Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

PODKARPACIE

 

Ludziska a może by tak dla następnych wpisać kilka nazwisk czy telefonów dobrych ,solidnych I NIE DROGICH fachowców z rożnych branż .my na przykład szukamy ekipy do stanu surowego z polecenia oczywiscie :)

 

Nie polecę swoich bo jeszcze nie zaczęłam, ale powiem jak my zrobiliśmy: Pojechaliśmy na działkę cos tam zobaczyć i niedaleko zobaczyliśmy sąsiada grzebiącego coś przy swoim nowopostawionym domu. Kazałam mężowi iść i popytać o studnię. Poszłam i ja a żem gaduła, to zeszło i na inne tematy. I polecił nam miejsowego pana, który buduje domki hurtowo. Pojechaliśmy i pogadaliśmy, oczywiście powołałam się na wspólnego (no już wspólny) znajomego i jakoś tak poszło...Potem okazało się, ze znamy też innych ludzi, którzy znają kogoś....itp..

 

Tak więc w pewien słoneczny dzień wybierz się na okoliczne budowy, jeśli ktoś jest zadowolony ze swoich fachowców to na pewno da namiary. Inaczej nie sprawdzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ja raczej nie polecam fachowców, ponieważ

jak pewnie co po niektórzy wiecie mnóstwo rzeczy robiliśmy sami

a np moich murarzy z czystym sercem nie mogę jednak polecić, bo lubieli wypić, bo mam drzwi wewnętrzne za wąskie :o , bo wiem jak stoją z terminami ( okropnie grają na czas i przekładają robotę - są w miarę niedrodzy i mają dużo budów)

 

mój blacharz nie był szczególnie dokładny, choć robił dość wolno, trzeba go było pilnować i prosić o poprawki

 

firma w której kupowałam okna, przywiozła okna 1,5miesiaca po terminie :evil:

a tynkarz ma sporo roboty w okolicznych wsiach więc się nie wybiera dalej, z tego co wiem

 

dobre miałam namiary na styropian i przedstawiciela OD OKIEN DAKO

te informacje podałam już na grupie parę stron wcześniej

 

Wiecie myślę ze trudno podawać teraz namiary na fachowców, bo jak coś skrzanią to mamy ogromne wyrzuty sumienia, a wiecie jak teraz trudno o dobrego fachowca :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry :)

 

Witam po krótkiej przerwie- choć dalej nachorobowym już jestem prawie sprawny manualnie

 

Otóż to co odcięte - przyrosło (chodzi o palec) obecnie kończą sie wszystkie zabiegi i zaczynam rehabilitacje. tak wiec już za nieługo znów zacznę Was męczyc moją osobą :)

 

Co do ekip - mam na stanie ekipe wod-kan-co - co do terminów nie powiem szczegółów ale koniec maja poczatek czerwca jakby co może być trochę wolnego czasu.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebo, no w końcu...jesteś wreszcie...ale się porobiło..

Napisałabym że trzymam kciuki za udaną rehabilitację...

 

Ja też trzymam.. obyś sie lepiej rehabilitował niż ja.. mój mały palec po wybiciu nie prostuje sie do dziś.. i juz nie wyprostuje pewnie nigdy.

zdrówka

 

B@ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebo, no w końcu...jesteś wreszcie...ale się porobiło..

Napisałabym że trzymam kciuki za udaną rehabilitację, bo to też sztuka wielka ale jakoś głupio to brzmi..

ale pozdrawiam..

 

Akurat kciuki mam całe :) Uciołem wskazującego prawej reki poniżej paznokcia- ale cieszę się ze jest a ze sprawnością zobaczmy jest nadzieja że będzie 80%

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę sie Sebo ze wszystko na dobrej drodze ze zdrowiem

- brakowało Cie w grupie ...

Wojtek l - mój murarz pracował w pojedynke, rocznie brał 3 - 4 budowy i to mu wystarczało nie musiał szukac roboty w odległych stronach - miał zapewniona na miejscu poniewaz dodatkowo był zdunem, kładł płytki i tynkował

(miał ponad 88 lat kiedy robił mi wylewki ...)

Mac Iek - lałem podkład pod posadzki z betoniarki, tak było i wygodniej dla mnie i niewątpliwie taniej

 

bo burzy miałem kłopoty z łaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę sie Sebo ze wszystko na dobrej drodze ze zdrowiem

- brakowało Cie w grupie ...

