Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Witam "starych wyjadaczy" :D

 

Sebo, czyżbyś był rzeczywiście taki młody?? Twa wiedza do tej pory sygerowała mi jakoś bardziej zbliżony wiek do wiekszej liczby a tu proszę jaka niespodzianka... :p

 

No niestety :wink: 8877 to nic innego jak moja data urodzenia dzień-miesiąc-rok - jak widac w tym roku wejdę w - dzieści.....

A co do wiedzy - to proszę nie przesadzajcie - jeszcze sporo rzeczy jest których niestety nie wiem - najnormalnie na świecie - nie wiem :o :wink: a doświadczenie - to już całkiem inna historia - budownictwo - to dziedzina w której siedzę od ponad 13 lat - praktyki, wakacyjne prace, praca zawodowo - no i budowa rodzinnego domu, a teraz remont i budowa swojego. Zawsze był problem z kasiora tak więc wszystko trzebabyło zgłebić samemu, zrobic samemu - stąd to wszystko sie tak jakos złożyło że coś nie cos wiem :)

Pozdrawiam serdecznie Wiolu.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję, Reniu za uznanie

"tytuły" to rzecz która bardzo łatwo nadac i i bardzo łatwo usunąć (patrz przypadek 1950)

ja w kazdym razie nie pisze dla "tytułów", kubków czy bicia rekordów

pisze bo czasem lubie czasem podzielic sie wiedzą, czasem pozartowac ...a czasem sie posprzeczac lub podroczyc ... :)

niemniej, bardzo cenie Wasze - Forumowiczów zdanie - w tym Twoje Reniu - szczególnie ze wzgledu na osobista znajomośc na spotkaniach grupowych, staz jaki masz na forum i ogromna wiedze zyciową

miło mi ...

p.s.

szczególnie podoba mi sie ten "placek z jabłkami" jaki zawsze musi byc w kuchni :wink:

 

Sebo - jak opowiedziałeś historie z imieniem - opowiedz historie z 88 ... 77 .. - nie kazdy zna ... a jest pyszna :D

 

 

coś czuje sie, ze Talibowie rozruszaja naszych w górach ....

przysłowie "zima wasza - wiosna nasza" moze sie sprawdzic ...

a obiecywana ropa płynąca / przez Aganistan/ do Polski - może nie dopłynąc ... :cry: :cry:

 

wiosna ... koty juz przyleciały ...

http://kawowemysli.blox.pl/resource/koty_kopia.jpg

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "starych wyjadaczy" :D

 

Sebo, czyżbyś był rzeczywiście taki młody?? Twa wiedza do tej pory sygerowała mi jakoś bardziej zbliżony wiek do wiekszej liczby a tu proszę jaka niespodzianka... :p

 

No niestety :wink: 8877 to nic innego jak moja data urodzenia dzień-miesiąc-rok - jak widac w tym roku wejdę w - dzieści.....

 

To ja mialbym 9977 :)

 

Wiec pozniej wejde w dziesci.... :)

 

 

A co do komina - niestety musze sie zmiescic w rozmiarach zewnatrznych 38 cm x 38 cm - co przy cegle pełnej daje 14 x 14 - czyli to co mam teraz :(

 

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "starych wyjadaczy" :D

 

Sebo, czyżbyś był rzeczywiście taki młody?? Twa wiedza do tej pory sygerowała mi jakoś bardziej zbliżony wiek do wiekszej liczby a tu proszę jaka niespodzianka... :p

 

No niestety :wink: 8877 to nic innego jak moja data urodzenia dzień-miesiąc-rok - jak widac w tym roku wejdę w - dzieści.....

 

To ja mialbym 9977 :)

 

Wiec pozniej wejde w dziesci.... :)

 

A co do komina - niestety musze sie zmiescic w rozmiarach zewnatrznych 38 cm x 38 cm - co przy cegle pełnej daje 14 x 14 - czyli to co mam teraz :(

 

 

Mirek

 

No to tej 30-stki to gratuluję :) - a co do komina - to jeżlei takie masz obwarowania to rób jak największy system fi 20 jak zmieścisz to i 25

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "starych wyjadaczy" :D

 

Sebo, czyżbyś był rzeczywiście taki młody?? Twa wiedza do tej pory sygerowała mi jakoś bardziej zbliżony wiek do wiekszej liczby a tu proszę jaka niespodzianka... :p

 

No niestety :wink: 8877 to nic innego jak moja data urodzenia dzień-miesiąc-rok - jak widac w tym roku wejdę w - dzieści.....

