Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Sebo nie daj się :wink:

 

Słuchajcie mam dylemat. Jutro będą wylewać mi fundament. Metoda "tradycyjna" - beton do ziemi (nawet ładnie udało się wykopać, nic się nie obsypuje) a powyżej szalunek. Czy z góry jestem skazany na brak ocieplenia tej części w ziemii czy odkopywać to np. na 1 m , smarować i ocieplać. Poradźcie "Starzy" Wyjadacze bo zgłupiałem..................

A może taki fundament to przeżytek ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z góry jestem skazany na brak ocieplenia tej części w ziemii czy odkopywać to np. na 1 m , smarować i ocieplać. Poradźcie "Starzy" Wyjadacze bo zgłupiałem..................

A może taki fundament to przeżytek ? :roll:

My odkopywalismy, malowalismy czarnym paskudztwem - chyba to byl dysperbit o ile dobrze pamietam i na to poszedl styropian 5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Packane te sciany mamy z obydwoch stron, ale w srodku domu mamy wsypany piach - nie wiem czy to ma jakies znaczenie w tym temacie. Ale styropian mamy tylko od zewnatrz i szczerze mówiac nie spotkalam sie z tym, zeby ktos dawal styropian z dwóch stron.

PS czy ktos moze cos poradzic na to ze nie mam polskich czcionek tylko jakies krzaczydla mi wychodza i musze poprawiac za kazdym razem??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - Zdrastwujcie

 

Oj bardzo długo mnie nie było ale niestety czas leci ja latam i montuję trochę tych wynalazków grzewczych gazowych i olejowych i naprawdę dzisiaj mam troszkę luzu choć już jeden klient przyniósł plany domu i znowu mam zajęcie.

Jutro znowu wyjazd do wycen - kierunek Mielec - Dębica i okolica, a tu w niedzielę żużel i ciach następny tydzień uciekł.

Patrzę na to co z budującymi wyczyniają producenci, którzy podnoszą ceny na wszystko i żal mi się robi ludzisków, że poprzez zmowę producencką

mogą się zapętlić i sznur kredytowy zawiązać sobie na szyi.

Dalszy rozwój wypadków to ludziska nie spłacają kredytów bo nie mają jak wykończyć domu - mieszkania sprzedali i bank zabiera wymarzony domek.

Domek od banku po zniżce i bez chodzenia wykupują zachodni macherzy i sprzedają swoim albo innym z zyskiem, a uczciwi ludzie na ulice.

Nasz rząd kochany tylko tej zmowie przytakuje i mówi się że gospodarka

ruszyła - ciekawe jaka może chińska ale ta już siedzi.

W Czechach na Słowacji są materiały normalnie do kupienia i nic nie brakuje a teraz u nas Euro jeszcze napędza spiralę producentom, że tak będzie przez 5 lat - rzygać się chce.

U nas nagle wszystko znikło - a gdzie dziura jakaś się zrobiła.

 

Ale bardziej optymistyczniy jest kolejny fajny długi weekend - to jest to hahah - tyle wolnego.

 

W mojej działce na razie haha odpukać wsio jest nie ma zmartwień - robić

można choć w Rzeszowie pewne braki są np rur 125mm brak i takie tam ale kto dzisiaj takie duże rury robi haha - dlatego nie ma.

 

Tak sobie myślę że jak już ludzie pobudują w boomie te domy to zacznie brakować mebli potem, żyrandoli, np. i telewizorów typu plazma bo taka kolej budowy jest i też będę mógł podnieść ceny na grzejniki 300% jak na pustaki haha - czekam.

 

Pozdrawiam wszystkich starych dobrych znajomych z forum i wszystkich

nowych i życzę im by nie popadali w te euforię rządu i mediów bo potem

kto inny będzie miał pracę - odpukać bo zdrowie jest jedno.

 

Tak na zakończenie polecam teatr w Rzeszowie i sztukę " Biznes " - byłem

wczoraj - rewelacja 120 minut ataku na przeponę.

Taka jazda że hej - wyobraźcie sobie że panienka z obsługi teatru, co siedziała

na dostawce tak się śmiała, że spadła z krzesła i była dodatkowa porcja śmiechu.

 

Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/rzuty/opalek_2g_595_zoom.gif

 

witaj WojtekI

jak dla mnie to kuchnia za mała i nieustawna (2 okna i 2 drzwi)

no, ale za to dwie duże łazienki na poddaszu ... bedzie gdzie poszalec :wink:

instalator będzie miał tez spore pole do popisu bo punkty rozrzucone po prawie całym domu

ale reszta OK - moze byc

 

p.s.

poniewasz piszesz o sobie w liczbie mnogiej "MY" chce to doprezyzowac ...

jestes rodzaj męski czy żeński ... mozna wiedziec ?

