Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Tak jest mirku - bo kotły na paliwo stałe dodatkowo sdolniaki potrzebują te 300-400 cm

Ja mam komin 14x27 - radze sobie z hybrydsa bezproblemowo - a może kocioł na drewno i wegiel by Cie zainteresowal??

 

Sebo8877

 

 

Kotła jeszcze nie wybrałem, narazie chce się skupić na kominie - bo obojętnie jaki bym kupił to i tak muszę mieć dobry komin.

Chociaz zaczynam się zastanwiać czy tak łatwo znajdę takiego murarza akrobatę.

 

Znajdziesz znajdziesz-kwestia ceny - tak więc widze ze będize trzeba mrowąc- zalecam kanał 20x20

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tak jest mirku - bo kotły na paliwo stałe dodatkowo sdolniaki potrzebują te 300-400 cm

Ja mam komin 14x27 - radze sobie z hybrydsa bezproblemowo - a może kocioł na drewno i wegiel by Cie zainteresowal??

 

Sebo8877

 

 

Kotła jeszcze nie wybrałem, narazie chce się skupić na kominie - bo obojętnie jaki bym kupił to i tak muszę mieć dobry komin.

Chociaz zaczynam się zastanwiać czy tak łatwo znajdę takiego murarza akrobatę.

 

Znajdziesz znajdziesz-kwestia ceny - tak więc widze ze będize trzeba mrowąc- zalecam kanał 20x20

 

sebo8877

 

a jaki to układ cegieł jest zeby wyszło to 20x20

 

no a moze są jakieś pustaczki kominowe ( nie z systemowch kominów) z których się szybciej muruje i mają np. przekrój okrągły (niby lepszy jest)

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj se spokój z pustakimi kominowymi

 

Najlepszy materiął na komin to cegła pełna klasy min 15 murowan na pełną spoinę na zaprawie cementowej

Co do układu 20x20 to podpowiem murarzowi jakby nie wiedział

 

Cegła ma głowke i wozówke i ta wozówke w ściankach trzeba wykorzystac :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chopaki za odzew. Jakbyśta jeszcze o czymś sobie przypomnieli to chętnie poczytam.

 

Tigrermoth pisze, że popracował na budowie :wink:

Wg mnie to już nie jest budowa, to piękny dom!! Widziałam. :)

 

Tigrermoth dziękujemy bardzo za cierpliwe wyjaśnianie naszych wątpliwości. Dzięki wizycie u Ciebie sporo się dowiedzieliśmy, zwróciłeś nam uwagę, na rzeczy, o których w ogóle nie myślałam. Dom jest przestronny i świetnie doświetlony, o umiejscowieniu już kiedyś pisałam.

Jeszcze raz wielkie dzięki!

 

Beti czy udało Ci się znaleźć kamień na elewację taki jak szukałaś.

Widziałam, że w Polszcze ludzie kupują go dużo taniej, ale jak mają blisko kamieniołomy. Może jednak i u nas można taki znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgien!

 

Dumny mieszkaniec PODKARPACIA zabiera się za budowę.

Na razie to trochę mocno powiedziane. Ograniczony jestem... :wink: na razie do etapu planowania i przemyśliwań, ale założenie pierwsze - primo: mieć w miarę wszystko zaplanowane przed pierwszym wbiciem szpadla w glebę co by za dużym zaskoczeniem to całe przedsięwzięcie dla mnie nie było. 8)

 

I tu moje pierwsze pytanie do rodaków podkarpacian/-czan .. czy jakoś tak :) :

Czy ma ktoś może namiary na firmę produkującą wiązary dachowe z naszego regionu? No i jakie doświadczenia macie z tego typu więźbą?

 

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzibę pewnie tak, ale pod moim blokiem mają przedstawicielstwo. Weszłam przez przypadek, bo spodobały mi się okna i drzwi...Bardzo ładne, tylko chyba nie tanie...

 

Siedziba Vidoku i zakład okien drewnianych jest w Rudnej Małej.

Plastiki robią w Mielcu.

 

Co do okien, to jak patrzysz na ceny katalogowe to wydaje się drogo.

Ale nie sugeruj sie tym - na dzień dobry dają 20 % zniżki, potem zniżki promocyjne (np. niedlugo targi - rok temu było 5 % z targów ), 4 % za gotówkę itp. - wychodzi wtedy atrakcyjnie.

