Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wiolasz, nasz hydraulik szukał wody trzymając w dłoniach dwie rowerowe szprychy, lekko zagięte na końcach pod kątem prostym.

Trzymał je przed sobą równolegle do siebie i tam gdzie była woda, szprychy się krzyżowały.

 

Ja tam nie wiem na czym to polega, ale zabrałam mu to ustrojstwo i zaczęłam z drutami chodzić po działce. Zachowywały się w moich rękach identycznie, krzyżując się w tych samych miejscach co panu hydraulikowi :o

 

Tak więc najpierw spróbuj sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza,

nie mam zamiaru miec "wylacznie" ogrzewania kominkowego- ale pomyslalam, ze to by byla dobra pomoc dla pieca c.o.

 

a ten kominek z plaszczem to jakos sobie inaczej wyobrazałam...

po prostu chcialabym na tyle ocieplic dom i zrobic instacje w taki sposob by potem miec jak najmniejsze wydatki na ogrzewanie powietrza i wody. (no i co z panelami solarnymi do ogrzewania wody???- działają???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystalam z dwuch niezaleznych i wskazali w zasadzie to samo miejsce.Wogle to ubzduralam sobie radiostete na dzialke :D .Chodzil z wachadelkiem cos ze 3 dni,bo od razu nie mogl,bo niby to okropne obciacenie.Mam nawet wskazane specjalne miejsce do relaksacji z projektem specjalnych law z uwzglednieniem stron swiata i roslinnosci.do tego projekt jakiegos systemu kamieni(pukanych mlotkiem w jakims celu),aby zminimalizowac negatywny wplyw jakiegos promieniowania w budynku gosp.Nie pamietam w tej chwili tych fachowych okreslen. Przy okazji wyskoczylam z kilku stow,ale mam to wszystko w 3 egzemplazach! :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia, ale wodę znaleźli ?

On nie szukał wody (mam z sieci miejskiej), tylko żył wodnych na działce, żebym mogła postawic dom w dobrym miejscu. Okreslił wszystko i narysował mi przebieg zył, dał sporo porad odnośnie przyszłego domu, zastosowałam sie do nich. Wydawał mi sie niegłupim facetem. Miałam w przeszlości kontakt z innym radiesteta, tez mądry czlowiek, zmarł juz niestety pare lat temu, znany był w całej Polsce w srodowisku. Leczył mojego syna jak miał kilka lat i bardzo chorował. Tez wtedy pomógł i wiele ciekawych rzeczy od niego usłyszałam.

Ale to prawda, żę samemu mozna tez spróbować, "druty" wyginaja sie w kazdych rękach tak samo, pod warunkiem, że masz troche zdolności. Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza,

nie mam zamiaru miec "wylacznie" ogrzewania kominkowego- ale pomyslalam, ze to by byla dobra pomoc dla pieca c.o.

 

a ten kominek z plaszczem to jakos sobie inaczej wyobrazałam...

 

jesli chodzi o porównanie kotła c.o. z kominkiem z płaszczem wodnym chodziło mi o porównanie zasady działania ... i kłopotów z tym zwiazanych

czyli wnoszeniem i przechowywaniem drewna, czyszczeniem sadzy,odpowiednim kominie, wnoszeniem śniegu na butach do salonu (bo mało kto planuje solidna stacjonarna wycieraczka przed drzwiami salonu)

wietrzeniem domu (bo prawie nikt nie planuje wiatrołapu w salonie)

klamki od zewnątrz, itp. sprawy które powoduja ze przyjemnośc patrzenia na ogień w fotelu trzeba czyms okupic ...

 

a dzis zrobiło sie deszczowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalatora wod-kan i c.o. mam w zasięgu - ceny wydaje mi sie że w miarę - terminy - ustalać trzeba indywidualnie

mrKuba- oferta dla Ciebie sie robi :oops:

 

Co do ogrzewania kominkiem - wady takie jak pisze Brzoza - ale w połaczeniu np z gazem lub kotłem na paliwo stałe- całkiem fajna sprawa.

