Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybór pompy + wycena


Adam_1980

Recommended Posts

Co wybrać:

 

Mitsubishi electric 10kW

SUZ-SW M100 VA+ EHSD-YM9D

Pompy ciepła split

 

https://mitsubishi-les.pl/produkty/eco-inverter/

Klasa efektywności energetycznej A++, SCOP dla 55 stopni zasilania 3,7

*Gwarancja 5 lat

*pompa ciepła- premium

*najwyższa jakość na rynku

Suma z montażem: 39 800zł brutto(w tym vat 8%)

 

 

lub

 

 

 

 

Pompa ciepła Panasonic T-CAP 12 kW KIT-WXC12H9E8 3-fazowa

- Montaż jednostki zewnętrznej

- Montaż jednostki wewnętrznej

- Podłączenie linii freonowej + próżnia

- Zasobnik ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej TH-CWU-300L

- Zbiornik buforowy/sprzęgło hydrauliczne 200l

- Zawór 3-drogowy Panasonic

- Adapter sieciowy Smart Cloud

- Filtr odmulający

- Kotłownia z materiałem

- Podłączenie hydrauliczne

- Podłączenie elektryczne

- Pierwsze uruchomienie

- Gwarancja 5lat PRO-Partner firmy Panasonic

Cena brutto: 46 900,00 zł (8% VAT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać:

Ja bym wybrał pompę ciepła zamiast protezy. Ja bym wybrał spokój na 30 lat zamiast wyższych rachunków każdego roku, potencjalnego lodowiska wokół jednostki zewnętrznej, nieprzyjemności z sąsiadami, szpetnego pudła w ogrodzie i ponownej inwestycji w następną "pompę ciepła" w chwili gdy już zdążysz o niej zapomnieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz tak jak ja. Wszystko co wymieniłeś przy Panasonicu to koszt maks 32000 z vat, a wycena to 47000. 15000 za montaż? To normalne ceny?

 

Ciekawe czy wiesz z skąd się bierze 800+ albo dotacje do PC ? Pomyśl ile z tych 15000 zostanie instalatorowi . A jak uważasz ze , takie eldorado , jest na montazu protez , to zakasaj rękawy i do dzieła , montuj protezy po np 3000 pln .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wiesz z skąd się bierze 800+ albo dotacje do PC ? Pomyśl ile z tych 15000 zostanie instalatorowi . A jak uważasz ze , takie eldorado , jest na montazu protez , to zakasaj rękawy i do dzieła , montuj protezy po np 3000 pln .

 

Uważasz ze 15tys za sam montaż to uczciwa cena? Za montaż tej "protezy" wyceny miałem po 2-4tys, 15 koła to zwykłe naciąganie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benek, ale w czym ty chłopie widzisz problem??? Ciesz się że mamy po prawie pół wieku "komuny" wolny rynek, dzięki temu możesz swobodnie wybrać spośród ofert. Jeśli miałeś ofertę montażu za 2 tysiące złotych to o co ci chodzi, dlaczego nie wybrałeś tej "najlepszej" oferty tylko żalisz się na forum że inni zarabiają (czy próbują zarabiać) 15 tysięcy? Sorry, ale nie rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotacje skrojone pod naciągaczy to piękny wolny rynek. Jeszcze producent nadający tytuły PROPARTNERÓW takim łajzom. Jak chcesz zrobić sam to masz vat 23%, fgazy więc robisz monobloka, potem problemy z gwarancją i na dzień dobry kontrolę z czystego powietrza, bo na pewno jesteś oszust.. A dla takich PROPARTNERÓW czerwony dywan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to teraz się rozjaśnia - słowo klucz: DOTACJE... Masz żal do instalatora że wycenił swoją pracę i wiedzę na 15 tysięcy, a sam chcesz nie zapłacić za pompę ciepła oczekując że za twoje urządzenie zapłaci inny podatnik? Jak to się nazywa... "Sprawiedliwość społeczna"???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benek, ale w czym ty chłopie widzisz problem??? Ciesz się że mamy po prawie pół wieku "komuny" wolny rynek, dzięki temu możesz swobodnie wybrać spośród ofert. Jeśli miałeś ofertę montażu za 2 tysiące złotych to o co ci chodzi, dlaczego nie wybrałeś tej "najlepszej" oferty tylko żalisz się na forum że inni zarabiają (czy próbują zarabiać) 15 tysięcy? Sorry, ale nie rozumiem.

