Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Di Dzej

łatwiej sie operuje ceną za mb ... czy mam rozumiec ze proponujesz cene 300 - 400 zł/mb?

bo z balustradami jest podobnie jak z bukietami kwiatów

chcesz bukiet za 100 zł to taki zrobi bukieciarka

chcesz za 50 tez zrobi

chcesz za 2 - 5 zł -tez dostaniesz tulipana z wstazeczka ...

dojazd to trasa do 50 km - mysle ze nie jest to kluczowa kwestia - przy takim temacie jak Twój ...

ten slusarz moze Ci zrobic w chromoniklu, ocynkowana, malowana jakims hemaraitem czy epoksydowana

Ty ustalasz zasady a on sie dostosowuje

dodam ze jest to rasowy slusarz mogacy zrobic dowolna technika i dowolny wzór

(chyba... :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Widzialam ceny na internecie nawet 500zl za m/b, ale od razu je odrzucilam.

Myslalam raczej o cenach 100-300zl za m/b, bo tych metrow to jeszcze nie jestem pewna, nie mierzylam w domu tylko z projektu je wzielam.

 

Moje balkony sa takie wylane jak sie robi przy plycie, dlatego mysle teraz o balustradzie zeby ja przymocowac do balkonu a na to dac warstwe styropianu i wylewki, zeby te balustrady sie dobrze trzymaly.

Musze nadrobic czyms te balkony bo jak dam styropian i wylewki do wnterza domu to balkon bedzie nizszy 20 cm.

Wiec bede potrzebowac tych balustrad gdzies za2 miesiace bo najpierw musze zrobic centralne, po nich wylewki i balkony.

Jezeli pisze bzdury to prosze sie nie smiac nie jestem fachowcem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... balkon bedzie nizszy 20 cm.

Wiec bede potrzebowac tych balustrad gdzies za2 miesiace bo najpierw musze zrobic centralne, po nich wylewki i balkony.

Jezeli pisze bzdury to prosze sie nie smiac nie jestem fachowcem. :wink:

ja starałbym sie zrobic wylewki w domu i na balkonach razem ... w tym samym czasie

co do róznicy 20 cm ... jesli dołozysz do istniejącej grubości balkonu (ok 10 cm) jeszcze 20 cm - bedzie to wygladało ... nad wyraz solidnie ...

a swoja droga ciekawe czy to projektant zawalił (i jeszcze niejeden to bedzie przechodził kto kupi ten projekt ...) czy kierownik budowy i szef ekipy (w jednej osobie)

 

OK, zapytam slusarza jak on to widzi - i odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie tez chce zrobic od razu wylewki wewnatz domu i balkony przy okazji.

Co do projektu :evil: :evil: :evil: to jest do du... :x :x

 

Ale na pewno zawinil tez wykonawca bo powinien pomyslec o tym zeby cos zrobic z tym balkonem gdy robil plyte, bo przeciez wiadomo ze w srodku na plyte idzie warstwa styropianu i na to wylewka.

B ede miec podlogowke w calym domu i wiec te warstwy beda troche grubsze niz normalnie ale o tym wykonawca wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

djbobo dzięki za info, oczywiście już sporo czytałem o projekcie LIBRA bo taki defacto chyba już pozostanie (żonci bardzo się podoba i nie chce słyszeć o żadnym innym),

PROMETEUSZ jest faktycznie większy i pewno droższy, choć na Naszej działce lepiej by się prezentował...ale cóż, nie wszytsko można mieć w zyciu :-?

 

dzięki brzoza część podesłanych linków już znam, kilka godzin zeszło mi na czytaniu wypocin innych userów - wartało, bo wiem "teoretycznie" jak to wszystko wygląda w projekcie, ból jednak że nie widziałem w realu tego projektu - jest w Lublinie i Biłgoraju, ale to szmat drogi, choć może trzeba będzie i tam jechać - zobaczymy...

 

Obecnie jesteśmy na etapie gromadzenia dokumentacji, ustalania dróg, mapek, przyłączy itp.

 

Dziś odwiedzilismy Rzeszowskie Targi Budowlane i do domciu ptrzywieźliśmy stertę folderów i ulotek - jest co czytać i przeglądać... Spedziliśmy na Podpromiu 4 godziny, zaoferowano nam co najmiej 4 różne, najlepsze typy ogrzewania (każdy twierdził iż jego najlepsze :D ), 13 rodzajów dachówek, balch itd. itp. :D

 

Jak dobrze pójdzie to wystartujemy jesienią 2007, a mury i dach pociągniemy w 2008 do stanu zamkniętego. Dalej to już czas pokaże, jak będzie kasa to będzie i postęp w realizajach ;-), czefo Wam i sobie szczerze życzę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje ! Tomku - uciekłes przed zmiana pogody dosłownie pare godzin przed

juz leje i wieje :evil:

to teraz z Mac_G bedziecie sobie w spokoju czytac foldery z wystawy ...:)

