Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

chwilę nie pisałam ale czasem tak bywa.

Jeśli chodzi o okna to ja mam właśnie z firmy Dako pięciokomorowe na profilu veka (chyba tak to się pisze, ale już nie jestem pewna) barwione w masie, obustronny kolor złoty dąb. Mam również z tej firmy bramę garażową (segmentowa) i drzwi wejściowe.

I tak z okien jestem zadowolona nie ma problemu, brama garażowa również w porządku, ale drzwi wejściowe to po prostu koszmar. Serwis chyba był już u mnie z osiem razy. Ostatnio byli w styczniu zmieniali ramę i cosik im się uszczerbało, obiecali przyjechać po dwóch tygodniach a tu już marzec się zaczął. Pewnie znowu o mnie zapomnieli. Jak dzwonię to pan z Dako już nie odbiera ode mnie telefonów tylko musze się nagrywać. :evil:

 

Jak zaczynałam budowę, to jako wzorowa inwestorka kupiłam sobie tablicę budowlaną. A wszyscy w domu zaczęli się ze mnie śmiać, że chyba sobie ją na wychodku powieszę. No i jakoś tak wyszło, że trafiła na budowę, ale nie moją prywatną, tylko do firmy, w której pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... potrzebuje namiarow do kilku ekip:

 

1. Kto robil Ci wylewki, juz te po chudziaku, ja planuje ogrzewanie podlogowe w caym domu wiec wylewki musza byc dobrze zrobione ale nie wiem czy ktos w okolicach Leska ma agregat do wylewek.

...

napisz do EIMUNDA - chyba nikt inny nie ma tylu pochlebnych opinii na forum za wykonawstwo wylewek, co On ...

Dzięki wszystkim za powitanie. To bardzo miłe. Brzoza ja nigdy nie kryłem swojego pochodzenia. Nawet napisałem sobie dużymi literami "PODKARPACIE" :wink: :wink: ...
http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=quote&p=937399

 

witaj klami

 

 

3. Co po warunkach?? Projekt a potem?? Znów geodeta i tyczenia??

Podaję, mam nadzieję że kompletny ;), spis kolejności prac na budowie

Jesli macie jeszcze jakieś pomysły, bądź uwagi to się dopiszcie

 

HARMONOGRAM PRAC

 

DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA

wybór działki

wypis i wyrys z planu zagospodarowania

warunki zabudowy

projekt budowlany

badanie geotechniczne gruntu

umowa z gazownią

umowa z energetyką

umowa z MPWiK

sprawdzenie księgi wieczystej, ...

zakup działki

pozwolenie budowlane

wybór kierownika budowy

wybór ekipy budowlanej

 

STAN ZEROWY

zgłoszenie rozpoczęcia robót

usunięcie humusu

utwardzenie drogi

wytyczenie budynku

ustawienie sławojki

wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe ...

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=16256

co do wyłaczenia - wprawdzie nie wiem co to znaczy "działka niby rolna", ani jakie sa przedpisy co do budowy "siedliskowej" (dla rolników) - ale wydaje mi sie,

ze na potrzeby podatków działke trzeba odrolnic (czytaj zdjąc z niej niski podatek) i właczyc do terenów budowlanych (czytaj przy ...lic taki do niej taki podatek zeby zeby całe to towarzystwo w gminach, powiatach, urzedach wojewódzkich, sejmikach itd, które rozmnozyło sie po 4 wielkich (Buzkowych) reformach jak króliki - miało co do geby włożyc ...)

 

ciesze sie ze kolejni dzielni inwestorzy dołączaja do grupy - bo - swoja droga - dlaczego Wam miało by byc lepiej niz nam ... :roll:

 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, klami moze Ci sie przyda ten opis Andy01

Przytoczę swoją historię "odrolnienia", zakończoną wynikiem pozytywnym zresztą. Może komuś się przyda :)

W 2004 roku upatrzyłem sobie działkę pod budowę domku. 10 ar - rolna, klasa IIIa. Przeprowadziłem wywiad w Gminie i Starostwie Powiatowym.

Wywiedziawszy się co w trawie piszczy odnośnie możliwości budowy wymarzonego domku na tym skrawku ziemi, przystąpiłem do działania.

Namówiłem sprzedającego na podział całego areału (50 ar) na działki ok. 10 arowe. Partycypowałem w raz z jednym z „kupców” w kosztach podziału geodezyjnego (na trzech), z tym, że „moją działkę” 10 arową podzieliłem geodezyjnie na dwie 5 arowe.

Z powodu braku MPZP wystąpiłem do gminy o Decyzję o WZZ na jedną z tych „moich” 5 arowych „działek” i w terminie 2 tygodni ją otrzymałem. Szok !!!! (ale wcześniej 3 razy byłem u p. architekt)

Po otrzymaniu pozytywnej Decyzji o WZZ dla budowy budynku jednorodzinnego na tej „mojej” działce, kupiłem te dwie rolne 5 arowe działki (mają wspólna granicę).