 

 

Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgien!

 

Dumny mieszkaniec PODKARPACIA zabiera się za budowę.

Na razie to trochę mocno powiedziane. Ograniczony jestem... :wink: na razie do etapu planowania i przemyśliwań, ale założenie pierwsze - primo: mieć w miarę wszystko zaplanowane przed pierwszym wbiciem szpadla w glebę co by za dużym zaskoczeniem to całe przedsięwzięcie dla mnie nie było. 8)

 

I tu moje pierwsze pytanie do rodaków podkarpacian/-czan .. czy jakoś tak :) :

Czy ma ktoś może namiary na firmę produkującą wiązary dachowe z naszego regionu? No i jakie doświadczenia macie z tego typu więźbą?

 

Z góry dzięki za info.

 

Morgien Voyteck Witaj na grupie - mam do czynienie (miałem bo już nie mieszkam u rodziców) z wiązarami drewnianymi. Konstrukcja bardzo udana ale dl apoddaszy nieużytkowych wentylowanych będź niewentylowanych. robi sie je z :o desek :o grubosci 2,5 cm. Całośc musi być przeliczona jako typowa kratownica w układzie zamknietym.

Co do cen wychodzi trochę taniej niż więźba a czy ktoś je u nas klepie na podkarpaciu - NIE wiem

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących!!

Jestem tu nowa, no a w sprawach budowlanych zielona :wink:

Mam nadzieje, że budowa wymarzonego domku ruszy w tym roku, choć wszystko sie jakoś opóźnia. Pierwsze geodeta coś namieszał i z miesiąca zrobiło sie dwa i pół, teraz decyzja o warunkach zabudowy opóźniona, bo jakaś urzędniczka zachorowała :evil:

Zdecydowalismy, ze nasz domek będzie z silikatów, ale to jeszcze nic pewnego

W zwiazku z tym, że kazdy z Was zapewne wie już wiecej niż ja prosze o odpowiedź na kilka pytań:

1. Mam działke "niby" rolną czy musze ja wyłączac z produkcji rolnej??

2. Czy macie jakiegos dobrego i dosć taniego kierownika budowy?

3. Co po warunkach?? Projekt a potem?? Znów geodeta i tyczenia??

 

Ps. Z góry dziękuje. Może były juz takie pytania, ale nie trafiłam na nie wiec pozwoliłam sobie na ich zadania :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krotkiej przerwie.

 

Mam kilka pytan do TIGERMOTHA a jezeli ktos jest z okolic Sanoka to moze tez mi odpowie. :D :D :D

Przeczytalam ostatnio troche wstecz to forum i zauwazylam ze jest tu kilka forumowiczOw z okolic Sanoka i nawet z Leska.

 

Do Tigermotha mam wielka prosbe potrzebuje namiarow do kilku ekip:

 

1. Kto robil Ci wylewki, juz te po chudziaku, ja planuje ogrzewanie podlogowe w caym domu wiec wylewki musza byc dobrze zrobione ale nie wiem czy ktos w okolicach Leska ma agregat do wylewek.

2.Gdzie kupowales caly system do co?Ja teraz czekam na wycene ze sklepu z Leska, Wod-Kan ale nie wiem nic o tym czy oni dobrze wszystko instaluja

Mysle co wybrac do co, jaki piec kondensacyjny na gaz moc 6-25kwh.

3.Jak wybrnales z tym projektem instalacji wewnetrznej gazowej ja tez bede musiala przez to przejsc.

4. takze przymiezam sie do drzwi z Pamoplastu bo okna mam juz stamtad, jakie sa Twoje?

5.Widzialam ze masz solary. Tez planuje solary , ktore maja wspoldzialac z piecem gazowym z zasobnikiem biwalentnym, Watt nie jest taki drogi jak na kolektory prozniwe ale zastanawiam sie co z jakoscia i niezawodnoscia?

 

Ogladalam Twoje zdjecia i widze ze Ty juz jestes bardzo blisko konca, dom wspanialy i chyba miejsce tez bo masz fajne widoki.

Jezeli znajdziesz ten moj post i cos odpiszesz to bedzie super.

Wyslalam te pytania do Ciebie na Priva.

 

Czekam tez na rady od znawcow i liderow tego forum jesli znajda chwile. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...