 

Jednak licząc nakłady warto kominek postawic tylko jako rozrywka - bo łaczenie go już z kotłem na pliwo stąłe lub kondensatem gazowym to już spory przerost rtreści nad formą.

 

Dlatego warto się już zdecydowac i podjąc decyzje czy:

- tylko kominek z płaszczem wodny, zasobnikiem i kaloryferami (kotłownia w salonie)

- czy kocioł gazowy dwufuncyjny z kaloryferami

- czy kocioł na paliwo stąłe z CWU i kaloryferami

 

łaczenia tych poszczególnych systemów ogrzewania - a i owszem amją sens i niosą za soba wygode- ale kosztem $

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza,

nie mam zamiaru miec "wylacznie" ogrzewania kominkowego- ale pomyslalam, ze to by byla dobra pomoc dla pieca c.o.

 

a ten kominek z plaszczem to jakos sobie inaczej wyobrazałam...

 

... i kłopotów z tym zwiazanych

czyli wnoszeniem i przechowywaniem drewna, czyszczeniem sadzy,odpowiednim kominie, wnoszeniem śniegu na butach do salonu (bo mało kto planuje solidna stacjonarna wycieraczka przed drzwiami salonu)

wietrzeniem domu (bo prawie nikt nie planuje wiatrołapu w salonie)

klamki od zewnątrz, itp. sprawy które powoduja ze przyjemnośc patrzenia na ogień w fotelu trzeba czyms okupic ...

 

a dzis zrobiło sie deszczowo ...

 

E,chyba z niektorymi punktami to troche przesadziles :) .Ludzie wnosza przez salon drewnotylko dla tego,ze kominek jest w salonie??mi nie przyszlo to do glowy,wiec dziwne to sie mi wydaje.

A ja poszukam plusow.jesli ktos ma miec tak czy inaczej ogrzewanie drzewem,to przyjemniej jest w nocy ,w czasie ogladania kina nocnego podejsc do kominka i dorzucic drew ,niz maszerowac kretymi korytarzami do ciemnych,zimnych piwnic i a nuz wyskoczy za winkla jakis potwor z ogladanego horroru :D :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzozie ten kominek cosik podpadł. :lol:

Dla mnie to sama przyjemność

Fakt trzeba wnieść drewno do domu, bo samo nie wejdzie.

Trzeba do kominka włożyć, bo samo również nie chce wskakiwać, ale to już przyjemność, przynajmniej dla mnie. W nocy przeważnie dokładało się koło 2 godziny, bo akurat tak Lonia budziła, że chce siku. Więc skoro już zeszłam na dół to i do kominka dodałam.

Efekt taki że tej zimy kocioł nie grzał wody na c.o. wystarczył kominek.

Czy zaoszczędziłam coś, trudno powiedzieć. Bo drewno drogo kupiłam, zależało mi aby wypróbować kominek.

 

W pracy już posprzątałam po sobie.

Już tylko kubeczek do zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga właśnie teraz pomału sami malujemy wapnem nasze tynki, wymalowane sa juz 3 pokoje na poddaszu, pasowało by pomału zabrać się za resztę ale jakoś chęci brak :-?

 

U nas tynkarze maja zakończyć prace w środę i wreszcie będzie można zakończyć tą brudną robotę 8) i to gotowanie dla 9 osób ( z domownikami oczywiście :lol: )

Pogoda mnie dobija :( trudno się przestawić z słoneczka na deszcz :roll:

w wtorek mam ostatni egzamin z angielskiego, praca mgr oddana do poprawy i bay bay studenckie życie, i z jednej strony czuje się tak 8) :D a z drugiej tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E,chyba z niektorymi punktami to troche przesadziles :) .Ludzie wnosza przez salon drewnotylko dla tego,ze kominek jest w salonie??mi nie przyszlo to do glowy,wiec dziwne to sie mi wydaje...

w dwu sasiednich domach widze zwyczaj wnoszenia drewna przez salon ...

ale byc moze wiekszość wnosi przez głowne wejscie, przedsionek, korytarz do salonu ...

sam jestem ciekaw - kochani /ci z Was którzy maja kominki/ którędy wnosiicie drewno kominkowe na salony ?

