liwko i mu podobni są twoimi mentorami, wzorcami to pogratulowac wyboru. Z drigiej strony ktoz jak nie Liwko i mu pdobni moze pokazac jak sie kłamie i oszukuje. Te umiejetnosci bardzo przydają sie w szukaniu jeleni, którzy zakupią te cudowne grzejniki. Wracając do usuwania niepochlebnych wpisów to Redakcja mało na to zwaza, nie wiem jaka jest tego przyczyna. Widocznie sa jakies powody, wazne powody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu tak gorączkujeś na temat Laminy, coś Ci nie pasuje? Opisuje wszystkim jak działają Laminy, tak dla rozeznania w wyborze żródła ciepła

 

Nie pasuja mi nie grzejniki, a Twoje opisy. Podaj wyniki niezaleznych pomiarów wykonanych w laboratoriach badawczy pokazujących fakt mniejszego zuzycia energii przez koality w porównaniu do innych rodzajów ogrzewania elektrycznego. Tego kto to udowodni czeka Nobel, bo uzyskanie COP>1 dla grzejnika elektrycznego zasługuje na taką nagrodę.

A producent nie bedzie wiedział co robic z kasą. Firmy wydają grube miliony na uzyskanie coraz wiekszyc sprawnosci dla PC, paneli PV i idzie to wyjątkowo powoli, a tu stąd ni zowąd mało znana firma produkuje grzejniki o spawnosci porównywalnej z PC. Czy to cudo nie powinno byc dotowane z czystego powietrza cz mojego porądu skoro ma parametry zblizone do PC, dlaczego instytuty badawcze które opiniują produkty do listy ZUM dla czystego powietrza nie ujeły tego cuda. Rozumiem ze nie potrafią zmierzyc tego co Tobie przychodzi z łatwoscią. Dlaczego panstwo wydaje tyle na szkolnictwo wyzsze, instytuty badawcze i granty dla naukowców, skoro nie potrafią tak pomierzyc tych grzejników. Dla Ciebie taki pomiar to pestka. Mysłałem ze jako metrolog cos wiem, ale okazuje sie jednak ze nie. Napisz cos wiecej o metodach pomiaru i jego opracowania. Zawsze dobrze poczytac mądrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...