W WZZ był zapis: „przed uzyskaniem pozwolenia na budowę należy wystąpić do Starostwa Powiatowego o ustalenie warunków wyłączenia gruntów z produkcji rolnej”.

No więc wystąpiłem do Wydziału Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Katastru w Starostwie Powiatowym o wydanie zezwolenia na wyłączenie z produkcji rolnej mojej 5 arowej działki sklasyfikowanej jako R-IIIa.

Decyzję pozytywną otrzymałem w ciągu miesiąca !!! :o :)

Na pewno pytacie się czy to możliwe i ile mnie to kosztowało.

Odpowiem wprost : nic ponad urzędowe opłaty, dogłębne studiowanie przepisów, czas przeznaczony na bieganie po urzędach i wykłócanie się z urzędnikami o swoje racje.

Nasuwają się pytania czemu dzieliłem działki na 5 arów ? 8) Odpowiedź poniżej:

 

USTAWA z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych

Dziennik Ustaw z 2004 r. Nr 121 poz. 1266

Art. 12a. Obowiązek uiszczenia należności i opłat rocznych, a w odniesieniu do gruntów leśnych również jednorazowego odszkodowania, o którym mowa w art. 12 ust. 1, nie dotyczy wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej lub leśnej na cele budownictwa mieszkaniowego:

1) do 0,05 ha w przypadku budynku jednorodzinnego;

2) do 0,02 ha, na każdy lokal mieszkalny, w przypadku budynku wielorodzinnego.

 

i to tylko pod jednym warunkiem:

 

Art. 14. 1. W razie wyłączania gruntów z produkcji, w decyzji o wyłączeniu, o której mowa w art. 11 ust. 1 i 2, można, po zasięgnięciu opinii wójta, nałożyć obowiązek zdjęcia oraz wykorzystania na cele poprawy wartości użytkowej gruntów próchnicznej warstwy gleby z gruntów rolnych klas I, II, IIIa, IIIb, III, IVa i IV oraz z torfowisk.

 

„Odrolnienie” całej 10 arowej działki kosztowałoby mnie przy tej klasie gruntu w sumie ok. 18 tyś PLN zgodnie z w/w ustawą. :roll:

temat - Jak odrolnić kawałek działki rolnej?

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=91949

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ratunek, by ten podatek sobie odpuścić. idź do gminy i powiedz, ze chcesz wydzierzawić od Państwa(bo tylko to sie liczy jak sie dowiedziałam) ziemię, ŁĄcznie ma być jej min. 1 ha. Wtedy jesteś rolnikiem. Ile za wydzierżawienie nie wiem, ale potem opłaty roczne niewielkie, raptem kilkadziesiąt złotych. W miedzyczasie kup ziemię rolną -najtańszą jaką sie da i juz jesteś na stałe rolnikiem...

 

W poniedziałek-wtorek powinnam wiedziec więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Napisałam "niby rolna", bo jak trzeba żeby była rolna to mówia, ze teraz takiego podziełu już nie ma. A jak nie trzeba to się okazuje rolną. No ale kto tych urzędasków zrozumie, byle papierków więcej. Mam nadzieje, ze mogę sobie tak odrolnić kawałek, bo za moje 16arów to bym się nie wypłaciła, a gdzie jescze dom.

Co do materiału z jakiego bedziemy budować to nawet musi być silikat, bo o czerwonej to mozna pomarzyć. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje BRZOZA za namiary na EIMUNDA. :D :D :D

 

Czytam sporo forum i wiem ze Eimund to specjalista od wylewek ale tez ze pracuje w Warszawie i okolicach.

Nawet dzisiaj czytajac czyjs dziennik budowy wiem ze w najblizszym czasie bedzie robil wylewki gdzies w Piasecznie.

 

Na razie zbieram wszystkie potrzebne namiary bo to wszystko bedzie mi potrzebne za kilka miesiecy a jak wiadomo to teraz trzeba wszystko i wszystkich zamawiac z duzym wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje BRZOZA za namiary na EIMUNDA. :D :D :D

 

di dzej - miło mi :D

 

no i wreszcie cos ruszyło

Małysz mistrzem swiata

"jasminum" moze byc filmem roku !!!

Nycz - wreszcie kapłan a nie agent - biskupem warszawskim

oby tak dalej ...

 

 

 

 

"no i co sie dziwisz ..."

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

 

z odrolniczaniem u mnie było tak - mam działkę 13 ar, poszedłem więc do geodety zaznaczył sobie kwadrat w którym ma być dom plus prostokąt na dojazd przerywaną linią w jakiejś tam skali, opisał to jako proponowany podział do wyłączenia z produkcji rolnej - 5 ar - skasował 350 zł i poszedłem z tym do starostwa..... i za tydzień dostałem decyzję o wyłączeniu z produkcji rolnej, z niepotwierdzonych źródeł wiem, że mogłem sobie to sam wrysować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ponownie

 

ale ruch się zrobił na Grupie, szczególnie witam nowych budowniczych

 

aldio masz świętą rację że to już nie jest budowa ale dom - jakoś ciężko mi się do tego przyzwyczaić. Pewnie o domu będę mówił jak się już wprowadzimy ale do tego jeszcze upłynie trochę czasu.

