Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Aga a co tam u Ciebie słychać?.

 

Anetko dalej walczę z budową, zaczęli tynkować, a ja już drugi miesiąc czekam na dwa okna balkonowe i nie wiem co dalej. Firma jest nie poważna część jest zamontowana, a o reszcie nic nie mogę się dowiedzieć. Nerwy mi już puszczają :evil: :x :evil: . Jak ich można postraszyć, żeby w końcu się wywiązali z umowy?

 

Jak ocenić czy tynki są dobrze robione???

 

Pozdrówka dla Wszystkich :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

NA poczatku chcialam sie przywitac, bo to moj pierwszy post tutaj.

 

W zeszlym roku ubralam sie w stary dom z bali z 38 roku i powoli zaczynam sie rozgladac za kims kto moglby go wyremontowac. Mozecie polecic kogos sensownego ? Gdzie szukac takiej ekipy ? W internecie niestety nie da sie nic sensownego wygrzebac. Najlepiej z podkarpackiego, bo dom jest w miejscowosci Ropa kolo Grybowa.

 

Drugie pytanie na ktore moze ktos znac odpwiedz. Czy zmiana konstrukcyjna dachu - chcemy z jednej strony zrobic taras i jaskolke nad nim wymaga zezwolenia na budowe, czy zglasza sie tylko remont ?

 

pozdrawiam

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola, jest miły i słoneczny :D

witaj Renata77

...Jak ocenić czy tynki są dobrze robione??? ...

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=98273

... (swoją drogą Wy też uważacie, że peszle na kominkowym kominie bez wkładu - bruzdy w pionie i poziomie są w porządku, czy tylko ja się czepiam?) ...

wieloznacznie pytanie aldio - i nie wiem czy dobrze zrozumiałem

co do prowadzenia przewodów po scianach w których jest komin - jest to niedozwolone

natomiast życie czasem płata figle - i ja namawiałem do łamania tego przepisu swojego elektryka bo chciałem miec gniazdko w łazience obok lustra

a w kuchni gniazdko do okapu ...

natomiast prowadzenie przewodów w pionie i poziome to elementarna zasada

zeby kiedys wbijając gwóźdź w sciane wiedziec /bez fotografi/ jak leca przewody

 

... jutro szpryca pod tynki, gril na słoneczku z przyjaciółmi i dziećmi ...

lubie zapach ogniska ale naleze do ssaków bardziej roslinożernych ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie w nowym tygodniu

I jak tam sezon grillowy zaczęty?? bo ja nie zdążyłam złożyć grilla :oops:

 

Witaj Renata77, jeśli jest zmiana konstrukcji to raczej powinno pójść na pozwolenie, ale z drugiej strony nie takie rzeczy ludzie robią jako remont.

W dużej mierze zależy od tego jakich masz sąsiadów. :wink:

 

Mam pytanko, czy ktoś wie kiedy i gdzie najlepiej kupować bilety do Londynu aby było najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeśli jest zmiana konstrukcji to raczej powinno pójść na pozwolenie, ale z drugiej strony nie takie rzeczy ludzie robią jako remont.

W dużej mierze zależy od tego jakich masz sąsiadów. :wink:

j.w. - Twoje pieniadze /jakie stracisz na projekt/ jak i Twoje ryzyko /jesli bedziesz robiła bez pozwolenia/

... Mam pytanko, czy ktoś wie kiedy i gdzie najlepiej kupować bilety do Londynu aby było najtaniej.

nie wiem gdzie najlepiej kupowac bilety Anetko ale kto ma jeszcze siłe ucieka z tego kraju ...

tu moze byc "gorąco" jak bracia K. zrealizuja swoje zamiary i zrobia poligon i tarcze antyrakietowa dla ameryki

na Polske /w razie czego/ pojda wtedy pierwsze ataki rakietowe ...

 

a ostatnio i marszałkowi Jurkowi zaczeło robic sie "ciasno" w tym towarzystwie ... bo ma jakies zasady ...

Jacek Kurski, miesiąc temu tak okreslał priorytety:

"Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii (...) nie może cierpieć głodu i niedostatku. (...) Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla ludzi PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie" http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/opinie_070416/opinie_a_4.html

(cyt. za "Gazetą Wyborczą")

inni prą wyłacznie do złobu i koryta ...

a kto nie z nimi ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farida, Sebo prawdopodobnie bedzie najlepiej zorientowany w cenach

nie znam terenu ani kształtu wykopu ale moge powiedziec ze inaczej sie ceni wykop liniowy o znacznej długości a inaczej krótkie odcinki o skomplikowanym kształcie

inaczej wykop w ziemi ornej a inaczej w gruncie kamienistym itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

tak dawno mnie tu nie było, że nie jestem w temacie. Ale za to mój dom sie buduje i to bardzo intensywnie. W lipcu dostaje stan surowy zamkniety i wtedy bede musiała sie martwić resztą. Stąd moje pytania:

1. co sądzicie o ogrzewaniu komunkowym?

2. czy słyszeliście o kominkach z płaszczem wodnym i jaka jest wasza opinia na ten temat?

3. Czy macie amiary na tanich "speców" od instalacji c.o. i wodno-kanalizacyjnej?

 

 

Uf, nie ma to jak poczucie bycia odpowiedzialną za coś.

Ale przyznam, że cieszę sie, że bedę miała domek i swoje "ary" :-)

Tylko nie wiedziałam, ze aż tyle z tym pracy.. a to przecież dopiero początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellou.Witam w tym pieknym tygodniu.

Powiedzcie moi Mili,czy 15 zlotych za metr wykopania rowu na glebokosc 1.20 i zasypanie go to duzo?kopanie taka jakas mala kopareczka.

Może pod wodę? Wg mnie cena dobra. Jak robiłem przyłącz to wodociągi zażyczyły sobie 36 pln za metr (było tego ze 20 m)............wziąłem gościa do pomocy i wykopaliśmy to ręcznie w parę godzin - głębokość 1.30 m :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kadiya

ad1 - ogrzewanie kominkowe to uzaleznienie sie od jednego rodzaju opału - drewna

trzeba wiec sobie wyobrazic w poblizu salonu wiate na to drewno .... /najlepiej na dwa sezony czyli ok 30 m przestrzennych .../

ad2 - kominek z płaszczem to nic innego jak kocioł centralnego ogrzewania /tylko obudowany marmurem czy gipskartonem/

ad3- wydaje sie ze "moi" robili tanio - ale to było juz dawno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...