Potwierdzam.........przykro mi z powodu wypadku ale i cieszę się, że już dochodzisz do siebie.......

Mac Iek - lałem podkład pod posadzki z betoniarki, tak było i wygodniej dla mnie i niewątpliwie taniej

Dzięki.....zawsze można na Ciebie liczyć......(ale Najlepsi Doradcy na Forum tak mają :wink: ) Nie wiem co w końcu wybiorę, w jednej betoniarni powiedzieli, że chudziak przez pompę nie pójdzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką posadzke mozesz zrobic równiez z miksokreta - ale będzie słabsza

natomiast beton posadzkowy nie jest "chudziakiem" - jest to normalny beton B10

(który - nie wiem czemu - kilku forumowiczów zaczeło tak nazywac i w ten sposób przyjęło sie błędne nazewnictwo i trudno sie dogadac niejednokrotnie fachowcowi z laikiem)

jesli powiesz w betoniarni ze potrzebujesz B10 - zrobią Ci Maciek bez problemu

a "chudziak" to przewaznie piach z cementem /poniewaz cementu sypie sie mało - dlatego "chudy"/ wymieszany na sucho lub lekko wilgotno sypany w wykop /jesli jest błoto/ aby związał to błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką posadzke mozesz zrobic równiez z miksokreta - ale będzie słabsza

natomiast beton posadzkowy nie jest "chudziakiem" - jest to normalny beton B10

(który - nie wiem czemu - kilku forumowiczów zaczeło tak nazywac i w ten sposób przyjęło sie błędne nazewnictwo i trudno sie dogadac niejednokrotnie fachowcowi z laikiem)

jesli powiesz w betoniarni ze potrzebujesz B10 - zrobią Ci Maciek bez problemu

a "chudziak" to przewaznie piach z cementem /poniewaz cementu sypie sie mało - dlatego "chudy"/ wymieszany na sucho lub lekko wilgotno sypany w wykop /jesli jest błoto/ aby związał to błoto

 

Człowiek uczy się przez całe życie.......dzięki za "dokształcenie"..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Powiedzcie mi, wielkie straty u Was po burzy? Przyznam się, że jak nigdy przyglądałam się błyskawicom i "białym błyskom" i coś "cudnego..." choć przerażającego jednocześnie...

 

brzoza, dzięki Twoim wykładom może coś w końcu zbuduję na tej mojej działce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach te wypadki ...powrotu do zdrowia życzę :p

 

aa u nas nieco do przodu .Dziś przywieżli nam blaszak nie miałem pojęcia ze aż z Tarnowa :o

Dostosowałem się do waszych rad (dzieki straszne) i odwiedziliśmy dziś kilka sąsiednich budów ale tylko jedni robotnicy zyskali u nas na plus.Reszta albo troszkę nagazowana albo jakoś niechlujnie budowę prowadzi.no cóż mamy jeden telefon będziemy dzwonić o wycenę ale coś mi mówi ze nie będą tani

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - cała przyjemność po mojej stronie :)

...brzoza, dzięki Twoim wykładom może coś w końcu zbuduję na tej mojej działce..

no gdyby dzieki wykładom cos sie budowało - fajnie by było ...:wink:

ale niezmiernie miło słuchac pochwał :D

 

Wiola - iluminacje wczorajsze to majstersztyk

śliczne i groźne zarazem

 

Wojtek - weź pod uwage jeszcze jeden aspekt

ekipa z tamtego roku czy sprzed 2 lat mogła byc solidna, tania itp ale składy się zmieniaja a i ludzie bywa ze - raz robia dokładnie,j a innym razem idą na skróty ... z czasem sie drożej cenią ... to jest zmienne

 

kiedys zachwalał swoja ekipe Timur ... wiec podpowiadałem równiez, ze jest taka ...

ale zaiteresowanie jak nagle wybuchło - tak i zgasło ...

prawdopodobie nikt nie pofatygował sie o kontakt z nimi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza, prawda, że pokaz niezły? Mój brat kiedyś mi tłumaczył, że to Aniołki w niebie w kręgle grają i nie ma sie czego bać :p :wink: Wczoraj jak tak leżałam i słuchałam to faktycznie, odgłosy chwilami przypominały rzuconą kulę....potem toczyła się...toczyła iiiiiii jebudud!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...