Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wyjaśnijcie mi proszę raz na zawsze jak robi sie kominy bo słyszę i widzę że co fachura to inaczej robi. Chodzi mi o:

- komin spalinowy do pieca gazowego

- komin dymowy do kominka

- zwykłe kanały wentylacyjne.

 

Moje nieścisłości to m. in.:

- do komina spalinowego wkład z kwasówki ale jakiej średnicy? Jak ją sie dobiera?

- do komina dymowego konieczny jest jakiś wkład ceramiczny? Czy np. wystarczy wymurować komin o przekroju prostokątnym z cegły pełnej?

- kanały wentylacyjne robić tylko z cegły pełnej czy stosować pustaki wentylacyjne? Takie? http://images6.fotosik.pl/22/8e3f26e7f5475be6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi proszę raz na zawsze jak robi sie kominy bo słyszę i widzę że co fachura to inaczej robi. Chodzi mi o:

- komin spalinowy do pieca gazowego

- komin dymowy do kominka

- zwykłe kanały wentylacyjne.

 

Moje nieścisłości to m. in.:

- do komina spalinowego wkład z kwasówki ale jakiej średnicy? Jak ją sie dobiera?

- do komina dymowego konieczny jest jakiś wkład ceramiczny? Czy np. wystarczy wymurować komin o przekroju prostokątnym z cegły pełnej?

- kanały wentylacyjne robić tylko z cegły pełnej czy stosować pustaki wentylacyjne? Takie? http://images6.fotosik.pl/22/8e3f26e7f5475be6m.jpg

 

Komin stalowy do pieca gazowego - fi 160 z kwasówki

Komin dymowy - najtańszy to murowany z cegły pełnej na zaprawie cementowej otynkowany od środka - przekrój zależny od mocy kotła (możesz stawiac tez kominy systemowe)

Kanały wentylacyjne można z cegły można z gotowych pustakópw wentylacyjnych.

 

Zawsze nalezy wykonać rozeznanie cenowe.

 

Przewody dymowe njlepsze sa z cegły pełnej. Chcesz wiedziec dlaczego?? To dzwoń - bo za dużó pisania :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin stalowy do pieca gazowego - fi 160 z kwasówki

Komin dymowy - najtańszy to murowany z cegły pełnej na zaprawie cementowej otynkowany od środka - przekrój zależny od mocy kotła (możesz stawiac tez kominy systemowe)

Kanały wentylacyjne można z cegły można z gotowych pustakópw wentylacyjnych.

Zawsze nalezy wykonać rozeznanie cenowe.

Przewody dymowe njlepsze sa z cegły pełnej. Chcesz wiedziec dlaczego?? To dzwoń - bo za dużó pisania :)

Sebo8877

 

Krótko i konkretnie i o to chodziło.

Sebo, rozwiałeś moje wszelkie wątpliwości.

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle podobnie - jak Sebo - z małym wyjatkiem

ja nie tynkowałbym kominów od wewnatrz, a wyfugował

 

natomiast uwaga o sprawdzeniu cen - wyjątkowo trafna, bo dzis w dobie szalejących cen - wszysko jest płynne

mozna doradzac co lepsze, ale trudniej doradzic co sie lepiej opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - zaprawa sie nie zmienia

tylko murarz oprócz "zgarnięcia" nawisów zaprawy powinien je zagładzic albo końcem kielni albo specjalnym "zelazkiem" własnego pomysłu

aby nadac zaprawie wewnatrz komina szczelnośc i gładkośc

jesli komin jest wyfugowany - kominiarz ma prawo odebrac go nawet bez otynkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - zaprawa sie nie zmienia

tylko murarz oprócz "zgarnięcia" nawisów zaprawy powinien je zagładzic albo końcem kielni albo specjalnym "zelazkiem" własnego pomysłu

aby nadac zaprawie wewnatrz komina szczelnośc i gładkośc

jesli komin jest wyfugowany - kominiarz ma prawo odebrac go nawet bez otynkowania

 

Dzięki Sebo i brzoza !

Już wiem wsio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - zaprawa sie nie zmienia

tylko murarz oprócz "zgarnięcia" nawisów zaprawy powinien je zagładzic albo końcem kielni albo specjalnym "zelazkiem" własnego pomysłu

aby nadac zaprawie wewnatrz komina szczelnośc i gładkośc

jesli komin jest wyfugowany - kominiarz ma prawo odebrac go nawet bez otynkowania

 

Może się okazać że bez załącznika nie odbierze komina. :wink:

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...