Co do projektu :evil: :evil: :evil: to jest do du... :x :x

Di dzej to projekt typowy i mozna go zobaczyc w internecie, czy indywidualny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

djbobo dlaczego szukasz tak daleko ślusarza od balustrad. Duża firma jest w Zagórzu - JAFLO przy wyjeździe z Zagórza na Tarnawę po lewej stronie za torami. Drugi znany mi ślusarz jest w Stefkowej. Jadąc w kierunku Ustrzyk Dolnych po lewej stronie ma wystawione kilka wzorów.

 

Ja już robiłem rozeznanie w temacie ale było to jesienią nie wiem co dzieje się teraz z cenami stali.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się załamać :evil: !!!

 

Tynkarz mnie wystawił :x .

 

Rezerwowałam gościa w grudniu - żeby nie było problemów na wiosnę i co - On juz tynków nie robi.

Q...wa mógł facet chociaż zadzwonić, jak tylko ekipa mu się rozwaliła, a nie zostawił mnie z ręką w nocniku.

 

Pod koniec marca lub pierwszy tydzień kwietnia miałm zrobić tynki, inne ekipy w kolejności poumawiane

RATUJCIE!!!

Potrzebuję namiarów na tynkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Beti_ - wszedzie robisz wylewki przed tynkami ? czy tylko w niektórych pomieszczeniach ?

jak grubo kładziesz styropian ?

jaka grubośc wylewki ?

czy na styropian dajesz jeszcze jedna folia ?

 

AGA - tynki to jedna z najcięższych i najniewdzięczniejszych prac na budowie ...

ludzie z tynkarzy przebranzawiają sie dzis na płytkarzy, murarzy, a nawet wola robic nagrobki ...

dokładność jaka wymagali inwestorzy - nie szła w parze z płacą za te prace ...

kiedys inwestorzy doceniali najciezej pracujących choćby ciepłym dobrym obiadem i bułka na śniadanie, kompotem, kawą czy piwem i jakąs flaszka na wichowe ...

dzis wymaga sie wyłacznie jakości (a czesto łatania jeszcze po innych ... po murarzu który z winy bloczków czy własnej wymurował krzywo sciane, po elektryku który uznał ze bruzd nie bedzie po sobie łatał, bo tynkarz to zrobi gratis, a to parapety "przy okazji" obsadzi, a to futryne a to drzwiczki wyciorowe w kominie a to kratke wentylacyją itd ...itp ) - dlatego nie dziwie sie ze ludzie odchodza z zawodu ...

moze inni forumowicze mają namiary na dobrych, solidnych i tanich i Ci podpowiedza ...

ja nie znam takich ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, duzo osob sie odzywa bo jest sobota i kazdy lapie oddech po zajetym tygodniu.

 

Tigermoth nie wiedzialam ze slusarze sa tak blisko bo namiary szukam na internecie, a Ci z naszych okolic sie nie oglaszaja w sieci.

Stefkowa czy Zagorz to rzeczywiscie bardzo blisko dla mnie.

 

BRZOZA , moj projekt jest typowy ale 3 lata temu placilam za niego 4000zl, wiec pewnie byl w cenie indywidualnego. Teraz zaluje ze go wybralismy bo okazal sie nie tylko niedokladny , nie uzyskalismy zgody na zmiany w projekcie i wspolpraca z tymi architektami nie podobala mi sie. Adaptacje projektu robill inny architekt z Sanoka, a projekt dostalismy poczta z W-WY.

 

Ten dom ma nam sluzyc nie tylko do mieszkania, chcemy latem wynajmowac pokoje dla turystow dlatego to wszystko jest bardziej skomplikowane i drozsze. Niestety oboje z mezem nie mamy zbyt duzo perespektyw w Bieszczadach dlatego zdecydowalismy sie na cos takiego.

Poza tym zajmuje sie 10miesiecznym synkiem wiec na razie zadnej kariery nie robie.

 

Podziwiam Beti jest bardzo zdeterminowana mimo ze studiuje, opiekuje sie dzieckiem to jeszcze czuwa nad budowa domu. Czytalam dziennik bardzo przydaja sie ceny ktore tam podaje. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moj projekt jest typowy ale 3 lata temu placilam za niego 4000zl, wiec pewnie byl w cenie indywidualnego. Teraz zaluje ze go wybralismy bo okazal sie nie tylko niedokladny , nie uzyskalismy zgody na zmiany w projekcie i wspolpraca z tymi architektami nie podobala mi sie. Adaptacje projektu robill inny architekt z Sanoka, a projekt dostalismy poczta z W-WY.

