Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Sebastian!

Drzwi wypasiaste - baaardzo mi się podobają!. Mam nadzieję, że kiedyś ję zobaczę na własne me oczęta :lol:

 

Kobiety!

Na temat buntu dwulatka się nie wypowiem, bo mnie najzwyczajniej ominął był! I to nie raz, ani nie dwa razy... Za to mam jazdę z trzecioklasistką - zaczyna wkraczać w trudny wiek czy jaka cholera??

 

Stefciu zza wielkiej wody!

Coż... jeżeli Ci się nie podoba temat i sposób naszych wypowiedzi to...po prostu nas nie czytaj. Zdrowszy będziesz... I my pewnie też, bo chyba niejeden/-dna z nas się z letka zirytowała Twoim postem.

 

A my stoimy przed dylematem wyboru bramy garażowej - wstępny typ już mamy. I znowu przyjdzie wyłożyć trochę kasiurki.

A tu drewno do kominka jeszcze nie kupione :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

no to rozpętałem..... rzekę postów. Tych negatywnych i pozytywnych dot. mojej osoby. Cieszy mnie to, że są takie prawdziwe.

Co do forumowiczów to czytając dzisiejsze wątki wszystkich was kocham, natomiast przez ostatnie dni to faktycznie niepłodne były i z tą ta moja krytyka.

Przepraszam dotkniętych,

A dotkiętych proszę o troszeczkę wystopowaniem, bo przesada czasem....

pozdrawiam

wielki szaczuneczek dla Brzozy !

PS ja też buduję, av czytam od conajmniej roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta - niewiadoma jest - to oddaje wszystko :) :wink:

 

Co do kierbuda:

1. Są kierownicy z jajami za których pąłcisz i onio robia swoje (tych trza rezerwowac wcześniej) może juz na pocżatku zimy lub teraz. Wtedy kierbud zakasuje rekawki i w 1-3 miesięcy możesz już zasuwać z budową, masz wszystkie papiery - Taki kierbud niestety kosztuje - ale porównując z tańszymi odmianami - warto dąć kasę :)

 

2. jest tez kierbu tzw proforma -i tu wszystko robisz zsama - za kierbuda a ten bieże jakąs symboliczna złotówke z papierki - to może trwać i rok :)

 

3. Oraz róznego rodzaju dewiacje obu tych pozycji tu termin jest nie do okreslenia

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rozpętałem..... rzekę postów. Tych negatywnych i pozytywnych dot. mojej osoby. Cieszy mnie to, że są takie prawdziwe.

Co do forumowiczów to czytając dzisiejsze wątki wszystkich was kocham, natomiast przez ostatnie dni to faktycznie niepłodne były i z tą ta moja krytyka.

Przepraszam dotkniętych,

A dotkiętych proszę o troszeczkę wystopowaniem, bo przesada czasem....

pozdrawiam

wielki szaczuneczek dla Brzozy !

PS ja też buduję, av czytam od conajmniej roku.

 

Stefan - wiedziałem ze swój chłop jestes :D

Kazdy z nas ma takie czy inne dni jedne łatwiejsze drugie cięższe. Jak będzies zpotrzebował pomocy czy rady a także normalnego ludzkiego wygadania sie - damy radę :) Jes tu parę specjalistów od spraw wszelakich :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój fundament (powierzchnia parteru 120 m2):

 

wytyczenie (geodeta+materiał) 400,-

stal zbrojeniowa 2150,-

acrov 1850,-

beton 12200,-

izolacje 720,-

ocieplenie 1050,-

robocizna 7500,-

Fundament razem: 25870,-

Wszystko kupowane najtaniej, po sprawdzeniu w kilku miejscach.

 

Obsypanie fundamentu (wraz z cześciową niwelacją terenu):

ziemia 4100,-

piasek 530,-

koparko-ładowarka 750,-

Obsypanie razem: 5380,-

 

W którym banku nejlepiej wziąść kredyt (najlepiej z okresem karencji :lol: )?

 

Pozdrawiam

Jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te reszta tam za tymi parawanami -odezwijcie się a nie tylko czytacie :wink:

Sebo8877

Melduję się :wink:

 

Nasz domek wygląda powoli jak ... domek - co cieszy niezmiernie. :D Mamy już więźbę i rozglądamy się za piaskowcem na elewacje. Może podpowiecie gdzie można obejrzeć ładny piaskowiec?

