Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

no własnie

Dzięki za komentarz. Bo nie wiem czy pamiętasz zasięgałem u Ciebie opini na temat stropu. A tu taki rzeczy :o ....w Muratorze :o ........

tak - pamietam Mac Iek

i moze to pora na wyciagniecie wniosków

monolit nie jest zły - tylko nie ma po co ładowac kasy w gruby strop, kiedy na niego i tak połozy sie styropian ...

moze lepiej podzielic taki strop gęsciej belkami, podciagami i zebrami (które wystawac moga w góre) i beda miały głowna role konstrukcyjną ...a pocienic strop i nie ładowac w niego tyle stali ...

Tak mądrze o tym mówisz, tyle że te informacje bardziej dla mojego wykonawcy niż dla mnie. Niestety przy mojej wiedzy budowlanej i umiejętnościach z tego zakresu :( jestem zdany na umięjętności wykonawcy. Ale jestem optymistą (chyba jeszcze za mało doświadczyłem tej budowy :wink: ) i myślę, że będzie OK. Teoretycznie tak może być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Morgien!

 

Dumny mieszkaniec PODKARPACIA zabiera się za budowę. (...)

Czy ma ktoś może namiary na firmę produkującą wiązary dachowe z naszego regionu? No i jakie doświadczenia macie z tego typu więźbą?

Z góry dzięki za info.

Oooo no i następny krajan się pokazał 8) - przyznaj się, gdzie masz działkę?

Bo tak na ucho powiem Ci, że my też mieszkamy (już mieszkamy!) w Łańcucie.

Co do wiązarów - nie mam bladego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Aukstyczności stropów pisałem na poprzedniej- może 2- wie strony wcześniej.

 

To co napisała ta Pani w Mutatorze to śmiech na sali.... :-?

 

Tak nie bardzo mie sie chce wierzyć że przy rozpiętościa do 6m strop monolityczny wyjdzie drożej od gestożebrowego .

 

Do 6 m rozpietości monolit nie będize miał więcej niz 9-10 cm.

 

Podejrzxewam i gwarantuje wam ż ena kazdy zarówno monolityczny jaki gestozebrowy i tak i tak zrobicie wylewkę na styropianie.... dlaczego???

Bo kazdy goły bedzie dudaniał :) :wink: :D

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę Mac Iek :D

 

U mnie po trzech dniach od posadzenia róża sie już zieleni, aż serce boli że ograniczona jest tylko do donicy. Ale obiecałam już niedługo ją wysadzic na wolność.. :D

Nie mam tam jeszcze roślinek (poza trawką i chwastami oczywiście) i myślałem bardziej o kopaniu "wyczynowym" - np. wykopałbym dziurę pod fundament i zrobiłbym niespodziankę mojemu wykonawcy :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

 

Sąsiad upierdliwiec zgłosił do nadzoru budowlanego to, że postawiłem garaż blaszany na swojej działce za blisko ogrodzenia jego działki - ok. 20cm.

Nie wiem kto ma rację bo sie na tym nie znam i:

- sąsiad mówi że wszystkie takie budowle MUSZĄ być w odległości 3m od granicy działki

- mój Kierbud mówi że to obiekt tymczasowy i może tam stać.

Nie bardzo ufam mojemu Kierbudowi bo już nie raz sie na nim zawiodłem ale tak bardzo chcę aby miał rację!!!

Dodam że działka jest pochyła i blaszaka ustawiłem na betonowych płytach drogowych i przeniesienie go jest nieco skomplikowane choć wykonalne. Ważniejsze jest to że pierwszą utarczkę z chorym sąsiadem pasuje wygrać.

Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

 

Sąsiad upierdliwiec zgłosił do nadzoru budowlanego to, że postawiłem garaż blaszany na swojej działce za blisko ogrodzenia jego działki - ok. 20cm.

Nie wiem kto ma rację bo sie na tym nie znam i:

- sąsiad mówi że wszystkie takie budowle MUSZĄ być w odległości 3m od granicy działki

- mój Kierbud mówi że to obiekt tymczasowy i może tam stać.

Nie bardzo ufam mojemu Kierbudowi bo już nie raz sie na nim zawiodłem ale tak bardzo chcę aby miał rację!!!

Dodam że działka jest pochyła i blaszaka ustawiłem na betonowych płytach drogowych i przeniesienie go jest nieco skomplikowane choć wykonalne. Ważniejsze jest to że pierwszą utarczkę z chorym sąsiadem pasuje wygrać.

Pomóżcie proszę.

 

Nie strasz :o .....mój stoi metr od granicy...........

Fajny sąsiad, jednego też mam takiego albo gorszego ale od "jego" ogrodzenia stronie jak najdalej. A ten Twój to tak od razu poszedł do PINB czy wcześniej zwracał Ci uwagę? 3 metry zgoda ale chyba nie w przypadku takiego garażu tymczasowego..... Z drugiej strony jak od razu poszedł z tym do nadzoru to musi jakiś papier na to mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Twój to tak od razu poszedł do PINB czy wcześniej zwracał Ci uwagę? 3 metry zgoda ale chyba nie w przypadku takiego garażu tymczasowego..... Z drugiej strony jak od razu poszedł z tym do nadzoru to musi jakiś papier na to mieć.

 

Uwagę mi zwracał ale ja mając na uwagę że przyp....lał się już do wszystkich dookoła nie wdawałem się z nim kompletnie w dyskusję. No i jeszcze ten mój Kierbud powalony mi nagadał że on nie ma racji to cwaniakowałem. ;)

Ale teraz czytam że sąsiad może mieć rację... :( Ale nadal nie wiem na 100%. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...