Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

wiolasz!

czy środek który opisujesz ma może postać błękitnych granulek? bo stosowałem w tym roku taki i był skuteczny. jezeli to ten to na szczęście psy i koty sąsiada żyją; proszę podaj jaką ma nazwę bądź jak wygląda środek którym zatruł się twój pies- psa nie mam ale dziecko tak i dreszcz mi przeszedł po karku.

 

Nie wiem jak sie nazywa ale coś jakby ślimax. Ale ja tego nie widziałam, pies już wszystko zwrócił jak ją znalazł maż.

 

co do trutki, poprzedni pies zdechł mi z objawami zatrucia w straszliwych męczarniach ... ale co było powodem zatrucia - nie wiem

 

brzoza, właśnie od tego samego zdechł pies sąsiada bo męczył sie przeokrutnie. Nasza meczyła sie ale szybko ja znaleźliśmy i zawieźliśmy do weta. Dlatego żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robiliście z pozostałymi po budowie paletami, mam tego troche w sumie zastępuje a ponoć można to gdzieś sprzedać, orientuje się ktoś gdzie i za ile można się tego pozbyć :D

 

Stół i ławy do siedzenia, na wiekszą ilość osób + buda dla psa + piaskownica+ mnóstwo innych drobnych rzeczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie, w końcu mamy internet w domku.

Ślimax na te obrzydliwe ślimaczyska działa tylko do trzeciego pokolenia, później się "gady" uodparniają. Ten środek jest bardzo toksyczny.

Słuchajcie, czy macie u siebie - ewentualnie, czy widzieliście - rozwiązanie - kotłownia w budynku gospodarczym obok domu? Bo wiecie, trochę przekombinowaliśmy, co tu dużo pisać - kotłownia za mała, żeby pomieścić wszystkie gadżety - więc może taniej wyjdzie piec na paliwo stałe z zasobnikiem i budynek obok domu? Chyba sama zgłupiałam już od tych wszystkich mądrości. trzeba by sobie stanąc obok i pomyśleć, może ktoś tak chłodnym okiem pomoże nam to wszystko przeliczyć? Człowiek tak chciałby mieć super wygodnie, a to niestety kosztuje...

W szczegółach to mamy legalett (pisałam chyba już o tym :wink: ) miał być na taki piec na drewno, ale w trakcie mąż się rozmyślił i miał być na gaz, (nawet mamy pozwolenie na budowę przyłącza) ale tuz przed zakupem kotła okazało się, że oprócz zasobnika z wodą bieżącą musi być bufor ciepła, który w naszej kotłowni nie bardzo chce się zmieścić :evil: (POza tym po co mam grzać dodatkowe 150 - 200 l wody????? tylko, żeby kocioł miał wystarczającą sprawność? przecież to też kosztuje,) a w całej instalacji CO jest 6 litrów wody - stąd problem. Ktoś mi podsunął kocioł z palnikiem modulowanym ale sprzedawca powiedział, że to się nie nadaje. Albo sprawię sobie najtańszy taki kocioł i sprawdzę jego żywotność, pod warunkiem, że zafundujemy sobie gaz.... Widzicie mętlik mamy totalny, a myślałam, że przed budową się przygotowałam na zadany temat... tylko wkleić sobie pozostaje motto Brzozy.... i popatrzeć za okno. Pozdrawiam Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Grupę Podkarpacką!!

 

Mamy pewien dylemat i liczymy na Waszą pomoc. W maju przyszłego roku przymierzamy się do rozpoczęcia budowy: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1254

W projekcie ściany przyjęte są jako gazobeton 24cm + styropian 12cm, my osobiście myśleliśmy o Ytong ale jesteśmy w tym temacie "zieloni". Zależy nam aby uzskać jak najbardziej optymalny współczynnik przenikania ciepła a jednocześnie przy racjonalnych kosztach. Nasz projektant namawia nas do Maxa +12cm styropian lub Porotherm 44 bez ocieplenia.

