Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

renia jestem pod ogromnym wrażeniem tego co napisałaś, jeśli możesz to podziel się niekiedy na grupie swoim talentem :)

sebo czytałeś co się stało u tab

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54006

szczęka mi opadła, co sie tam mogło stać :o

a swoją drogą nawet nie skojarzyłam nigdy że ty tak naprawdę to w wieku mojego męża jesteś :D

 

 

co to ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mr_kuba

w Twoim pytaniu jest bardzo duzo niewiadomych

i nie podejme sie wyszacowac ilosci r-g czy dniówek

(np fundament mozna wykopac. przyszalowac jedna deska wokół i w tym samym dniu go zalac z gruszki - metodą uproszczoną)

ale mozna rozkop, osobno ława - zelbetowa, osobno murowanie scian, izolacja po obu stronach zasypanie, zagęszczanie)

Gdzie sie robi takie spotkania zwykle?Wynajmuje sie knajpe czy jedzie do czyjegos ogrodka?Zamawiacie katering( :wink: ) czy kazdy zwozi co ma?Slyszalam o takich spotkaniach,ale nigdy nie bylam i ciekawa jestem :oops:

Farida - wtedy wszystkim zajmowała sie - Organizacja ... 8)

jadło sie na takich spotkaniach andruta ... 8)

na głowe przypadało po 0.7 l flaszce ... ale zdaje sie na tym sie nie kończyło ...

- porawcie mnie, jesli sie myle :oops:

a z nowinek

po Sikorskim i Dornie kopniaka w d... dostaje teraz /podobno/ Anna Fotyga

najbardziej beznadziejny minister spraw zagranicznych

ciekawe kogo Kaczyńscy kopna w d ... e jak przegraja proces o Doline Rospudy ....

ministra transportu ... czy ochrony srodowiska ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia jestem pod ogromnym wrażeniem tego co napisałaś, jeśli możesz to podziel się niekiedy na grupie swoim talentem :)

sebo czytałeś co się stało u TAB

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54006

szczęka mi opadła, co sie tam mogło stać :o

A swoją drogą nawet nie skojarzyłam nigdy że ty tak naprawdę to w wieku mojego męża jesteś :D

 

Ciesze sie ze moi rowiesnicy buduja i nie marudzą - Powiem Ci skrycie że CI z '77 roku to sa the best we wszystkich możliwych sprawach :wink:

 

Co do zdarzenia u TAB

 

NA 100% nastapiła cofka z kotła do podajnika (to ze kupiła zbyt zasiarczony wegiel to oczywiste). Zbyt duża ilośc siarki prowadzi do wydobywania sie większej ilości gazów (ciasny komin, źle podłaczony i ciulowa konstrukcja) prowadza do fukania i samozapłonów.

Nagromadzony i nieodprowadzony gaz musi kiedys się zapalić i fuknąć -tutaj cofnął się do podajnika (mankament podajników ślimakowych) w podajniku zaplił sie opał (a że w podajniku nie ma wentylacji - to węgiel palił się z niedoborem tlenu produkując duze ilości dymu. To moja diagnoza co się stało.

 

Dlatego zawsze i wszędzie powtarzam

po primo - komin (średnica=ciąg) dopasowana do kotła (nigdy nic na siłę)

po secundo - podłączenie czopucha - pod górkę

po trzecie (nie wiem jak jest trzy po włosku) :wink: - opał zgodny z tym co napisane w Danych Techniczno Rozruchowych (DTR) - jeżlei siarki ma być do 0,4 to nie moze być jej 1,4

po czwarte - jeżeli chcesz oszczedzic na opale (a masz kocioł z podajnikiem na specyfikowany opał) robisz błąd - kupiłeś piec na specfikowane paliwo - takiego używaj - w innym razie zdecyduj się na inny kocioł

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr_kuba

Farida - wtedy wszystkim zajmowała sie - Organizacja ... 8)

jadło sie na takich spotkaniach andruta ... 8)

na głowe przypadało po 0.7 l flaszce ... ale zdaje sie na tym sie nie kończyło ...

