Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jakie są Wasze opinie na temat plastifikatorów........ponoć wapno to wapno..........moi murarze twierdzą, że mogą robić tak i tak chociaż wygodniej z plastyfikatorem (mniej zabawy niż z wapnem)...........gdzieś wyczytałem (tzn. w Muratorze), że jak się przedobrzy z plastyfikatorem to można sobie później cegiełki ze ściany wyciągać........... :roll: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam już gdzieś na forum, że forumowiczka Inezka wraz z mężem produkują wspaniałą cegłę: http://www.hoffmanowska.pl/ w Kraśniku Lubelskim :)

 

Dostałam od nich próbki i w realu są prześliczne. Zresztą, znalazłam Inezkę dziś na Allegro, gdy patrzyłam co słychać z moimi pustakami stropowymi: http://www.allegro.pl/item197484234_cegla_recznie_formowana_elewacje_ogrodzenia_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Strasznie mnie długo tutaj nie było... Witam nowych podejmujących budowlane wyzwanie i życze powodzenia, cierpliwości a przede wszystkim góry pieniędzy :lol:

U nas nie ma nic nowego, te upały sprawiają, że nosa z domu sie nie chce wystawić - dobrze, że wczoraj po południu sobie trawke wykosiłam todzisiaj z czystym - nooo prawie - sumieniem mogę nie wystawiać nosa na zewnątrz. Prawie, bo przy krzaczkach trzeba by rencami :wink: :lol: trawkę przykrócić.

Jak tak czytam te wasze posty budowlane to jakoś mi dobrze, że to już za mną :oops: .

Nie będę podawać namiarów na moje ekipy bo to już przeszłość daleka i z tego co słyszałam, ludziska się przekwalifikowali.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słoneczko

widzieliśmy zdjęcia kuchni Twioch marzeń ,czy zdecydowałaś się na realizacjetej kuchni .my tez myslimy o czymś podobnym .

 

Wojtek, niestety ta konkretna pozostanie chyba w sferze naszych marzeń. Jej cena to ok. 40 000 zł :o Ale jest w Krakowie firma, która robi kuchnie na zamówienie, z ceną od 1200 zł/mb szafek, góra-dół, w podobnym stylu:

http://www.kuchnie.malopolska.pl/.

Myślę że czekoladowe ściany do takiej kuchni (styl romantyczny) dadzą podobny klimat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne forum podkarpackie - wkrótce dołacze do umęczonych :wink: budowniczych - na razie jestem na etapie papierkowym.

 

Bedę miał tez fory w stosunku do was - bo stałem sie właśnie "szczęśliwym?" posiadaczem budowy w trakcie (kostka, która stała naście lat > stan surowy - i jak to określam "podgoniony") - z bardzo dla mnie dogodną lokalizacją, blisko centrum jednego z naszych miast.

 

I od razu pytanie w sprawie w sprawie GWC - czy już ktoś z was używa? takie cudo i jak współpracuje z resztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SłONECZKO

kuchnie na zamówienie, z ceną od 1200 zł/mb szafek, góra-dół, w podobnym stylu:

 

TO TERAZ JUZ MNIEJ WIECEJ WIEM ILE WYJDZIE MOJA KUCHNIA :p CHOC PRZYZNAM SIE ZE LICZE IZ W RZESZOWIE BEDZIE CIUT TANIEJ.NAM NAWET DO GłOWY NIE PRZYSZłO RBIć TEN ORGINAł POPROSTU WEZMIEMY ZDJECIE I POGADmy z DOBRYM STOLAZEM[/b]

[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podpowiedzcie mi gdzie postawić skrzynkę prądową. Dziś przychodzi firma która wygrała przetarg na robienie u nas przyłącza i sie teraz mocno zastanawiam czy jeszcze nei zmienić lokalizacji skrzynki... mysle że trzeba sie odsunąc kawałek od ogrodzenia sąsiada, ale czy kawałek od drogi tez czy nie koniecznie?

Chodzi mi o to, żeby potem nie mieć problemów z przesuwną brama wjazdową..

Podpowiedzcie.

B@ha

 

legenda:

zielony kwadrat mój pomysł na lokalizacje

czerwony pomysł architekta

 

http://piekielko2006.republika.pl/foto/prad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B@cha a skad wzielas firmy ktore przzetargowywaly sie o robienie przylacza ?

to nie ja.. to zakład elektryczny sobie szuka firm, do mnie tylko zadzwonił gośc i powiedział, że wygrał przetarg i kiedy może nam przyłącze przyjść zrobić. No i dziś zrobił dziurę w ziemi .. haha.. tylko pod skrzynke wykopał pół metra w lewo a nie w prawo ..;) znaczy u sąsiada mam skrzynke, ale juz mąż dzwonił jutro dokopią.

