Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Farida - mam - ale w centrum województwa - sprawdzone kafle na mej wiosce

 

http://www.kafle.com.pl/

 

Barnabeusz- a ile masz w projekcie - zazwyczaj to około 7-12 cm

 

Czyli 140 * 0,12 (12 cm) = 16,8 m3

 

Jeżlei na zagęszczonej podsypce piaskowej (lub żwirowej) zastosujesz tylko "skorupke" cementowa tzw szpryc (1-2cm) - na którym ukladasz warstwy przeciwwilgociowe i termiczne musisz liczyc sie z tym iż zasadznicza wylewka musi byc grubsza min 15 cm i dodatkowo zbrojona siatkami stalowymi

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farida - mam - ale w centrum województwa - sprawdzone kafle na mej wiosce

 

http://www.kafle.com.pl/

 

Dzieki.mam upatrzona u nich kuchnie(zastanawialam sie jak wkleic zdjecie z ich strony),tylko myslalam,ze moze cos blizej i choc troche taniej.Popisz cos,czy robil czy tylko sprzedali kafle, jak sie sprawuja te kuchnie itp.Moj typ to ta jasno brazowa kuchnia-Marysia czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farida - oprócz Stalowej woli- ktora pomimo że droga jest naprawde solidna- ludziki też zaoparywali sie w kafle z Kaflarni w Szówsku k. Jaroslawia.

 

Niw wiem czy ta kaflarnia jeszcze istieje - w PF znalazłem jednak jakiś ślad - możesz sprowbowac

 

Nykiel Stanisław. Sprzedaż kafli

tel. 0 16 623 36 58

37-500 Szówsko, Zamojska 17 lok.3

pow.jarosławski, woj. podkarpackie

 

Kafle z Szówska były w wiekszości i sa u tych biedniejszych co nie znaczy że to gorszy towar.

 

Na mej wsi stały rodowity mieszkaniec jest sam sobie zdunem i kafle wymienia przestwia modernizuje i naprawia sam - prawdziwych zdunów z zawodem w reku (wyuczonym jeszcze za komuny) już niestety nie ma. tak więc mysle jedno - takiego pieca kaflowego jakie budowal mój dzidek chyba juz nie dostaniesz (chodzi mi orobocizne - nie o materiał). Obym sie mylił. Próbuj pytac w tych miejscach skąd nbedziesz brała kafle - warto gosciowi zaplacić wiecej oby znał się na rzeczy.

 

Co do fotki to myslisz o tej

 

http://www.kafle.com.pl/kuchnie_img/03.jpg

 

Pozdrawiam

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebo,nie ta tamta jest jasna,ma brazowe boki .jej nr.katal to 51.

 

Coz,i ja mialam w rodzinie zdonow,ale teraz musze liczyc na tych z poza rodziny.Probowalam rozmawiac z jedna pania sprzedajaca kafle w okolicach Sanoka,ale byla jakas taka dziwna.Miala wyuczona regulke ile kafli potrzeba na jaki piec i kazala mi sie tego nauczyc raz na zawsze :o :o :o (bylam sie zapytac JUZ 2gi raz!!).

Z pania z Stalowej Woli rozmawialam tylko przez telefon: o niebo przyjemniej,konkretniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiolasz duzo masz tego betonu w ziemi ?ile bedziesz dostawiala sciany fundamentowej?

 

Ja to wogle nie nadążam za nimi. Dziś zajechaliśmy po 17-tej, to dolewali 1,5 kubika bo zabrakło na ściany pionowe fundamentów. Wiem, że mąż pytał ile ale nie słuchałam. Ja tylko patrzę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj brzoza. Ja też uważam, że cudowne. Szczególnie w słoneczny dzień wszystko jest dokładnie widać, nawet te dalekie domki..

 

farida, już wszystko wiem:

15 cm podsypki żwirowej, na to 30 cm głębości ław i na 50 cm szer. A potem ściany. Dom podnieśli nam na razie o 40cm powyzej drogi, ale będzie jeszcze o 10 cm.

 

Całą noc lało, przyznam się że dobrze bo jeszcze studni nie ma. Planowane jest jej kopanie na najbliższy tydzień :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wczesnie rano wykaszałem scieżke w łące i trudno było postawic stope tak aby nie stanąc na ślimaku ...

plaga która zjada wszystko i porusza sie w tempie szarańczy ...

podobno oprysk siarczanem miedzi moze byc skuteczny - wie ktos coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...