 

 

oooo !!!! WojtekII !

a ja tu nie mam z kim politykowac http://www.optymalizacja.com/lk/lk.jpg :D

 

ktoś w naszej grupie miał pytania o solary (ale nie pamietam juz kto :oops: wydaje mi sie ze chyba Di dzej Bobo ...) - Ty najlepiej umiałbys odpowiedziec

 

dobrze ze wspomniałes o sztuce

do teatru ktoś sie wybierze )

co do scenariusza - co dalej bedzie z kredytami i budowami ... obawiam sie ze masz racje Wojtku...

dodatkowo ruszy teraz ruszy program budowy dróg, stadionów, hoteli, restauracji itp - w zwiazku z mistrzostwami Europy w piłce noznej

rzad sciagnie z rynku wszelkie rezerwy - zeby sobie zapunktowac ...

mozemy sie zadławic z przesytu środków płatniczych i z braku materiału, fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz. co do kuchni to moja polowica nie chce tam zadnego stolu stad tez pomysl ze ma byc mała a dwa okna jak najbardziej(male)gdyz z jednej strony nikt wjezdzajacy nie umknie jej uwadze a z drugiej strony mamy zerkac na dzieciaczki w ogrodzie.to chyba dobry pomysl. :) problemem jednak wydaja sie byc schody ktore kompletnie nie podobaja sie zonie.zobaczymy co na to powie architekt:a propo schodow to wasze zdanie o wylewanych betonowych jest?????????????

 

 

 

p.s czy wszyscy sa tu doswiadczonymi budowlancami bo my zaczynamyi nie wiemy bardzo w co rece wlozyc .pewno porywamy sie z motyka na slonce ale przeciez jakos to musi sie udac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

p.s czy wszyscy sa tu doswiadczonymi budowlancami bo my zaczynamyi nie wiemy bardzo w co rece wlozyc .pewno porywamy sie z motyka na slonce ale przeciez jakos to musi sie udac

Spokojnie, spokojnie nie wszyscy :wink: A co do porywania się to z podobnymi odczuciami zaczynałem a teraz nie ma już odwrotu......

Życzę powodzenia........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

p.s czy wszyscy sa tu doswiadczonymi budowlancami bo my zaczynamyi nie wiemy bardzo w co rece wlozyc .pewno porywamy sie z motyka na slonce ale przeciez jakos to musi sie udac

Spokojnie, spokojnie nie wszyscy :wink: A co do porywania się to z podobnymi odczuciami zaczynałem a teraz nie ma już odwrotu......

Życzę powodzenia........

 

I..... do odwaznych swiat nalezy!! :D

 

Nawet doswiadczonym zdazaja sie wpady.Napewno nie zawsze ulozy sie po waszej mysli(obym sie mylila),ale bedziew dobrze :D .

 

MacIek ja zauwazylam :) -rowniez gratuluje!!(juz sie nie bede wpisywac na tamtej stronie).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Napewno nie zawsze ulozy sie po waszej mysli.....

Zgadza się. Już miałem nerwówkę bo nie zwróciłem uwagi, że na drodze przy której mam działkę jest zakaz wjazdu powyżej 3,5 tony :o Ale afera się zrobiła jak przyjechały dwie gruszki i pompa..........szkoda gadać......jakieś pozwolenie z gminy.........MEKSYK!!!

...MacIek ja zauwazylam :) -rowniez gratuluje!!(juz sie nie bede wpisywac na tamtej stronie).Pozdrawiam.

Dzięki.........wyszło pewnie na to, że jestem łasy na komplementy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek o kuchni pisałem dlatego ze mimo, ze mam większa (ponad 12m2) to jednak zdarzaja sie "wąskie gardła " jak sie rodzinka zbierze ...

co do okien - mam 2 i uwazam ze w kuchni potrzebne jest dobre doświetlenie

schody ...

w przypadku pomyłki drewnianymi "oszukasz" łatwo

w eksploatacji ... jednak zelbetowe

 

działke masz w Rzeszowie ?

Mac Iek przy drugiej płycie tez miałem "Meksyk" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trójkja forumowiczów juz w tej gminie wybudowała dwoje buduje ... atrakcyjny teren znaczy ...osobiście mi sie tez podoba :D

To i ja się do tej grupy zaliczam, dokładnie granica Kielanówki z Racławówką i mam nadzieję rozpocząć budowę w maju. No chyba że sąsiadowi-debilowi znowu coś odbije. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trójkja forumowiczów juz w tej gminie wybudowała dwoje buduje ... atrakcyjny teren znaczy ...osobiście mi sie tez podoba :D

To i ja się do tej grupy zaliczam, dokładnie granica Kielanówki z Racławówką i mam nadzieję rozpocząć budowę w maju. No chyba że sąsiadowi-debilowi znowu coś odbije. ;)

A ja w Kielanówce......i to całkiem niedaleko Racławówki......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...