Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

mr_kuba, bardzo dobrze mówisz.. Ja mam identycznie. Nie wiem skąd niektórym forumowiczom stan surowy otwarty to 160 tys. :o a co potem??

Mi marzy się jeszcze po przeprowadzce wyjazd na normalnie wakacje dla odpoczynku...i chciałabym mysleć z tesknotą o własnym domku a nie ze strachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nie chcę 'zarżnąć' się budując ten dom tylko czerpać radość z mieszkania w nim i chcę spokojnie spać w nocy nie martwiąc się, że mam niebotyczny, niespłacony kredyt w banku.
To kwintesencja, bardzo mądra kwintesencja, tego co napisałeś.

 

Rzeczywiście przy wykańczaniu domu pojawia się "chciejstwo". Chciało by sie mieć te złote klamki a nie aluminiowe. Kończy się na ogół na tych mosiężnych :)

Nam udało się w trakcie budowy ustalić obszary w których chcemy zaszaleć :). Ale tylko obszary :) Teraz, po roku mieszkania, moge powiedzieć, że najważniejszą jest wygoda mieszkania a wiec funkcjonalność rozwiązań, mała usterkowość (trochę jakość trochę szczęście) no i przede wszystkim "spokój ducha" czyli przyjemnośc kosumowania :)

 

Wszystkim tego życze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr kuba to nie masz tych wszystkich rzeczy.... :o :wink:

 

Wydaje mi się ze przez takich ludzi jak Twoja znajoma przemawia czysta prostota- ludzka prostota. Szanuje ludzi którzy potrafią uzmysłowić sobie już na samym początku budowy - że:

 

- nie wszystkich na wszystko stać

 

Dlatego u siebie mam niklowane klamki :wink: i właczniki światła oraz gniazdka za 3zł (a nie za 23) blachodachowke na dachu plastikowe okna, drewniane drzwi za niecałe 2000 :-? i jeżdzę POLONEZEM :wink:

 

Są ludziska na tym forum którzy takich ludzików jak my (tych uboższych) uważają za "gorszych" bo wg nich własnie trzeba miec brasa na dachu, viesmana w kotłowni, merbau i teak na salonach , drewniane meble i mercedesa na podjeżdzie (który de facto musi być z kostki granitowej)

Ci własnie to nic innego jak pusci, prości i próżni ludzie którzy ranią i rażą swoją głupotą :-?

 

Pozdrawiam wszystkich niezależnie od zasobności portfela- szczególnie serdecznie wszystkich tych "normalnych" :D

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje się pozdrowiona 8)

 

A propo poloneza, kiedyś musiałam co rano pchać bo nie chciał wjeżdżać pod górę zimą...jakiś taki uparty był. Ale na wiosnę mu przechodziło :D

 

Dwa krawężniki drogowe w bagażniku oraz większa niż zazwyczaj prędkość przelotowa (adrenalina jak na rajdzie) załatwiają sprawę :) :wink: :D

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się stan 0 marzy a Wy tu o wykończeniówce :wink:

Ale to co piszecie jest optymistyczne.........

Myślę, że marzy Ci się wszystko, a ta wymiana podlądów i doświadczeń pomoże mieć "marzenia kontrolowane" :wink:

Zgadza się, że marzy mi się wszystko. Ale ja raczej z tych co nie muszą mieć wszystkiego od razu (chociaż czasami ponosi :wink: )........

"marzenia kontrolowane" - myślę, że to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już wiem, że nie muszę mieć cudów i nowości. Jak człowiekowi zdarzy się tragedia to wszystko staje sie nic niewarte i nawet nie zauważa tego co ma. Tak wiec lepiej cieszyć się prostymi rzeczami niż pogrązać sie w pędzie ku niewiadomo czemu.

 

Wolę np. okna 3 komorowe bo lepiej sie myje i mają mniej zakamarków. Głupota może ale moja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuchu cha,chuchu cha,witajcie.

Ale wiecie co mi sie wydaje,ze przez czytanie forum mozna wpasc w takie bledne kolo.Wiekszosc z nas jest w 7mym niebie slyszac te wszystkie "ach" i "ech"na temat swojej budowy.Sama sie zastanawialam ostatnio dlaczego wybralam takie a nie inne rozwiazanie :roll: ,dla siebie czy dla zachwytu innych? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa krawężniki drogowe w bagażniku oraz większa niż zazwyczaj prędkość przelotowa (adrenalina jak na rajdzie) załatwiają sprawę :) :wink: :D
Czy Ty aby nie masz tytułu NAJ na jakimś forum motoryzacyjnym?

:wink:

 

Zacięcie - tylko tyle z rajdowca mam a forum motoryzacyjne chmmm- nie mam w planach

 

Maćku - moja skromna :-? góreczka niestety wymogła na mnie przez 2 lata taki system wjeżdżania na nią (tu zacięcie rajdowe się porzydało)- niestety w tym roku wygrała tylko raz (zawinęła mnie w pole i zeszło trochę czasu by sie odkopać) - ale to wszystko przez brak drugiego krawężnika - miało już nie być śniegu a tu sypnęlo.

 

Co do poloneza - ten idealnie nadaje sie do odśnieżania :) :o - WARUNEK - łańcuchy na tylnej osi - przebijalem się tak przez zaspy, nadaje się także do wyciągania z wykopów rur betonowych fi 100 - wyrywania suchych śliwek i wielu fajnych rzeczy - a co do groźby że go sprzedam - nic sobie z tego nie robi mówi mam 15 lat i 336 000 przebiegu :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie,a specjalisci od izolacji i odwodnien sa tu?Mam oferte od firmy ale jest troche drogo :( .Same koszty zakupu materialow to dodatkowo10%.za odkopanie,pomazianie jakims impregnatem,porzyklejenie styropianu,folie i odprowadzenie wody deszczowej(jakies studnie) wychodzi 8.500.z materialami .Dom ma jakies 50 m po obrysie. Duzo mo nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie,a specjalisci od izolacji i odwodnien sa tu?Mam oferte od firmy ale jest troche drogo :( .Same koszty zakupu materialow to dodatkowo10%.za odkopanie,pomazianie jakims impregnatem,porzyklejenie styropianu,folie i odprowadzenie wody deszczowej(jakies studnie) wychodzi 8.500.z materialami .Dom ma jakies 50 m po obrysie. Duzo mo nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę na inny temat :)

 

moja skromna :-? góreczka
Od czasu zamieszkania na podkarpaciu zdarza mi sie bywac w Rzeszowie. Ilekroć tam wjeżdżam (od strony Łańcuta) jestem zaskoczony i zauroczony widokami tychże góreczek. Jakoś wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z tego, że Rzeszów leży w okolicach "niepłaskich".

 

Z ogromną przyjemnością patrzę na oblepione domkami wzgórza i trochę zazdroszczę, bo u mnie tak płasko :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie,a specjalisci od izolacji i odwodnien sa tu?Mam oferte od firmy ale jest troche drogo :( .Same koszty zakupu materialow to dodatkowo10%.za odkopanie,pomazianie jakims impregnatem,porzyklejenie styropianu,folie i odprowadzenie wody deszczowej(jakies studnie) wychodzi 8.500.z materialami .Dom ma jakies 50 m po obrysie. Duzo mo nie?

 

Farida wychodzi mi jakieś 100 zł za robote za mb - musisz odpowiedzieć sobie czy warto tyle zaplacic ??

 

Maciek - nie masz czego zazdrościć -czasem te górki wychodza bokiem :-? ale ogolnie jest zajeb... :D

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...