 

i tak przy okazji fajny ten domek na fotce

Dzięki dzięki.. z zewnątrz to taka stodoła, ale mam nadzieje że w środku będzie funkcjonalny ;)

 

B@ha

wiem tylko ze bedzie trzeba zrobic aneks do umowy jesli chcesz zmienic polozenie skrznki, przynajmniej tak bylo z moim slupem ktory trzeba bylo przesunac o 3 m w strone granicy

 

aha, tylko aneks i juz.. bałam sie że nowej papierologi dużo sie porobi z małej zmiany.

 

Ale powiedzcie dobrze robię że przesuwam tę skrzynke w lewo.. bliżej granicy z sąsiadem, bo wiecie jutro rano musze wiedzieć.

Brzoza, Sebo, Słoneczko, Baru, Renia, Maciejon (kolejność przypadkowa)

wzywam WAS do odpowiedzi!!!

 

Ja chcę tylko żeby mi ta skrzynka prądowa nei zawadzała w poźniejszym odsuwaniu bramy z napędem i wogóle była mało widoczna i w rogu.. dobrze robie ?

 

Pozdrawiam

B@ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza, Sebo, Słoneczko, Baru, Renia, Maciejon (kolejność przypadkowa)

wzywam WAS do odpowiedzi!!!

 

Ja chcę tylko żeby mi ta skrzynka prądowa nei zawadzała w poźniejszym odsuwaniu bramy z napędem i wogóle była mało widoczna i w rogu.. dobrze robie ?

 

Pozdrawiam

B@ha

 

Czuje sie wywolana... U nas byl podobny problem, ale my poszlismy juz calkiem po bandzie - mamy skrzynke na scianie garazu, a co za tym idzie inkasent musi przyjsc wtedy jak ktos jest w domu, bo nie ma najmniejszej szansy, zeby zrobil odczyt przy zamknietej bramie.

Moim zdaniem dobrze kombinujesz - w koncu skrzynka pradowa nie jest elementem upiekszajcycm otoczenie, jest niezbdna, ale umiesc ja tak, zeby ci w niczym i nigdy nie przeszkadzala. I zebys po kilku latach nie doszla do wniosku, ze jednak ten meterek w te czy we wte (jak sie to pisze??) bedzie cie przyprawial o apopleksje :lol:

ps Tradycyjnie dalej nie mam polskich czcionek i ma nadzieje ze jakos to rozczytacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podpowiedzcie mi gdzie postawić skrzynkę prądową.

 

legenda:

zielony kwadrat mój pomysł na lokalizacje

czerwony pomysł architekta

 

Pewnie już stoi ;) I tak bym Ci nie poradziła, bo nie wiem...

U nas, w tym miejscu gdzie u Ciebie jest zielony kwadracik, będzie zadaszona "wartownia" i kubły na śmieci :)

 

A poki co, jutro ubijamy "tuptusiem" piasek pod wylewkę i rąk nie czuję od machania łopatą przy tym piasku, więc do mojej skrzynki jeszcze daleko i nie muszę o niej myśleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje sie wywolana... U nas byl podobny problem, ale my poszlismy juz calkiem po bandzie - mamy skrzynke na scianie garazu, a co za tym idzie inkasent musi przyjsc wtedy jak ktos jest w domu, bo nie ma najmniejszej szansy, zeby zrobil odczyt przy zamknietej bramie.

 

nam sie juz tak nie zgodzili żeby na domu ;)

 

Pewnie już stoi ;) I tak bym Ci nie poradziła, bo nie wiem...

U nas, w tym miejscu gdzie u Ciebie jest zielony kwadracik, będzie zadaszona "wartownia" i kubły na śmieci :)

 

nie, jeszcze nie stoi.. dzis kopią kawałek który źle wykopali ;)

Ja właśnie chce kosze umieścic też obok niej tylko pomyslałam że bardziej w strone domu je wcisne.. kurcze.. a może to zły pomysł?

 

http://piekielko2006.republika.pl/stan_surowy_zamkniety/2007-05-29_kopanie_pradu/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie poważne: mam już wlany beton w ziemię(to tak prostackim językiem napisane) i będą lać już na ścianę fundamentową. Czy jest cos na co powinnam zwrócić szczególną uwagę?Ja jestem kompletnie zielona...nadal... :oops:

 

wiolasz,masz zamiar ocieplac te fundamenty?kopali lopata czy kopareczka??

wiesz,ja juz uwazam,ze na wszystko trzeba zwracac uwage.Moze dopilnuj,zeby otwory na przejscie wody,kanalizacji itp. byly odpowiedniej szerokosci i we wlasciwych miejscach(jesli robisz je od razu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...