A ja poszukam plusow.jesli ktos ma miec tak czy inaczej ogrzewanie drzewem,to przyjemniej jest w nocy ,w czasie ogladania kina nocnego podejsc do kominka i dorzucic drew ,niz maszerowac kretymi korytarzami do ciemnych,zimnych piwnic i a nuz wyskoczy za winkla jakis potwor z ogladanego horroru :D :wink: .

zaskakujesz Farida ...:D jaki potwór :o

równiez pale drewnem

poniewaz spie na parterze - to zejscie do kotłown z hollu /w centrum domu/ po 2 schodkach w pantofelkach to czysta przyjemność :lol:

gdybym miał przemierzac 15 lub wiecej niewygodnych /na ogół/ zabiegowych schodów z sypialni na poddaszu, w srodku nocy, do kotłowni w salonie to dopiero miałbym problem :lol:

zapas drewna na kilka dni lezy na regale na wprost kotła a nie w eksponowanym miejscu

zadnych kretych korytarzy ani zimnych piwnic :D

 

p.s.

Anetko - przeciw kominkom /z płaszczem wodnym/ nie mam nic

bo jak wczesniej napisałem mój kocioł to odmiana takiego kominka

... licząc nakłady warto kominek postawic tylko jako rozrywka - bo łaczenie go już z kotłem na pliwo stąłe lub kondensatem gazowym to już spory przerost rtreści nad formą.

 

Dlatego warto się już zdecydowac i podjąc decyzje czy:

- tylko kominek z płaszczem wodny, zasobnikiem i kaloryferami (kotłownia w salonie) ...

 

dym, popiół, pogrzebacze, zapas drewna, szczypek, jakis rozpałek, papierów i to wszystko laduje w salonie ....

Aga - ja wybrałem szpachlowanie scian, wiec zrezygnowałem z białkowania /w wiekszości pomieszczeń/

No to Euro 2012 Jest nasze

 

Teraz to sie zesramy z nadmiaru roboty...

 

Sebo8877

i z braku materiału np cementu

generalnie na obecną chwilę jest tak jak mówisz z małymi różnicami

 

powodem jest jak powiedział pewien kierownik betoniarni

brak możliwości zwiekszenia produkcji cementu krajowego

oraz kurczące się wydobycie wszelkich kruszyw budowlanych

w związku z wprowdzeniem systemu NATURA 2000

,gdzie w zapisie ogranicza się hałas z maszyn wydobywczych , gdyż zakłócają spokój ptakom siedzącym na jajach ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani /ci z Was którzy maja kominki/ którędy wnosiicie drewno kominkowe na salony ?
Różnie. Jeżeli schody tarasowe sa zasypane sniegiem lub jeżeli z tej strony zacina deszcz wnosze wejściem głównym (wiatrołap, korytarz, salon). Częściej jednak tą krótszą droga, wprost do salonu. I co najważniejsze, nie widzę w tej kwestii żadnego problemu. Zastanawianie się którędy lepiej to trochę jakby dzielenie włosa na czworo :) ;)

 

 

 

Aga - ja wybrałem szpachlowanie scian, wiec zrezygnowałem z białkowania /w wiekszości pomieszczeń/
U nas również szpachlowamo ściany po tyknach gipsowych. Nie było to ani specjalnie kosztowne (cen niestety nie pamiętam) ani trwająca długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może coś doradzić w kupnie domu/bliźniaka i to w dodatku szkieletorka, czy to jest naprawdę kicha? czy to wystarczy na 15-30lat? Pozdrawiam z Rzeszowa

Szkieletorek jest z profili stalowych, powinny być chyba ocynkowane ale nie są, podłogi na poddaszu przenoszą hałas, jest to juz niby gotowe ale nie wiem co za firma to budowała, podobno mało jest w polsce takich ludzi co sie tak naprawde na tym zna, co mozecie doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...