Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

dzien dobry

wlasnie dzwonił facet od ziemi ,wozą juz ta dobra (18 kubików za 300 cena jest z transportem do 15km)jak ktos chce dalej to jakies 3zł za km juz nie pamietam.facet wogule wozi ziemię wiec warto ten numer trzymać i poczekac na na przykład na tańsza ziemie.jak kto woli numer jest

508202931

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Widzę że masz jakiegoś bogatego sąsiada znaprzeciwka 8)

ten to dopiero ma posesje :o :wink:

Na posesji "tego"sąsiada urzęduje ogromna grupa gimnazjalistów. Teraz ich tam nie ma ale ruch przeniósł się na drugą stronę działki, na kąpielisko. "Jak go nie kijem, to go pałą" :-?

 

Duuuża, zadbana, z ładną trawką czyli ma wszystko czego naszej brakuje :wink: :lol:
Z tą trawą to bym nie przesadzał. Jesem w trakcie eksperymentów, mających na celu zlikwidowanie dużej ilości suchych źdźbeł. Taka dziwna kolorystyka trawnika to efekt bardzo niskiego koszenia - zdjęcia były robione tuż po koszeniu.

 

A kogo tu rajcuje budowanie :o :wink: ? Przychodz pogadac o slimakach ,pogodzie :) ...

A wlasnie,z kod masz takie fajne zdjecie z lotu ptaka? Ja mam tylko z ARIMR,ale szare i male.

O ślimakach nie moge, bo ich nie mam. Mogę natomiast o żabach. Jest ich mnóstwo na działce, a wczoraj jedną dopadłem w kotłowni. Jak i kiedy przemaszerowała ona z ogrodu przez salon i korytarz? :o

Zdjęcia: dopadłem goszczącego w miasteczku motolotniarza. Zamówiłem, zapłaciłem, umieściłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejon!

No szczena mnie opadla byla!! No piknie to wszystko wyglada, piknie!!

I jeszcze mi powiedz czy masz cos pod kora? Czy trawsko przelazi? Czy dosypywales juz kory?? Bo mnie do szewskiej pasji doprowadzaja te cholerne chwasty!! Mlecze, babki, kwitnca bujnym kwieciem koniczyka biala!!! Na pohybel im!! (cholerka... a moze pochybel?)

 

Tomaszu!!

Ja tez z baranówki... tzn tam mieszkalismy budujac chatke. A ten adres w Lancucie do kominkow to ze 400-500m od naszego domu :lol: :lol:

 

pozdrawiam wszystkich buduacych i mieszkajacych

PS czy ktos powie mi dlaczego nie mam polskich czcionek?? tylko ó mi wchodzi, wrrrrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Baru :) :) :)

I jeszcze mi powiedz czy masz cos pod kora? Czy trawsko przelazi? Czy dosypywales juz kory?? Bo mnie do szewskiej pasji doprowadzaja te cholerne chwasty!! Mlecze, babki, kwitnca bujnym kwieciem koniczyka biala!!! Na pohybel im!! (cholerka... a moze pochybel?)
Odpowiadam po kolei:

1. Pod kora nie mam nic. Kiedyś wokół roślin miałem krąg (ok. 1 m) czarnej agrowłókniny. Pomagała niewiele. Niektóre chwasty przełaziły przez nią. Wywaliłem. (Zostało mi pół rolki, którą systematycznie wykorzystuję jako paski do podwiązywania roslin, pomidorów itp :) )

Poza tym z dużych połaci agrowłókniny wiatr i deszcz potrafią korę, delikatnie mówiac, przemieszczać :)

 

2. Kory jeszcze nie dosypywałem, chociaż miejscami jest jej jakoś mniej. Wynika to jednak głównie z tego, że ciągle pod nią buszują tu krety (mimo, ze złapałem już 6). Likwidując efekt ich działania (a chodzą one bardzo płytko pod kora), kora miesza się z ziemią.

 

3. Chwastów na korze nie brakuje. Systematycznie plewimy toto, podważajac korzenie małą łopatką. Końca nie ma :(

 

4. Inna sprawa to chwasty na trawniku - ale chyba pytasz o korę :)

 

PS. Ja bym obstawiał "pohybel" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Myslicie,ze za malo wodki????