 

Miło mi jeśli mogłem Wam pomóc, zawsze jestem otwarty na pytania, można też do woli oglądać nasz dom.

 

 

djbobo namiary na ekipy wyślę Ci na priv.

 

pokrótce odpowiem na Twoje pytania, może jeszcze się coś komuś przyda.

 

Ad.2 C.O. robił mi zaprzyjaźniony instalator, on też robił zakupy tego co było potrzebne. ( w ELBO)

Piec gazowy jest zwykły jednofunkcyjny - to ma być tylko zasilanie rezerwowe, całość ogrzewania ma opierać się na drewnie i węglu. Piec Zębiec 25 KW.

 

Ad.3 Wszystko na priv lub osobiście. Nie chcę się za dużo rozpisywać. Po prostu musiałem zrobić projekt instalacji i uzyskać pozwolenie na budowę. Trochę to krócej trwa niż pozwolenie na budowę domu.

 

Ad.4 Okna też mam z Pamoplastu drewno mahoń, drzwi na razie mam tylko jedne - do kotłowni, robione u stolarza na Bykowcach. Miałem własny materiał a robocizna + wyposażenie (zamki, klamka, szyba) kosztowała 1560 zł.

Szukam drzwi wejściowych ale na razie brak funduszy aby je zamówić, w orbicie zainteresowań jest firma Pawełko.

 

Ad.5 Solary - temat rzeka, nie korzystam jeszcze z większej ilości ciepłej wody ale widzę że powinienem być zadowolony. Dzisiaj (sobota) było trochę słońca, 300 litrowy zasobnik został zagrzany do 40 st. C. Pewnie jeśli będę używał tej wody w ciągu dnia trzeba będzie dogrzewać ale już wiosną powinno być OK.

 

Wszyscy zachwalają moje widoki i powiem Wam że jest pięknie. Ale co będzie wiosną - zieleń lasów, łąk. Piękne widoki mnie czekają.

 

Co do mojej obietnicy - spełniam ją. Dołożyłem zdjęcia do mojego albumu "Prace wykończeniowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIGERMOTH baaaardzo dziekuje za odpwiedzi na moje pytania wiem ze ich bylo sporo, tym bardziej ze pewnie sporo masz teraz na glowie. :p

 

Przylacze gazowe to jest problem .

Nie dosyc ze musze zaplacic za przylacz ok. 4000 zl to jeszcze powiedzieli mi ze zrobia to za pol roku i wlasnie do tego czasu mam zalatwic projekt instalacji wewnterznej a to jest znowu duzo papierologii.

Mam powoli dosyc tych wszystkich pozwolen. wnioskow itd.

 

Co do tych solarow to tez myslalam nad prozniowymi ale czytajac opinie na forum to dalej nie moge sie zdecydowac czy jednak nie beda to Hewalexy plaskie.

Zycze powodzenia przy dalszych pracach wykonczeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuję spot na targach w Rzeszowie...

 

spot i co sie dziwisz ...

 

 

P.S. Ja zwożę już pustaki na działkę...budujemy nowy dom....

bardzo dobry pomysł z tym spotem !:)

ciesze sie Mr_Kuba ze ruszyło !

 

 

dzis niestety o poranku smutna wiadomośc mnie poruszyła

zmarł Tadeusz Nalepa, król bluesa, który z Rzeszowem był mocno związany

urodził sie w Zgłobniu, grał w rzeszowskich knajpach m. in. Parkowa ( która chyba później zmieniła nazwe na Cristal ...)

cwiczył z zespołem Blackout w klubie Łacznościowiec (poczta głowna przy Moniuszki)

tu powstały przeboje "Anna", "Julia", "Te bomby lecą na nasz dom" (po tym jak amerykanie napadli na Wietnam)

 

http://music.tet.pl/breakout/breakout.jpgBreakout 1969 - od lewej: Józef Hajdasz, Michał Muzolf, Mira Kubasińska i Tadeusz Nalepa

 

Tadeusz Nalepa - To mój blues

 

Żegnaj mała

Że mnie rzucisz dobrze wiem

Żegnaj mała

Może jutro jest tym dniem

To nie było trudne, czuję chłód

Już cię nie zobaczę, tu zostawiam list

To mój blues

 

Żegnaj mała

Już odchodzę w otchłań snu

Żegnaj mała

To dla ciebie jest ten blues

Nic nie mogłem dać ci prawie nic

Pozostaną nasze smutne dawne dni

I ten list

 

Żegnaj mała

Żegnaj mała jestem tam

Żegnaj mała

Z aniołami dzisiaj gram

Cóż innego mogłem zrobić cóż

Słuchaj, to dla ciebie z aniołami gram

Ten swój blues

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...