 

Liczymy na Waszą pomoc i z góry dziękujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no to mamy weekend za sobą; niestety pogoda nie dopisała ani do wypoczynku ani do pracy. jednak zanim zaczęło padać to udało się założyć przedłużenie komina i przyjąć dostawę węgla - kupiliśmy w Trzcianie. wczoraj znowu paliliśmy w c.o. -fajnie jak jest tak ciepło na budowie... . czekamy na kostkę, tzn. ekipę od jej układania bo kostka już jest. mamy nadzieję że ekipa nie wykpi się kolejna wymówką i że pogoda dopisze. w tym tygodniu jak dobrze pójdzie to będziemy mieli zamontowane trepy do schodów.

no i najważniejsze: zapadła decyzja co do terminu przeprowadzki: na kiedy zdążymy, ale tej zimy... :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

 

w pierwszym dniu zimy tego roku :evil: - nie mam nic przeciwko zimie ale nie w połowie października!!!!!

u mojego sąsiada w sadzie kosmicznie wyglądały jabłka na drzewkach spowitych śniegiem. oczywiście ekipa brukarzy nie dotarła bo czeka na poprawienie pogody. dotarł za to stolarz; niestety jak to na wsi- wyłączyli prond i przerwali nam robotę...- stolarz pojechał, a ja wybiałkowałem pom. gosp. i zmieniłem koła na zimowe -uwaga- we własnym garażu!- tak tak mili państwo po ostatnich porządkach udało się do połowy wjechać. :D

pozdrawiam z życzeniami poprawy pogody.

 

a mój syn rano jak zobaczył śnieg to zapytał przejęty: robimy dziś wigilię? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy ocieplać poddasze. Atak zimy wypędził nas z ogródka, gdzie robiliśmy ogrodzenie.

Jakieś wskazówki dotyczące wełny? Mamy krokwie na 18 cm. Planujemy 15 cm między krokwie i 10 pod nimi. Tylko te współczynniki przenikania ciepła mącą mi w głowie. Ratunku, ja chcę, żeby ktoś zadecydował za mnie!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytskich budujacych :)

na forum muratora trafilam juz kilka miesiecy temu ale na grupe podkarpacka dopiero w tym tygodniu a to tylko dla tego ze choroba mnie rozbroila i jestem uziemiona w domku na tydzien. Zmuszona do tej okolicznosci postanowilam sie zaglebic w forum i czytam z uwaga wasze posty i gromadze niezbedna wiedze, ktora postaram sie jak najlepiej wykorzystac prz budowie naszego domku.

my wybralismy projekt Atos z pracowni dobre domy i zalatwiamy papierki do pozwolenia na budowe. wszystkie mapki pozwolenia z elektrowni, gazowni... leza juz u architekta i czekamy az skonczy. Sadze ze na wiosne ruszymy z budowa i wtedy bede miala wiecej pytan. Poki co pozdrawiam wszytkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy ocieplać poddasze. Atak zimy wypędził nas z ogródka, gdzie robiliśmy ogrodzenie.

Jakieś wskazówki dotyczące wełny? Mamy krokwie na 18 cm. Planujemy 15 cm między krokwie i 10 pod nimi. Tylko te współczynniki przenikania ciepła mącą mi w głowie. Ratunku, ja chcę, żeby ktoś zadecydował za mnie!!!!!!!!!!

 

Ja kłade Rocwoola Megarock-wełna skalna. Miedzy krokwie 10 a na nie 15.

Pierwszą warstwe kładłem sam. Troche pyli, ale przynajmniej nie kłuje tak jak wełna szklana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo - działkę uzbrojoną kupiłeś ?

 

sporo osób chwali rosyjski węgiel http://katalog.pf.pl/Trzciana/w%C4%99giel-rosyjski-W9P0R10C-m09.html

 

co do trutki, poprzedni pies zdechł mi z objawami zatrucia w straszliwych męczarniach ... ale co było powodem zatrucia - nie wiem :(

 

a pogoda, musiała sie kiedys zmienić ...

na Pokarpaciu i tak mieliśmy lepszą niż w innych regionach

 

Brzoza - co do działki to uzbroić mają w przyszłym roku - narazie sprzedają teren żeby na uzbrojenie zarobić. 1 mln zł na inwestycję jest na ten terez co roku przez lat 5 tak więc jest nadzieja.

 

Co do rosyjskiego wegla - potwierdzam jego sprawnośc i kalorycznośc - z tego prostego względu iż jest to węgiel UKRAIŃSKI a nie rosyjski (zagłębie Donieckie) jakościowo (bo i czasowo powstawał w podobnym okresie (bodajże Kreda jak dobrze pamietam) co nasz. Tyle tylko że jest on znacznie głebiej niż u nas - poniżej 1800 tak więc jego zagazowanie jest przymknięte i wydobyty oprócz swojej budowy posiada sporo produktów ubocznych które wpływają na kalorycznośc właśnie.

Nie ma też opcji trafienia tam na węgiel wysokokosujący ropa jest tam odfiltrowywana od wieków tak więc zostaje samo mniamnuśne paliwo.

 

Dobra już się nie wymandrzam..:)

 

Pozdrawiam tej słonecznje zimy tej jesieni

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...