Farida - chyba za mało :D

jabys widziała kolesiów tego lidera - on biagał jak oszalały po scenie - a oni jarali papierochy nie wyjmując ich z ust aż zar im do warg nie dotarł /jednoczesnie grając/

pełna nonszalancja /wódke pewno mieli schowana za wzmacniaczami/

a publika szalała z uciechy ... ze staruszkowie jeszcze mogą

 

a dzis pewien sprytny człowiek /chcący zarobic/ nazbierał wilczych jagód i sprzedawał ludzim ...

kilkoro sie zatruł a gośc zarobi chyba więzienie

 

sam na działce mam wilcza jagoda ale jak słucham o takich pomysłach to zastanawiam sie czy jej nie wyciąc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich

 

Maciejon, piękne zdjęcia,

może również pokusiłabym się na takie zdjęcia.

Ostatnio nad moim domem lata sobie taki jeden i to nawet często, tylko nie wiem gdzie on może mieć początek tych swoich lotów. :-?

 

Farida ja miałam elektryków znajomych (razem pracowaliśmy) wyszło mi ok. 30 zł za punkt z materiałami. Jeśli chcesz wiedzieć całościowo to musisz poczekać do wieczora, w domu mam zapisane.

 

Tomasz

Ja też uciekłam z baranówki

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetaS: Dziękuję :)

Co do sposobu sprowadzenia lotniarza na ziemię nie przychodzi mi do głowy żaden cywilizowany pomysł :wink:

 

Baru: "Sprzedaż dwunożnej fauny" na okres karencji jest całkiem niezłym pomysłem. Dwukrotnie opryskiwałem trawnik Starane: raz cały, drugi raz lokalnie. Efekt jest niezły chociaż ...

W miejscach gdzie wypaliło chwast pozostały wgłębienia. Nimy poziom ziemi w tych wgłębieniach i pod trawa jest taki sam ale z punktu widzenia powierzchni trawnika to sa dziury. Znawcy mówią, że zarosna one trawa od korzeni.

 

A po drugie ciągle wyrastają nowe chwasty :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie ciągle wyrastają nowe chwasty :-?

No wlasnie!! I to jest okrutnie dolujace!!

Czy wy sobie zdajecie spraw jak fortune zbilby ktos, jakby wymyslil taki gatunek trawy na trawniki, zeby zabijal wszystkie chwasciory a sam rósl??

I pewnie jeszcze nobla bysmy mu przyznali, nie?? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj butterfly - ruch w grupie jak widac jest wakacyjny ale

moze jak forumowicze wróca z uropów zarzucą Cie adresami glazurników ...tylko dobrze by było choc odrobine uścislic namiary na budowe: czy to centrum województwa, wchód, zachód, połnoc czy południe /bo co Ci przyjdzie z glazurnika z Przemysla jak np budujesz w Tarnobrzegu ...?/

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/18064/lisek450.jpeg

grzeczny Lisek, bardzo dobry LiS ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze, buduje dom z bali i wdzieczna bylabym za wszelkie rekomendacje osob lub firm ktore stawiaja domy z bali. jezeli projektant stanol rowniez w pelni na wysokosci zadania, prosze o namiary,obiecuje pozostac w kontakcie z osobami ktore sie odezwa. Zabieram sie wkoncu powaznie do budowy domu i zbieram wazne informacje na temat profesjonalnej ekipy ktora pieknie odtworzy projekt i postawi dom trwaly jak nigdy.Dlatego licze na kazda pomoc. Slyszalam o p.Karolaku z Podhala ktory realizuje projekty tamtejszej firmy projektowej, czy ktos moze o nim slyszal?

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze, buduje dom z bali i wdzieczna bylabym za wszelkie rekomendacje osob lub firm ktore stawiaja domy z bali...

witaj lilliane

dom z bali budował babis - załozyciel wielostronicowego tematu "domy z bali"

i zamierzała budowac AGNIESZKA31

tyle wiem - natomiast szczegóły mnie nie interesowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze, buduje dom z bali i wdzieczna bylabym za wszelkie rekomendacje osob lub firm ktore stawiaja domy z bali...

witaj lilliane

dom z bali budował babis - załozyciel wielostronicowego tematu "domy z bali"

i zamierzała budowac AGNIESZKA31

tyle wiem - natomiast szczegóły mnie nie interesowały

 

Bry po urlopie :)

 

Brzoza - babis wybudowal dom z bali ale nie dokońca - dokończył ceramika - bo było taniej - ale na rzeczy zna sie dobrze - tak wiec polecam ten kontakt

 

Wiecie jak fajnie odpocząlem :) Nad morzem 8 dni i cały czas patelnia - chlodne piwko, smaczna rybka, zimny bałtyk :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...