 

To ja mialbym 9977 :)

 

Wiec pozniej wejde w dziesci.... :)

 

A co do komina - niestety musze sie zmiescic w rozmiarach zewnatrznych 38 cm x 38 cm - co przy cegle pełnej daje 14 x 14 - czyli to co mam teraz :(

 

 

Mirek

 

No to tej 30-stki to gratuluję :) - a co do komina - to jeżlei takie masz obwarowania to rób jak największy system fi 20 jak zmieścisz to i 25

 

Sebo8877

 

 

niestety 25 cm juz nie da rady.

A co do piecow - to ten piece z suwalk to są na drewno - taniej to wychodzi niz wegiel ???

Ile wytrzyma taki jeden zaladunek - 24 godziny ???

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek - Ten kocioł jest i na drewno i na zrębki i na troty i na wegiel i na wszystko :)

Jak to to ustrojstwo pali to podjedź do mnie zobaczyć - jest to kocioł zagazowujący opał - załadunek węglem 3 - 10 litrowe wiadrerka starczają od 6 do 15:00 przy 60 C na piecyku.

W rzeszowie ten kocioł ma jeszcze Dziki Słniu (20kW) ja mam 30kW - cena wysoka - ale wydajność zajefajna, opał tani (bo spalisz biomase - ni epotrzebny Ci bufor - jak w innych kotlach na drewno tak więc same plusy)

Więcej konkretów na PW - bo uznają to wszyscy za Reklamę :wink:

Ta zima (pażdziernik do dzis) wyniosła mnie (jak miałbym kupic opał - 800 zł)

Grzania mam 180 m - chałupa nieocieplona- dach nieocieplony.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapomne spotkań z Wami, wizyty u Januszka na Niwie i i u RS na wielkiej górze. Moje wspomnienia obejmują tez piwnice Domu Polonii, gdzie wszystko sie zaczęło.
Miło, że się tak szybko odezwałaś. To naturalne, że starzy stazem forumowicze pojawiają się tutaj coraz rzadziej (nie dotyczy Baru i Brzozy ;) ). Ja ciągle żałuję, ze nie było mnie wtedy tutaj, gdy były te spotkania ...

 

I ja też żałuję. Jednak nie wszystko stracone.

W końcu żyjemy (grupa) i razem budujemy. :wink:

Czy są jakieś przeciwwskazania by się spotkać od czasu do czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Renia! Nareszcie się zdecydowałaś, żeby się na starych śmieciach pokazać!

 

Co do tego, że koty to dranie to macie rację - właśnie jeden taki bandyta wskoczył mi na kolana i nie pozwala pisać (Szczyluch), a Dreszczu łazi naokoło krzesła, miauczy i kombinuje, jakby tu Szczylucha zwalić.

Wiosna w nocy dziś przyszła! To wesoła wiadomość. Zakwitł mi jakiś krzak - biało-różowo kwitnie, ale pojęcia nie mam co to jest :oops:

Ale za każdym razem, kiedy przychodzi wiosna - mój licznik się przesuwa o kolejny rok - to ta mniej optymistyczna wiadomość :roll:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS

kotek dopiero za dwa lata...bo bedzie ogród i przynajmniej czasem wyjdzie na trawe...

Teraz mąż stawia opór, przez 14 lat to on jej kuwete oporządzał, twierdzi, że jak chcę miec kota, to muszę ja oporządzać...a ja pracuję od świtu do nocy....I tak on by musiał to robić.

Mysle, że sie złamie na nowym lokum i z powrotem przyjmie swoje obowiązki.

 

Baru

Każdemu licznik bije, tylko nam coraz prędzej... :cry: , a Ty mloda jestes jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradżcie kupować teraz pustki w cenach jakich są czy poczekać np do wakacji orientacyjnie w Sanoku najtaniej po 8,40 na kwiecień lub po 8,80 od ręki pianowy siporex ceramiki nie można dostać za żadne skarby a i z pianowymi jest problem keramzybeton też niedostępny i silikaty też. każą się zgłaszać koło czerwca po zamówienia dostawa jesień jeśli się załapie. Chyba ze ktoś wie gdzie można kupić bez problemów ....? :(

 

Wg mnie - nie stanieją. My kupowaliśmy miesiąc temu po 7,20 a dziś juzponag 1 zł różnicy. SZOKING

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldio tak to trzebabyło napisać- za dużó masz tych kłotów :)

Ma być po jednym

 

wiosna ... koty juz przyleciały ...

http://kawowemysli.blox.pl/resource/koty_kopia.jpg

 

:D :D

ukłony dla Starszaków

 

PS.

Czemu to co cytuję, nie wygląda jak cytat?

Wcześniej dawałam "cytuj" i działało :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...