Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

brzoza

te wylewki nie są docelowe

robiłam tylko te pierwsze na piasku ( tzw ślepe chyba :oops: )

Jak pewnie pamiętasz to pod połową domu mam piwnice więc tam miałam pierwszą wylewkę z głowy a druga połowa sobie czekała spokojnie do teraz

ta pierwsza wylewka wczorajsza ma 5cm, później będzie 5cm styropianu i docelowej wylewki także 5cm

tam gdzie będzie podłogówka będzie też folia na styropianie, ale nigdzie indziej jej nie będzie

Zastanawiamy się jednak czy pod styropian dać folie czy papę na lepiku

djbobo

dziękuje bardzo za takie pochwały, ale największe pochwały na pewno należą się mojemu mężowi, to on jest siłą tej budowy, ja pewnie przeważnie sercem, ponieważ ostatnio mało czasu spędzam na budowie, jakoś instalacje mniej mnie interesują :wink: teraz czekam na tynki :)

AGA44

spytam mojego tynkarza, mam namiary na jeszcze jednego ale muszę teścia o niego spytać

Jeśli chodzi o te obiadki Brzoza :wink: to u nas umówiliśmy się z naszym tynkarzem na obiady, ale płacimy mu 7zł za metr i mamy budowę po drugiej stronie ulicy więc problemów z dowozem brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja już po targach...

 

Sebo, mam pytanko do Ciebie: na jakim etapie powinnam wiedzieć, jaką chcę oczyszczalnię? Chodzi mi o te wszystkie rury i planowanie na działce...

 

Guten Morgen :D

 

Co do Posia musisz miec po 1-sze w WZ napisane jaki rodzaj gdzie i jak odprowadzac ścieki. np - zbiornik bezodpływowy lub przydmową oczyyszczalnia ścieków. Jeżeli masz napisane takie ustrojstwo to jesteś w domu - robisz i kwity oddajesz po zakończeniu budowy - jeżeli nie masz owego wpisu musisz wnieść zmianę w warunkach zabudowy by ten zapis zaistniał inaczej doopa....

 

Co do dyskusji na temat tynkarzy... poweim krótko - zawód ciężki, mnie też wystawił (poszedł na inna budowę - dali mu lepszą cenę) - tynkowałem sam - bo nie było szans na zanleżienie kogoś - a jeżeli już ktos się znalazł - to walił taką ceną że mi szczenka opadała.

 

Tomuś - gratulejszyn z okazji wylania- tee a dzie flaszka?????

 

Baru - cieszę się że po 1000-kroć jesteś z nami :)

 

Pytanie do wszystkich - zwrot Vat za 2006 trzeba wykonac do końca marca - czy można poźniej- czekam jeszcze na parę faktur ????

 

Sebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo, odnośnie WZ to już wiem że nie trzeba nic takiego. W trakcie budowy dopisuje się tylko taki wniosek i już.

Chodzi mi o inną rzecz bo nie wiem czy dobrze myślę: przed zalaniem fumdamentów już muszę wiedzieć w którym miejscu bo przecież będą przez ściany fundamentów przechodzić rury, prawda? Na dodatek mając studnie w zamierzeniu, trzeba zachować odpowiednie odległosci.

 

Co do podatków to chciałabym pomóc ale nic nie wiem, ja humanistka jestem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie do wszystkich - zwrot Vat za 2006 trzeba wykonac do końca marca - czy można poźniej- czekam jeszcze na parę faktur ????

 

Sebo

 

Sebo - nie pamietam czy to aby nie maj ...

ale

mozesz złożyc te faktury które masz juz (a reszte w przyszłym roku - gdybys nie zdązył w tym)

_Beti_ - teraz rozumiem o która wylewka chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie do wszystkich - zwrot Vat za 2006 trzeba wykonac do końca marca - czy można poźniej- czekam jeszcze na parę faktur ????

 

Sebo

 

Sebo - nie pamietam czy to aby nie maj ...

ale

mozesz złożyc te faktury które masz juz (a reszte w przyszłym roku - gdybys nie zdązył w tym)

_Beti_ - teraz rozumiem o która wylewka chodzi :)

A propos faktur. Ponoć zwrot różnicy VAT z 22 do 7% obowiązuje tylko do końca 2007 r. Ktoś coś może słyszał na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie mogę się doczekać rezultatu

 

:D

reczne czy z agregatu ?

cem wapienne czy gipsowe ?

A propos faktur. Ponoć zwrot różnicy VAT z 22 do 7% obowiązuje tylko do końca 2007 r. Ktoś coś może słyszał na ten temat?

to prawda ... niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

co do zwrotu podatku VAT od materiałów budowlanych zużytych na potrzeby budowy to sprawa wygląda następująco:

 

zwrot przysługuje za materiały zakupione do 31.12.2007, wniosek można złożyć raz w roku ale nie później niż 30.06.2008.

 

 

Na razie nic nie wiadomo na temat przedłużenia stosowania tej ustawy na kolejne lata. Pewnie wszystko będzie zależało od ubytków w kasie państwowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś wpadłam niechcący na :

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1709211&highlight=#1709211

 

Strasznie się cieszę, że wszystko u niej w porządku, że powróciła i że dalej buduje :D

 

Pozdrawiam Reniu!!! Odezwij się czasem w naszej grupie :p

AGA44: Ależ Ty masz oko! :)

I przyłaczam sie do Twego wezwania: Reniu, odezwij sie czasem na Grupie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...