Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Schody strychowe


Recommended Posts

Oświećcie mnie, jak montuje się schody strychowe w stropie jętkowym- pod jętkami czy miedzy jętkami. Mam strop jetkowy, pomiędzy jętkami 80 cm. Jeśli miałbym je montować(tradycyjne 120 x 70) między jętkami to będą rozkladac się w ....drzwi pokojowe żeby się rozłożyły w pełni. Jeśli chciałbym je rozkładać wzdłuż przedpokoju na piętrze to musialyby być montowane pod jętkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświećcie mnie, jak montuje się schody strychowe w stropie jętkowym- pod jętkami czy miedzy jętkami. Mam strop jetkowy, pomiędzy jętkami 80 cm. Jeśli miałbym je montować(tradycyjne 120 x 70) między jętkami to będą rozkladac się w ....drzwi pokojowe żeby się rozłożyły w pełni. Jeśli chciałbym je rozkładać wzdłuż przedpokoju na piętrze to musialyby być montowane pod jętkami.

 

Schody montuje się w zależności od poziomu sufitu. Mogą być zarówno podwieszone pod jętkami jak i pomiędzy nimi.

Strona rozkładania raczej jest jedna. Owe 80 cm w zależności od stromości raczej nie wystarczą lub będą na styk i podczas wędrowania nimi stwarzając wrażenie że głowa celuje w jętkę.

Jeżeli korytarz jest na tyle wąski to kierunek rozkładania można dobrać kierując się mniejszym złem, czyli w drzwiach lub w miejscu klatki schodowej o ile to dom z poddaszem lub właśnie w poprzek jętek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...