 

Ten dom ma nam sluzyc nie tylko do mieszkania, chcemy latem wynajmowac pokoje dla turystow dlatego to wszystko jest bardziej skomplikowane i drozsze...

Ja robilam projekt pod taka dzialalnosc,indywidualny.Ile pokoikow masz na dzialalnosc?Moj projekt wyladowal w...koszu :( .Niestety najpierw za niego zaplacilam :( .Szkoda,ze nie wiedzialam,ze takiego potrzebujesz -moze by Ci zapasowal :) .Tez byl beznadziejnie niedorobiony ,ale skoro ten co masz tez nie jest dobry :) .Tem moj przynajmniej mialabys za darmo.

Co do balustrad,to kup gazete"anonse" tam tez jest kilka ogloszen o producentach balustrad.W naszych okolicach zeczywiscie nie wszyscy oglaszaja sie w internecie,ale w lokalnych gazetkach jest tych ogloszen sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA - tynki to jedna z najcięższych i najniewdzięczniejszych prac na budowie ...

ludzie z tynkarzy przebranżawiają sie dzis na płytkarzy, murarzy, a nawet wola robic nagrobki ...

dokładność jaka wymagali inwestorzy - nie szła w parze z płacą za te prace ...

kiedys inwestorzy doceniali najciezej pracujących choćby ciepłym dobrym obiadem i bułka na śniadanie, kompotem, kawą czy piwem i jakąs flaszka na wichowe ...

dzis wymaga sie wyłacznie jakości (a czesto łatania jeszcze po innych ... po murarzu który z winy bloczków czy własnej wymurował krzywo sciane, po elektryku który uznał ze bruzd nie bedzie po sobie łatał, bo tynkarz to zrobi gratis, a to parapety "przy okazji" obsadzi, a to futryne a to drzwiczki wyciorowe w kominie a to kratke wentylacyją itd ...itp ) - dlatego nie dziwie sie ze ludzie odchodza z zawodu ...

moze inni forumowicze mają namiary na dobrych, solidnych i tanich i Ci podpowiedza ...

ja nie znam takich ...

 

Brzoza dobrze rozumiem, że jest to bardzo ciężka praca, ale jak ktoś zobowiązuje się do wykonania czegoś, a później wystawia i nawet nie informuje to chyba jednak jest coś nie tak i to nie jest moja wina, ja rezerwowałam w grudniu i nie było problemu.

Piszesz troszke tak jakby z przekąsem o śniadańkach, obiadkach itd., - tak było jak się budowało przy domu rodzinnym. Czy wyobrażasz sobie, gotowanie na budowie, albo wożenia parenaście kilometrów garów z ciepłym jedzonkiem - bo ja nie. Nie mniej jednak, u mnie na budowie jest zawsze herbata, kawa, zimne napoje lub woda mineralna, a jak robota dobrze idzie to i piwo, a na końcu i wódeczka.

Jakości wymagam na tyle co się znam na tym, ale płace tyle ile było ustalone, nie robię uników, bo wiem dobrze, że ktoś czeka na te pieniądze.

W tej chwili dobrzy, solidni i tani są zajęci i rezerwacje mają najwcześniej na sierpień, a zwracając się do forumowiczów z prośbą o pomoc w namiarach na tynkarzy myślałam, że może są jeszcze tacy co mają wolne terminy, bo musze te tynki mieć na kwiecień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farida wybralismy z mezem projekt domu jednorodzinnego ale taki zeby mozna go troche przerobic do naszych celow. To dalo sie zrobic w trakcie budowy. Dom ma 300m/kw, parter ma byc dla nas przeznaczony a na pietrze jest 6 pokoi kazdy z mala lazienka . Teraz jestesmy juz na etapie wykonczen, ale najpierw chcemy wykonczyc gore i moze w przyszlym roku

to sie uda.

W calym domu chcemy podlogowke ale jak na razie dostalismy jedna oferte na 45000zl za caly system do co, troche drogo bo do tego jeszcze trzeba nam styropian no i potem wylewki.

 

Tak w ogole to chcemy dom wykonczyc dosyc tanio, niedroga ale ladna terakota a na gorze wykladzina i panele. Czytam czesto na forum o kosztach wykonczen i czasami to az sie dziwie ze ktos wydaje 100zl czy 300zl za metr terakoty czy parkietu. Dla mnie to za duze pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djbobo Jaflo ma swoją stronę w internecie http://www.jaflo.pl/ można obejrzeć kilka realizacji. Więcej bezpośrednio u właściciela, kilkaset zdjęć i różnych wzorów.