 

Bawoleoko pięknie wyjaśnił. Dotacje psują rynek. Jakoś nie wydaje mi się że "sprawiedliwie społecznie" jest to żeby golić 15tys za max kilka dni roboty (wartej o wiele mniej) które "zapłaci inny podatnik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jakoś nie wydaje mi się że "sprawiedliwie społecznie" jest to żeby golić 15tys za max kilka dni roboty (wartej o wiele mniej) (...)
To zrób coś z tym i daj wyraz swojemu niezadowoleniu. Zleć robotę temu który oferował że wykona usługę za 2 tysiące i będziesz miał 13 tysięcy zaoszczędzone. Pamiętaj - WOLNY RYNEK! To najlepszy regulator!!! Czego ty chcesz? Masz ofertę która jest wg ciebie uczciwa i nie chcesz z niej skorzystać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób coś z tym i daj wyraz swojemu niezadowoleniu. Zleć robotę temu który oferował że wykona usługę za 2 tysiące i będziesz miał 13 tysięcy zaoszczędzone. Pamiętaj - WOLNY RYNEK! To najlepszy regulator!!! Czego ty chcesz? Masz ofertę która jest wg ciebie uczciwa i nie chcesz z niej skorzystać?

Co ty za farmazony o wolnym rynku piszesz? Tam gdzie są dotacje, tam NIE MA wolnego rynku!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie biorę dotacji na żadną pompę. Ba, ja żadne dotacji nie pobierałem. Denerwują mnie tylko takie pijawki które przyssały się do państwowego cyca i na koszt podatnika nie wiedzą ile brać. Mam nadzieję że te eldorado skończy się i stawki się urealnią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie biorę dotacji na żadną pompę. Ba, ja żadne dotacji nie pobierałem. Denerwują mnie tylko takie pijawki które przyssały się do państwowego cyca i na koszt podatnika nie wiedzą ile brać. Mam nadzieję że te eldorado skończy się i stawki się urealnią

 

Przecież ci, co kupują PC to najbardziej dojni podatnicy. Płacą VAT, CIT, akcyzę, ZUS itd od PC, od pracy instalatora, serwisanta, od prądu do PC. Czemu nie mieliby sięgać do tej sakiewki, którą sami tak napełniają (w przeciwieństwie do tych, co palą swoim drewnem w swoim kominku przywiezionym za grosze z "zachodu" który je wyrzuca)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ci, co kupują PC to najbardziej dojni podatnicy. Płacą VAT, CIT, akcyzę, ZUS itd od PC, od pracy instalatora, serwisanta, od prądu do PC. Czemu nie mieliby sięgać do tej sakiewki, którą sami tak napełniają (w przeciwieństwie do tych, co palą swoim drewnem w swoim kominku przywiezionym za grosze z "zachodu" który je wyrzuca)?

Czyli kominek sam się zainstalował, nie trzeba go było kupić, podatku od gruntu (lasu) się nie płaci a kominiarz za Bóg zapłać na kontrolę i czyszczenie przychodzi? No ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kominek sam się zainstalował, nie trzeba go było kupić, podatku od gruntu (lasu) się nie płaci a kominiarz za Bóg zapłać na kontrolę i czyszczenie przychodzi? No ciekawe...

 

Podatek od lasu to... 72zł rocznie za hektar (stawka maksymalna). Można też dostać dofinasowanie do lasu - to dopiero. Płacisz 72zł a nawet 22K możesz dostać :)

Ale palić można i tym, co koło domu wyrośnie (albo rosło jeszcze przed budową).

Kominek mój sam zainstalowałem, kupiłem używany od prywatnego sprzedawcy więc podatku zero. Kominiarz 150-200zł (stawki serwisanta PC znacznie wyższe są). Wpływy do budżetu państwa homeopatyczne w porównaniu do tego, jak go zasila pompiarz.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monobloka też sam zainstalujesz a przeglądy do gwarancji możesz olać i sam czyścić. Czego to dowodzi?

Czyli grzejesz tylko kominkiem (a nie kablami jak gdzieś pisałeś), cwu masz z garnka z ogniska a nie z bojlera na prąd, siedzisz przy świeczce i prądu nie używasz, podatków za nieruchomości nie płacisz, w sklepie vatu też nie, a pensję dostajesz bez potrącenia podatków? Wiesz do czego piję? Do tego że każdy z nas płaci ogromne daniny na każdym kroku więc nie wydaje mi się żeby jeden czy drugi miał większe prawo do brania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monobloka też sam zainstalujesz a przeglądy do gwarancji możesz olać i sam czyścić. Czego to dowodzi?

 

Nie wiem, co (niby) udowodniłeś. Co chciałeś tym udowodnić?

 

Czyli grzejesz tylko kominkiem

 

Mieszasz różne tematy. Uważasz, że pompiarze nie mają prawa brać dopłat, bo to ciągnięcie kasy od (innych) podatników. Ja uważam, że to nieprawda - ciągną ze swoich podatków - i tych, co odprowadzają od samej PC, i od montażu, i od prądu do niej.

To, że ja nie dostałem dopłaty i czym grzeję czego ma dowodzić? Że powinienem dostać dopłatę na kable? To grosze. Nie widzę sensu ani ekonomicznego, ani ekologicznego.

 

Za to dopłaty do ogrzewającym ze współczynnikiem nakładu na energię nieodnawialną nie 2,5 (jak PC) a 0,2 czy 0,0 jak najbardziej powinny być. I to leży w interesie każdego podatnika przez wpływ na środowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...