 

Powiem tak - Mogę z Tatą to zorganizować (znając życie pójdzie gładziej niż się zdaje) - ale jak nikt nie przyjdzie to dupska macie skopane i bratków Wam nasadzę :wink: ..... Stacja docelowa - jak już obiecywałem może być na moje łące - mam miejsca od groma :) - ale każdy spi pokotem na trawniku.... :wink: piwnice mam zawalone :):):):)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr_kuba

w Twoim pytaniu jest bardzo duzo niewiadomych

i nie podejme sie wyszacowac ilosci r-g czy dniówek

(np fundament mozna wykopac. przyszalowac jedna deska wokół i w tym samym dniu go zalac z gruszki - metodą uproszczoną)

ale mozna rozkop, osobno ława - zelbetowa, osobno murowanie scian, izolacja po obu stronach zasypanie, zagęszczanie)

 

Powiedzmy, że:

-wykop w ziemi

-beton z gruszki

-szalunki ponad ziemią

-znów beton z gruszki

-ściany, dach, bez płyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bardzo duzym uproszczeniu chciałbym taka robote zrobic w ciagu 100 - 150 dniówek po 120 zł/dzień

 

Brzoza to chyba bys to w pojedynke robił :)

 

ekipa 3 osobowa robi to (sumując dni robocze 1 miesiąc - czyli 22-25 dni roboczych) oczywiście przerwy technologiczne tutaj pomijamy... robocizna siakieś 15 000

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bardzo duzym uproszczeniu chciałbym taka robote zrobic w ciagu 100 - 150 dniówek po 120 zł/dzień

 

Brzoza to chyba bys to w pojedynke robił :)

 

ekipa 3 osobowa robi to (sumując dni robocze 1 miesiąc - czyli 22-25 dni roboczych) oczywiście przerwy technologiczne tutaj pomijamy... robocizna siakieś 15 000

 

Sebo8877

 

cenami , nie różnimy sie zbytnio Sebo (strzelałem między 12 000 a 18 000)

ja zakładałem ze moze byc wiecej dniówek (bo strop z desek i masa niewiadomych .... a moze rura do kanalizy, moze kanał, moze pare scian wewnętrznych, moze komin i wentylacja, moze podciag w srodku ... itp)

jak aktualna masz wycene Mr_Kuba ? z tego roku ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w ten "cudny" wiosenny dzionek.

Ale chyba cos sie zmieni,bo moja sasiadka sie strasznie drze :( .Oby nie na gorzej.

Renia i brzoza dzieki za wyjasnienia co do spotkan.Tak sobie mysle:szkoda ze moja stajnia jeszcze bez dachu.Nasypalibysmy na pdloge slomy i zrobili potancowke w stylu country :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nasypalibysmy na pdloge slomy i zrobili potancowke w stylu country :D .

dobre :D :D :D

podoba mi sie :lol:

 

" ...Od kilku dni dyplomaci żyją awanturą, do jakiej miało dojść w minionym tygodniu na posiedzeniu kierownictwa MSZ, twierdzi "Rzeczpospolita". Tajemnicą poliszynela jest, że min. Fotyga nie ma zaufania do swoich zastępców. Cofnęła im nawet upoważnienie do podpisywania pism w jej imieniu. W ostrej wymianie zdań - według nieoficjalnych relacji dyplomatów - starli się wiceminister Rafał Wiśniewski oraz rzecznik prasowy MSZ Andrzej Sadoś. Powodem konfliktu miały być sugestie Sadosia, że niektóre decyzje Wiśniewskiego powinno zbadać Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak twierdzą informatorzy "Rzeczpospolitej" zirytowany Wiśniewski, w obecności minister Anny Fotygi, wiceministrów oraz kilku zaproszonych na spotkanie dyrektorów powiedział, że jeżeli są jakiekolwiek zastrzeżenia do jego pracy, to chętnie się podda procedurom CBA. W innym przypadku będzie sądownie dochodził swego dobrego imienia. Po tej deklaracji min. Fotyga omal nie spadła z krzesła ..."