 

AGA44 ciężko będzie Ci znaleźć ekipę w tak krótkim czasie ale powiedz jakie tynki chcesz: to mają być gipsowe z agregatu czy cementowo-wapienne (ręczne czy też z agregatu).

Na priv podam Ci namiary na ekipę która robiła u mnie. Nie miałem do nich zastrzeżeń ale nie wiem jak jest na innych ich budowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA mozna miec pretensje go gościa, ze Cie nie poinformował o rozleceniu sie jego ekipy (ele jak znam zycie - to kazdy kto budował przechodził przez tego typu przypadki n i e j e d n o k r o t n i e ...:()

oczywiscie wspołczuje

Piszesz troszke tak jakby z przekąsem o śniadańkach, obiadkach itd., - tak było jak się budowało przy domu rodzinnym...

starałem sie naswietlic zjawisko "dlaczego tynkarze odchodza od zawodu" ale widac mi nie wyszło ... :(

spróbuje jeszcze inaczej

człowiek tynkujacy przerzuca prawą ręka tony zaprawy dziennie ...

moze zerwac ściegna w kazdej chwili, od wapna i cementu(chrom) naskórek dłoni przezarty czesto do zywego ciała (oni pracuja na ogół bez rękawic) , zachlapane oczy (wapnem piaskiem), tynkując sufit patrzy w góre i cofając sie po rusztowaniu narazony jest na ciagłe podkniecia upadki

to zawód niezwykle kontuzjogenny

co do posiłków

czesto w poblizu budowy nie ma nawet sklepu zeby kupic sobie cos do jedzenia ...

pracując non stop w takich warunkach: zima - lato, marzec - maj, swiatek - piatek itd człowiek musiałby byc z zelaza aby temu sprostac ...

wiec Ci ludzie - kiedy wezma wypłate czesto odreagowuja

liża rany (goją rece, oczy, połamane zebra itp)

porzucaja na jakiś czas i ida w tango ...

albo zmieniaja zawód na łatwiejszy i bardziej popłatny

 

dlatego obiecywanie (jak rozumiem przez szefa tej ekipy ) Tobie , ze ten tynkarz(e) będzie sprawny w marcu, kwietniu - jest często na wyrost ...

takie obietnice trzeba traktowac z przymrózeniem oka ...

 

Di Dzej - dziekuje za te wyjasnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza!

Pewnie i masz rację pisząc o zawodzie tynkarza.

Co nie zmienia faktu, że Agnieszka ma rację - jeżeli ktoś się czegoś podejmuje i za jakiś czas okazuje się, że jednak się z obietnicy nie wywiąże - powinien powiadomić o tym fakcie "zleceniodawcę".

A niestety ci nasi "budowlańcy" mają nas - inwestorów - w głębokim poważaniu. Jak nie ten jeleń - to trafi się inny i już. Nie liczą się z nami w ogóle, wydaje się im, że są bóstwami jakimiś.

A co do jedzenia na budowie... Przepraszam, a czy Tobie Twój pracodawca serwuje śniadanka albo inne posiłki? A czy go to obchodzi czy Ty sobie weźmiesz jedzonko z domu bo koło Twojej pracy nie ma sklepu?? Nie zgadzam się z Tobą Brzoza i już!

My tak samo jak Agnieszka zapwenialiśmy mineralną, herbatę, kawę, cukier, czajnik. Ale reszta zdecydowanie leżała po stronie wykonawców.

 

P.S. Właśnie zauważyłam, że to jest mój 1000 post na tym forum! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje Baru ! - za 1000 postów :D

 

co do obiadków ...napisałem "kiedys dawano" (zgadzamy sie co do tego , ze kiedyś tak było ?) w sensie ze kiedys tynkarz miał dodatkowa ekstra gratyfikacja za ciezka praca ... nikt tego nie nakazywał

i tego sie od płacy nie odliczało ... ale stwarzało jakąś atmosfere

i podstawe rekompensaty za czynnosci dodatkowe które tynkarz tez kiedys robił gratis

( a to obsadził puszki po elektryku, a to podmurował szychte cegieł w oknie i zamurował bruzdy po wod - kaniarzach, a to obsadził futryne a to zasłonił okna folią ... itp - a są to czynności dodatkowe za które mogł kasowac inwestora ...)

dzis obiadków sie nie praktykuje ... ale i tynkarze przekalkulowali ze pewne czynnosci robili za darmo ...

po co ma sobie zrywac sciegna ...

ułozy jeden m2 płytek - lzejsza praca a jaka różnica w cenie (w stosunku do 1 m2 tynku sufitu) ?

za te pieniazki (bez łaski) kupi sobie 2 - 3 obiadki, zamiast zarobic na 1 skromniutki na tynkach ...

 

dlatego tak trudno tynkarzy znaleźć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...