Mam nadzieję, że pogoda się utrzyma zanim położymy dach.

 

W domu zaś - bunt czterolatka, bynajmniej nie jest to okres przejściowy :wink: Zadziwiające, do jakich rzeczy się można przyzwyczaić przy małym urwisie.

 

 

Pozdrawiam wszystkich budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich śledzę to forum od dłuższego czasu i wstyd mi za budowniczych z podkarpacia.

Forum muratora .... a tematy jakby nie o budowaniu, wywody jedynego eksperta, wzystkowiedzącego ??

Ludzie trochę samokrytyki i skromności.

 

 

Brzoza czy nie sadzisz że to forum jakoś takim dziwnym trafem powoli zamienia się w dyskusje 2-óch ludziów :) :wink:

 

Te reszta tam za tymi parawanami -odezwijcie się a nie tylko czytacie :wink:

 

1) Fajnie że większość ludzi Twojego pokroju wyjechało za granicę :lol:

2) Tu sa same wątki o budowaniu....chociażby o budowaniu relacji międzyludzkich

3) Brzoza i sebo8877 zawsze służą odpowiedziami na zadawane pytania

jeżeli tylko mają cokolwiek do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba!!

W ogóle nie jesteś złośliwy... Wcale, ale to wcale :p :lol: :D (pokrewna dusza się odezwała hehehehe)

Natomiast w temacie kabla nie pomogę - nie mam zielonego pojęcia. My robiliśmy to sami - tzn małż mój osobisty z naszym elektrykiem - moim kuzynem.

Wiola!

RS mieszka niedaleko Rzeszowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się moze też przywitam :) Co prawda nie buduję, przynajmniej nie dla siebie ale pomagam w budowaniu, a konkretniej przed budowaniem:) Chociaz w ramach nadzoru autorskiego to i w trakcie się zdarza :lol:

A jakby ktoś miał pytania związane z wnętrzami to z przyjemnością się udzielę :)

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS - mieszka w najpiekniejszej okolicy :wink:Okolice Tyczyna i Błażowej - ja równiez mam tę ogromną przyjemnośc tam się remontowąc - Zapraszamy wszystkich do budowania się w naszych okolicahc- działek jest jeszcze sporo :)

 

Rs -zdjęcia jak zawsze urocze. W przsyszłym tygodniu - ja idę na łowy z aparatem - trza też się pochwalić moimi widokami :) mam trochę widoczków z lata to tez Wam pokażę :)

 

Witamy cię serdecznei Oktogon :) czym się zajmujesz jeżeli chodzi o wnętrza. Potrzebna mi porada jak uszlachetnic i zbajerowąc mój projekt kuchni :) Może dasz się wykorzystać :) :wink:

 

Mr Kuba - widzę że się zbulwersiłeś :) tymi zarzutami stefana - odpuśc- nie warto :) charatać se nerwów :wink: Jezli chodzi o wykop - to możesz to zlecić Energetyce - jeżlei dobrze pamiętam koszt chyba cosik koło30-40 zł za mb ale podpowiem Ci że franek z pod sklepu (taki co lubi oliwić) zrobi Ci to za dzionek a zapąlcisz przez połowę albo i lepiej A kabel kup ziemny w hurt elektrycznej - AMPLI na Boja żeleńskiego w Rzeszowie - mają najlepsze ceny.

 

Jonasz- nic się nie stresuj - kazdy tak miała :0 Będzie jeszcze u ciebie pięknie i ślicznie

 

Pozdrawiam Was słonecznie i ciepło - lubię jak się rozkręcacie i dużo piszecie- nie trzeba tej grupy szukac Bóg Wie gdzie :wink:

 

Czy komuś cos przyweźć ze śląska ??? :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to ta okolica to ja też będę miała tak pieknie....moze...

sebo, Ty też gdzieś tam obok, mnie prawda?

 

na razie szukam murarzy i kierownika budowy na wiosne, bo mnie tu straszą, że nie zdążę... :-? jakbysciemnie poratowali choć jednym nr tel. do kierbud to kłaniałabym sie w pas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...