 

powiedział gazecie jeden z dyplomatów

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9911,wid,8780978,wiadomosc.html

 

Farida zaitrygowąłas mnie tą sąsiadką, która sie tak drze ...

kto zacz ...?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nasypalibysmy na pdloge slomy i zrobili potancowke w stylu country :D .

dobre :D :D :D

podoba mi sie :lol:

 

Farida zaitrygowąłas mnie tą sąsiadką, która sie tak drze ...

kto zacz ...?

:roll:

po 1wsze primo.Mam podac nazwisko? :wink: .Kobiecinka taka ,czasem wpada w jakis trans i drze sie w taki dziwny sposob uzywajac na przemian z slowem "ty" wszelkich niecenzuralnych slow.tak mowi do syna albo meza.Kiedys mnie spotyka i mowi o innej sasiadce,ktora tylko niedomyka okna na klatce:prosze pani,co to za chamy sa! :wink: .Ale ma to swoja dobra strone-mobilizuje mnie do szybszej budowy :D .

 

Po 2gie primo.Podoba Ci sie pomysl? Kiedys bylam na takiej zabawie.Twardziele mieli nawet drewniane rewolwery,kobiety dzikiego zachodu poprzychodzily w szerokich spudnicach,krolowaly kamizelki i kapelusze.My dorosli tez czasem lubimy pobawic sie jak dzieci,ciesza nas przebieranki,choc czasem wstydzimy sie przyznac.(nie mam na mysli przebieranek w policjantke i aresztowanego po godz 23.oo :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj lubimy lubimy sie pobawić jak dzieci... a nasze budowanie...? to tez jak zabawa w piaskownicy tylko babki troche którcej stoja niz nasze domy.. ( mam nadzieje).

 

Właśnie przyszli do nas panowie od rurek CO i wody i przy okazji cos na tynki zeszło i dowiedziałam sie "juz nikt teraz nie robi cementowo-wapiennych tynków w nowych domach" .. powiedzcie: serio serio? mnie nie zalezyżeby jakieś cud gładkie były sciany tylko żeby równe i nie pękające.. to co mamy wybrać? A może macie jeszze kogoś do polecenia to wytynkowania domu jakoś tak po świętach.. o ile oczywiście dzis skończą z rurkami i w przyszłym tyg. mąż prad zrobi...

 

B@ha

 

ps. tak ma niby być..

http://piekielko2006.republika.pl/stan_surowy_zamkniety/2007-03-22_rurki/slides/2007-03-22_kible.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1wsze primo.Mam podac nazwisko? :wink: .Kobiecinka taka ,czasem wpada w jakis trans ...

myslałem ze to jakas skrzydlata sasiadka - sujka, jakas kuna czy nutria :)

bo zeby kobieta ... .i na zmiane pogody ...

hmmm... :-?

 

co do tworzenia takiego nastroju, (a la country lub Stare Dobre Małzeństowo )przy gitarze, swietle ogniska, blasku ksiezyca - to mistrzem jest RS

jakbys posłuchała jak On gra ...

... dowiedziałam sie "juz nikt teraz nie robi cementowo-wapiennych tynków w nowych domach" .. powiedzcie: serio serio? mnie nie zalezyżeby jakieś cud gładkie były sciany tylko żeby równe i nie pękające.. ...
B@ha - zalezy co kto lubi ...

IV kat tynku pozwala na malowanie bez szpachlowania (tynk ładnie zatarty bez rys po grubym piachu)

jesli tynkarz nie szafuje cementem a robi zaprawe na wapnie to ja taki tynk wole od gipsowego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...