Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

wojtek l pierwsze koty za płoty..

 

ja mam dziwne, trochę sarkastyczne poczucie humoru, ale staram się hamować, co jak widać nie zawsze mi wychodzi.

 

byliśmy na działeczce, wbiliśmy sami paliki w rogach działki, potem krokami odmierzaliśmy nasz domek (jakiś mały sie wydaje) a ja jak durna latałam i szukałam wody z dwoma drutami...i co? i skrzyżowały mi się w kilku miejscach, nawet przed samym domem. Gdyby tam była ta studnia to bardzo ładnie by wyglądała.. 8)

 

pozdrawiam w pochmurny acz ciepły dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

hejka

 

a ja tez potrzebuje fachowcow

moj domek w soninie juz niedlugo bedzie mial okna. A teraz potrzebuje elektryka ktory ze mnie nie zedrze i polozy mi instalacje elektryczna w 140 metrowym pietrowuym domku i jakiegos architekta wnetrz (taniego), zeby kuchnie i lazienki (w tym jedna ze skosami) zaprojektowal.

 

Czy macie kogos, kogo możecie polecić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w niedziele

 

od dłuzszego czasu zastanawiam sie jak pozbyc sie drzew z mojej dzialki.Jak juz pisałem jest ich sporo.myślałem zeby wydrzec je z korzeniami i dopiero wtedy nawiez ziemi ,zeby zrobic z nimi porzadek raz a dobrze .Ale jak na razie wszyscy mi to odradzają ze spulchnie tylko niepotrzebnie ziemie przed budowa.zamierzamy wylac fundamenty tego roku a mury na wiosne .doradzcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję kupić kielnię do zapraw cienkich solbetu 42 i 24 nie tak żeby na gwałt ale na czwartek. :D
Kielni co prawda nie mam, ale mam pewne doświadczenia w tej materii.

Też kiedyś taka kupiłem. W trakcie klejenia ścian, moim fachowcom bardzo szybko okazała się ona nieprzydatna. Duzo szybciej i sprawniej rozprowadzali klej pacami metalowymi :-? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa na forum

 

poszukuję namiarów na solidnego, konkretnego, niedrogiego i SZYBKIEGO geodetę do zrobienia mapki do pozwolenia na budowę

 

Potrzebuję też architekta, który w miarę tanio, szybko i bez ociągania zająłby się papierami do upragnionego i oczekiwanego pozwolenia na budowę

 

Z jakimi kosztami muszę się liczyć?

 

Z góry, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję kupić kielnię do zapraw cienkich solbetu 42 i 24 nie tak żeby na gwałt ale na czwartek. :D
Kielni co prawda nie mam, ale mam pewne doświadczenia w tej materii.

Też kiedyś taka kupiłem. W trakcie klejenia ścian, moim fachowcom bardzo szybko okazała się ona nieprzydatna. Duzo szybciej i sprawniej rozprowadzali klej pacami metalowymi :-? :D

 

Dziekuję bardzo za cenną uwagę. Tak chyba zrobię, kupię sobie grzebień do płytek o jak najniższym zębie.... i do zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadiya

interesuje Cie wyłacznie instalacja

czy chcesz miec jednocześnie pomiary i protokoły ?

 

Wojtek l

jesli drzewa rosna w miejscu budowy domu - wypada je usunąć z korzeniami

jesli poza obrysem - wystarczy wyciąć (jesli obawiasz sie zbytniego zruszenia terenu )

 

Tomasz

mysle to samo co Maciek - lepsza jest paca lub szeroka blacha z ząbkami

 

witaj Bansz

geodeta to prawdopodobnie koszt 300 - 600 PLN

architekt 1500 - 2500 PLN

 

Stal znów wygrała - niesamowity jest Niki Pedersen

ale i pozostali jadą równo

tak trzymac panowie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jeszcze nadrabiam zaległości w czytaniu Forum, ale już zapytowywuje, bo znów robi się dziwnie na naszej budowie.:-?

temat: wylewki i izolacje

czy na chudziak należy kłaść papę i na to folię, styropian itd ?

Bo mnie - samoukowi dowodzono, że i owszem - tak, papa jest bardzo ważna, ma być z zakładką, dobrze zagruntowana i zgrzana, taka, która nie wchodzi w reakcje ze styropianem (jest zresztą folią odpowiednio z nim przedzielona). Wczoraj ku potwierdzeniu, rozmawiałam z kolegą budowlańcem z miasta stołecznego i również papę kłaść każe.

A mąż rozmawia z kolejnymi wykonawcami, kierbudem i fachowcy twierdzą że papa niepotrzebna, tylko nam wzrosną koszty i nie warto sobie nią zawracać głowy. Wystarczy folia i to jedna warstwa. :o

 

Jak to jest z tą papą?

Gdzie znajdę pomoc - opis, fachowca, który nam powie jak tą papę położyć jeśli jednak warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak to jest z tą papą?

Gdzie znajdę pomoc - opis, fachowca, który nam powie jak tą papę położyć jeśli jednak warto?

wiesz ... zalezy jaka chcesz izolacje

jesli przeciwwodna - taka na wypadek gejzerów wody pod domem - to owszem klei sie szczelnie pape i na to folia i nad styropian znów folia

(ale tu radze poczytac doświadczenia powodzian z okolic Wrocławia i Oławy i dodi'ego któremu dom zalało od srodka ... i teraz wszyscy dumaja jak z pomiedzy tych warstw folii te wode wydobyc ...)

 

jednak sporo osób doszło do wniosku ze kataklizm im nie grozi i stosuje izolacje przeciw kapilarnemu podciaganiu wilgoci z piachu czy betonui wtedy folia wystarcza

moim zdaniem zdrowy rosądek przejawia zarówno Twój kierownik budowy jak i wykonawaca

natomiast kolega - budowlaniec z Warszawy ... no cóż ... pewno czytuje Muratora ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przepraszam że tak sie wrzucam nie w temat, ale jestem początkująca i ciągle właże nie tam gdzie trzeba :roll:

A potrzebuje Waszej pomocy

Planuje budowe (pewnie już nie zdaże w tym roku... ale zawsze jest nadzieja) i poszukuje ekipy do budowy w systemie ytong w okolicach Rzeszowa.Jeślibyście mieli taką ekipe rzetelną a w miare niedrogą byłabym wdzięczna za"sygnałek"

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...